Wzmacniacz Struss Audio DM 250 na wystawie Audio Video Show 2018

02 listopada 2018 Sprzęt

Kolejna odsłona atrakcji, jakie czekają nas podczas Audio Video Show 2018. Do Polski przyjedzie zaprezentowany na tegorocznych targach High End Swiss wzmacniacz Struss Audio DM 250. Jego prezentacje będą się odbywać w sali konferencyjnej Galeria 1 w Hotelu Radisson Blu Sobieski.

Może Cię zainteresować

Wzmacniacze konstruowane przez Zdzisława Hrynkiewicza Strussa są znane na rynku od 40 lat. Każdy z kolejno produkowanych cieszył się uznaniem na rynku audio. W 2015 roku zmieniła się struktura własnościowa firmy, do zespołu dołączyli udziałowcy biznesowi i rozpoczęły się prace nad nowym modelem. Ostania wersja wzmacniacza - DM 250 jest efektem trzech lat pracy nowego zespołu Struss Audio.

Struss Audio DM 250 to konstrukcja, której układ przestrzenny poszczególnych elementów elektronicznych i mechanicznych, pozwolił na uzyskanie możliwie najkrótszych połączeń między elementami, wysokiej odporność na zakłócenia, bardzo dobrego chłodzenia i stabilności termicznej.

Czytaj również testy z kategorii: Wzmacniacze

Wzmacniacz Struss Audio DM 250

Konstrukcja będąca podstawą projektu DM 250 powstała w roku 2000 i ze zmianami wynikającymi z wprowadzenia nowych rozwiązań technicznych oraz zmian technologii produkcji została wykorzystana w najnowszym modelu wzmacniacza.

Jednym z wyjątkowych rozwiązań konstrukcyjnych zastosowanych w DM250 jest układ HPCS (Harmonics and Phase Conversion System). Rozwiązanie to, opracowane przez Struss Audio, pozwala na uzyskanie plastycznego i barwnego brzmienia. Układ HPCS jest rozwiązaniem, które przy zachowaniu ekstremalnie wysokich parametrów technicznych toru wzmacniacza, pozwala na uzyskanie dźwięku przyjaznego dla ludzkiego słuchu. Brzmienie wzmacniacza DM 250 nawiązuje swoją charakterystyką do efektów uzyskiwanych w konstrukcjach lampowych. 

Wzmacniacz Struss Audio DM 250

O brzmieniu wzmacniacz Struss Audio DM 250 decyduje konstrukcja wzmacniacza oparta na zasadzie ograniczenia do minimum ilości aktywnych elementów elektronicznych i precyzyjnego doboru warunków ich pracy. To między innymi decyduje o niezwykle wysokich parametrach urządzenia, takich jak pasmo przenoszenia od 5 Hz do 250 kHz, bardzo niski poziom szumów i znikomy poziom zniekształceń nieliniowych stopnia mocy. 

Jak możemy przeczytać w informacji prasowej, wzmacniacz Struss Audio DM 250 charakteryzuje ciepłe i przyjazne brzmienie, przy zachowaniu szczegółowości i selektywności. Dzięki temu możliwe jest też uzyskanie efektu "holograficznego pola dźwięku" wykraczającego dalece poza klasyczne efekty stereofonii.

Wzmacniacz Struss Audio DM 250 - tylna ścianka

Jak zwykle w przypadku odsłuchu muzyki za pośrednictwem systemów elektronicznych istotna jest także jakość źródła dźwięku, kolumn głośnikowych i odpowiednich kabli łączących poszczególne komponenty toru audio. Interesujące są wyniki odsłuchu porównawczego, różnych źródeł i kabli połączeniowych. Wzmacniacz DM250 ma pozwalać z niezwykłą precyzją usłyszeć różnice w jakości tych komponentów.

Wzmacniacz Struss Audio DM 250 otrzymał Nagrodę Roku miesięcznika High Fidelity i tytuł Best Product 2018.

Źródło: Meloman

Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta sierpień 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista maj - czerwiec 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio sierpień 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio lipiec - sierpień 2020

Audio

Polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu