Słuchawki planarne HiFiMAN HE6SE

29 listopada 2018 Sprzęt

He-6se to kolejne audiofilskie słuchawki planarne HiFIMAN będące nową wersją znanego modelu HE6. Wzornictwo jest typowe dla marki, konstrukcja solidna, materiały wysokiej jakości. Producent określa swoje nowe dzieło jako słuchawki "głodne mocy".

To, co najbardziej odróżnia nowe słuchawki od poprzedniczek, jest nowy, skórzano-metalowy, hybrydowy pałąk. Konstrukcja jest lekka oraz bardzo dobrze dopasowana do kształtu głowy. Nie zmęczymy się zatem, długo słuchając muzyki. Producent wprowadził duże zmiany również w konstrukcji padów. Nową wersję nazwano FocusPad.

HiFiMAN zastosował pianki z pamięcią kształtu, które bardzo dobrze dopasowują się do kształtu uszu. Zewnętrzne warstwy padów zostały wyściełane miękkim welurem.

A teraz trochę o parametrach technicznych i dźwięku. Pasmo przenoszenia zamyka się w paśmie od 8 do 65 000 Hz. Dzięki temu model HE6SE zapewnia nisko schodzący, sprężysty bas. Średnica ma być czysta i szczegółowa, dzięki czemu wokale, jak mówi producent, wybrzmiewają niezwykle naturalnie i wiernie. Wysokie tony mają być bardzo szczegółowe, a scena dźwiękowa bogata i głęboka.

Czytaj również testy słuchawek HiFiMAN

Słuchawki planarne HiFiMAN HE6SE

Słuchawki planarne HiFiMAN HE6SE

Producent określa ponadto swoje nowe dzieło jako słuchawki "głodne mocy". Pomimo stosunkowo niewielkiej impedancji, która wynosi 50 Ohm, pełnię możliwości brzmieniowych mamy osiągnąć, podłączając słuchawki HiFiMAN HE6SE do wzmacniacza słuchawkowego o mocy wyjściowej minimum 2W na kanał.

Przetworniki zbudowano z membrany z filmu mylarowego pokrytego jednostronnie warstwą czystego złota, który został rozciągnięty pomiędzy dwoma perforowanymi arkuszami super-mocnego magnesu. Na drugiej stronie mylarowej membrany nadrukowano ultracienką cewkę nowej generacji.

Wtyki 3,5 mm zostały ustawione pod kątem 10 stopni, co ma na celu zapewnienie stabilnego, trwałego połączenia kabla ze słuchawkami.

Słuchawki HiFiMAN HE6SE są dostarczane razem z oryginalnym kablem zakończonym wtykiem XLR. W zestawie znajduje się również przejściówka XLR na duży jack 6,35 mm.

Dane techniczne:

- Zakres częstotliwości: 8 – 65 000 Hz
- Impedancja: 50 Ohm
- Skuteczność: 83,5dB
- Waga: 470 g

Źródło: Rafko

HiFiMAN testy
Live Sound & Installation marzec 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta marzec 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista marzec 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio kwiecień 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio marzec 2020

Audio

Polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu