Głośniki instalacyjne Melodika z serii BLi
04 marca 2019 Sprzęt

Po dwóch latach obecności na rynku polskie głośniki instalacyjne Melodika zostały użyte do około 500 instalacji na terenie Polski i całej Europy. Firma świętuje jubileusz i wprowadza do sprzedaży nowe głośniki instalacyjne.

Historia instalacyjnej linii polskiej marki Melodika zaczęła się w kwietniu 2017 roku, kiedy to do sprzedaży weszły kolumny BLi6, BLi8 oraz BLi5LCR. Sukces pierwszych modeli sprawił, że producent poszedł za ciosem i wprowadził do oferty kolejne produkty - BLi5 oraz BLi6W. Z kolei w listopadzie 2018 zaprezentowano na targach Audio Video Show prototypowe głośniki BLi6LCR. To nie koniec - w najbliższych miesiącach poszerzy się o głośniki instalacyjne Melodika z serii BLi.

Głośniki instalacyjne Melodika z serii BLi mogą być zainstalowane w każdym domu - szablon montażowy jest wygodny, a instrukcja szczegółowa. Z Melodikami poradzi sobie więc każdy - zarówno instalator amator, jak i profesjonalista.

Głośniki idealnie nadają się do zabudowy w suficie podwieszanym z gipskartonu, ścianie lub w meblach. Takie rozwiązanie pozwala je ukryć, zostawiając więcej wolnej przestrzeni w pomieszczeniu.

Głośniki instalacyjne Melodika z serii BLi

Głośniki instalacyjne Melodika z serii BLi

Cechy charakterystyczne serii Melodika Back in Black Invisible:

• Regulacja zwrotnicy - przełącznik natężenia wysokich tonów pozwalający na wybór dwóch położeń: 0dB lub -2dB, w zależności od charakterystyki akustycznej pomieszczenia.
• Membrana średnio niskotonowa - z gęsto zaplatanego włókna szklanego o zmniejszonej gradacji o podniesionej skuteczności.
• Kopułka wysokotonowa - jedwabna z zabudowanym rozpraszaczem zawieszona nad środkiem membrany średniotonowej dla uzyskania bardziej punktowego źródła dźwięku (poza modelami LCR oraz W).
• Zewnętrzny pierścień montażowy obudowy - niezależny od stalowego, tłoczonego maszynowo kosza głośnika, pierścień mocujący z łapami blokującymi; pozwala to skutecznie ograniczyć rezonanse przenoszone z głośnika na ścianę i ze ściany na głośnik.
• Maskownica - akustycznie transparentna przygotowana do malowania, mocowana magnetycznie z wyściółką, dla pełnej stabilności.
• Precyzyjnie nawijane miedziane cewki i mylarowy kondensator.
• Złocone samozaciskowe złącza dla kabli głośnikowych - gwarantują zawsze najlepszy kontakt

Głośniki instalacyjne Melodika z serii BLi

Ceny:

Melodika BLI5: 895 zł (para)
Melodika BLI5LCR: 845 zł sztuka
Melodika BLI6: 995 zł (para)
Melodika BLI6W: 1 295 zł (para)
Melodika BLI8: 1295 zł (para)

Źródło: Rafko

Live Sound & Installation wrzesień 2019

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta wrzesień 2019

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista wrzesień 2019

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio wrzesień 2019

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio wrzesień 2019

Audio

Polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu