Obsługa sterowania głosowego Alexa w systemie BluOS

22 stycznia 2019 Sprzęt

Od połowy stycznia jest dostępny pierwszy zestaw funkcjonalności Amazon Alexa dla platformy high-res audio BluOS. Użytkownicy urządzeń kompatybilnych z BluOS, oferowanych przez firmy Bluesound, NAD Electronics i Dali Speakers, mogą teraz korzystać z funkcji głosowego sterowania muzyką z dowolnego urządzenia Amazon Echo.

Alexa firmy Amazon jest pierwszą rozbudowaną platformą integrującą sterowanie głosowe z BluOS, będącą elementem szerszej koncepcji sterowania głosowego - celem jest zapewnienie nam możliwości wyboru, z którego asystenta głosowego chcemy korzystać.

Koncepcja ta obejmuje stworzenie sterowanego głosowo interfejsu BluVoice, który pełni rolę pośrednika pomiędzy systemem BluOS i kompatybilnym asystentem głosowym. Na przykład, użytkownicy BluOS mogą poprosić swoje urządzenie Echo, aby przekazało polecenie odtwarzania muzyki do urządzenia z BluOS przy wykorzystaniu BluVoice: "Alexa, poproś BluVoice o odtworzenie Preset 1 w gabinecie", lub "Alexa, poproś BluVoice o odtworzenie nowych utworów z Tidal".

Czytaj również testy urządzeń BlueSound

Pierwszy zestaw Alexa Skills, który zadebiutował 15 stycznia 2019, pozwala użytkownikom BluOS uzyskać dostęp do popularnych lub określonych list odtwarzania z najlepszych serwisów muzycznych i ulubionych stacji radiowych oraz umożliwia regulację poziomu głośności i grupowanie odtwarzaczy, aby odtwarzać muzykę w całym domu. Do dyspozycji są funkcje jak grupowanie odtwarzaczy lub ich usuwanie z grupy, a także dostęp do list odtwarzania z lokalnej biblioteki, a nie tylko z serwisów strumieniowych.

Dzięki dodaniu funkcji sterowania głosowego użytkownicy BluOS mają teraz jeszcze więcej możliwości sterowania, które umożliwiają zarządzanie muzyką high-res i multi-room, wliczając aplikację BluOS na smartfony, tablety i komputery, piloty zdalnego sterowania, sprzętowe sterowniki i integrację z domową automatyką, taką jak Crestron, Control4 i RTI.

BluOS Alexa Skills dostarcza wiele komend za pośrednictwem urządzenia Echo podłączonego do domowej sieci, w tym "odtwarzanie/pauza", "następny/poprzedni", "odtwarzanie w losowej kolejności", "włączanie/wyłączanie" i zarządzanie listami odtwarzania dla większości bibliotek użytkownika oraz serwisów muzycznych. Użytkownicy mogą używać poleceń głosowych do przełączania pomiędzy wejściami dowolnego z odtwarzaczy BluOS, ustawiania dowolnych serwisów muzycznych, programowania stacji radiowych lub odtwarzania utworów z własnej biblioteki muzycznej podłączonej do sieci.

Korzystając z Alexa AI (i w zależności od aktywnego serwisu muzycznego) można zapytać o to, co jest odtwarzane, jaki będzie następny utwór, z jakiego albumu pochodzi nagranie lub o nazwisko artysty. Lista poleceń będzie rozszerzała się wraz z dodawaniem kolejnych funkcjonalności sterowania głosowego w różnych serwisach muzycznych.

Źródło: Audio Klan

Może Cię zainteresować
Audio
E-WYDANIE AUDIO
W PREZENCIE!
Zapisz się na subskrypcję naszego newslettera, a otrzymasz gratis e-wydanie
NEWSLETTER ZAPISZ SIĘ
Close icon
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta wrzesień 2021

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2021

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio październik 2021

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu