Audio-Technica na IFA 2018

05 września 2018 Sprzęt

Podczas tegorocznej wystawy IFA w Berlinie firma Audio-Technica zaprezentowała mnóstwo nowości. Jak donosi przedstawiciel marki w Polsce, szczególnym zainteresowaniem cieszyły się słuchawki. A tych firma przywiozła do Berlina aż osiem modeli.

Najwięcej emocji, przynajmniej wśród najbardziej wymagających audiofilów, budził model ATH-L5000, który zajął zaszczytne miejsce flagowej konstrukcji. Wykończone z użyciem skóry Connolly i drewna sykomory łączy elegancję z wysokiej jakości możliwościami brzmieniowymi – 58-milimetrowe przetworniki odtwarzają dźwięk z zakresu od zaledwie 5 Hz do aż 50 kHz.

Z myślą o miłośnikach muzyki w jakości high-res projektanci przygotowali dwie wokółuszne konstrukcje: ATH-MSR7B i ATH-SR50BT. Pierwsza to klasyczne słuchawki przewodowe, druga łączy wysoką jakość brzmienia z zaletami łączności bezprzewodowej Bluetooth i układem redukcji hałasu otoczenia.

Najszerszą grupę wśród nowości Audio-Techniki stanowiły konstrukcje bezprzewodowe. O ile jednak wspomniany już model SR50BT kierowany jest raczej do użytkowników, którzy słuchają muzyki w domu lub np. podczas pracy, to pozostałe słuchawki można śmiało określić mianem mobilnych. Tę tezę potwierdzają ATH-SR30BT wykorzystujące dość duże nauszne obudowy. Lekka, składana konstrukcja ułatwia przenoszenie słuchawek, a wbudowany akumulator zapewnia energię na aż 70 godzin pracy bez potrzeby jego ładowania. Wysoką jakość dźwięku zapewniają 40-milimetrowe przetworniki.

Czytaj również testy słuchawek Audio-Technica

Słuchawki Audio-Technica: ATH-L5000, ATH-MSR7B, ATH-SR30BT i  ATH-SR50BT

Słuchawki Audio-Technica: ATH-L5000 (z lewej), ATH-MSR7B, ATH-SR30BT i  ATH-SR50BT (od góry)

ATH-C200BT to propozycja dla osób, które słuchaniem muzyki uprzyjemniają sobie podróż i przejazdy do/z pracy. Ergonomiczna, douszna konstrukcja, łączność bezprzewodowa i duże 12-milimetrowe przetworniki gwarantujące wysoką jakość dźwięku to ich główne zalety.

Słuchawki Audio-Technica ATH-C200BT

Słuchawki Audio-Technica ATH-C200BT

Krok dalej pod względem wygody użytkowania idzie model ATH-CKR7TW. Składają się nań dwie w pełni niezależne słuchawki tworzące wysokiej klasy zestaw stereo, który może pracować sześć godzin. Kompaktowe etui ochronne pełni także funkcję banku energii, zapewniając moc na dodatkowe dziewięć godzin grania. Sterowanie odtwarzaniem muzyki i zarządzanie połączeniami telefonicznymi odbywa się poprzez specjalną aplikację Audio-Technica Connect.

Drugim bezprzewodowym modelem jest ATH-SPORT7TW. To słuchawki, które zostały opracowane z myślą o melomanach prowadzących aktywny tryb życia. Obudowy słuchawek są odporne na pot i niekorzystne warunki pogodowe. Wbudowane sterowanie dotykowe pozwala zarządzać odtwarzaniem muzyki i połączeniami telefonicznymi. Czas pracy po pełnym naładowaniu wewnętrznego akumulatora wynosi 3,5 godziny i dzięki etui ochronnemu może zostać wydłużony do 14 godzin.

Słuchawki Audio-Technica ATH-SPORT7TW

Słuchawki Audio-Technica ATH-SPORT7TW

Ostatnia z nowości, ATH-SPORT10, to tradycyjne douszne słuchawki sportowe. Konstrukcja ta jest wyposażona w przetworniki o średnicy 8,8 mm i wodoodporną obudowę (IPX5). Elementem wyróżniającym SPORT10 jest także asymetryczny przewód chroniący przed ryzykiem splątania się kabla.

Słuchawki Audio-Technica ATH-SPORT10

Słuchawki Audio-Technica ATH-SPORT10

Źródło: Audio Klan

Live Sound & Installation marzec 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta kwiecień 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista kwiecień 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio kwiecień 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio marzec 2020

Audio

Polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu