MEE Audio Connect Hub

25 września 2018 Sprzęt

MEE Audio Connect Hub to nadajnik i odbiornik sygnału Bluetooth w jednym urządzeniu. Jest wyposażony w złącza cyfrowe i analogowe dla telewizora, amplitunera czy komputera, do wykorzystania z głośnikami i słuchawkami bezprzewodowymi.

Mee Audio Connect Hub można szybko i sprawnie dołączyć do istniejącej instalacji kina domowego czy stereo, a to wszystko dzięki złączom analogowym oraz cyfrowym - AUX 3.5mm jack oraz optyczne S/PDIF (TOSLINK). Można go również wykorzystać w trybie nadajnika Bluetooth (TX), aby strumieniować czysty dźwięk z telewizora lub innego urządzenia wprost do słuchawek czy głośników wyposażonych w odbiornik Bluetooth.

Mee Audio Connect Hub umożliwia odtwarzanie audio nawet na dwóch parach słuchawek Bluetooth lub dwóch głośnikach Bluetooth jednocześnie. Poziom głośności może być dostosowywany oddzielnie dla każdego urządzenia, dzięki czemu użytkownicy mogą komfortowo słuchać muzyki czy dźwięków z filmu. To funkcjonalność szczególnie przydatna w miejscach, gdzie zbyt wysoki poziom głośności jest niemile widziany.

 

Mee Audio Connect Hub

Wykorzystanie słuchawek i wolnostojących głośników, np. z Bluetooth, w połączeniu z telewizorem pozwala lepiej zrozumieć dialogi w filmach i programach telewizyjnych, dzięki umiejscowieniu źródła dźwięku bliżej uszu słuchacza i udostępnieniu większych możliwości kontroli poziomu głośności.

Mee Audio Connect Hub jest wyposażony w technologię Volume Boost, która pozwala zwiększyć głośność sygnału nadawanego przez złącza analogowe, by jeszcze lepiej usłyszeć dźwięk nawet ze starszych modeli telewizorów.

Funkcjonalność audio pass-through pozwala podłączyć do Connect Hub inne urządzenie, na przykład soundbar. W takiej konfiguracji Connect Hub udostępnia dźwięk dalej, przekazując muzykę zarówno do urządzenia podłączonego przewodowo, jak i urządzeń sparowanych za pomocą Bluetooth równocześnie.

Mee Audio Connect Hub - tylna ścianka

Bezprzewodowa technologia Bluetooth 4.2 dostarcza z kolei czyste, wolne od zniekształceń brzmienie, podczas gdy kodeki Qualcomm® aptX oraz aptX Low Latency zapewniają jeszcze wyższą jakość dźwięku, minimalizując opóźnienia i zapewniając o idealnym zsynchronizowaniu obrazu i ścieżki audio z wykorzystaniem kompatybilnych urządzeń.

Zaawansowana antena z możliwością dokładnego ustawienia zapewnia pokrycie przestrzeni sygnałem nawet do 30 metrów - to o 20 m więcej niż poprzednik Connect Hub. Dzięki temu można bez obaw poruszać się po pomieszczeniu w słuchawkach bądź dowolnie przestawiać głośnik bezprzewodowy, bez obaw o utratę łączności czy zniekształcenie sygnału.

Źródło: Rafko

Może Cię zainteresować
MEE AUDIO testy
Audio
E-WYDANIE AUDIO
W PREZENCIE!
Zapisz się na subskrypcję naszego newslettera, a otrzymasz gratis e-wydanie
NEWSLETTER ZAPISZ SIĘ
Close icon
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta sierpień 2021

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2021

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio wrzesień 2021

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu