Aktualizacja BluOS 3.4 - nowe muzyka, funkcje i udoskonalenia

09 kwietnia 2019 Sprzęt

Jeszcze łatwiejsza obsługa, nowe stacje Radio Paradise i wsparcie dla różnych funkcji sprzętowych – to najważniejsze zmiany, które teraz zyskują użytkownicy urządzeń z rodziny BluOS.

Lenbrook International, twórca oprogramowania high-res audio do zastosowań prywatnych i komercyjnych, zapowiedział wprowadzenie wersji 3.4 swojego utytułowanego systemu high-res audio BluOS i platformy do zarządzania muzyką. Udostępnienie aktualizji jest zaplanowane na 16 kwietnia. Ma wprowadzić wiele udoskonaleń i nowych opcji strumieniowania muzyki.

Jeszcze łatwiejsza obsługa

Wraz z aktualizacją będziemy mogli odnaleźć ścieżki high-res podczas przeglądania zawartości serwisu Qobuz z poziomu aplikacji BluOS Controller. Obok utworów zapisanych w postaci pliku wysokiej rozdzielczości pojawi się ikona "HR", dzięki czemu korzystanie z wyszukiwarki zasobów Qobuz będzie podobne do przeglądania bibliotek w Tidalu i innych serwisach muzycznych.

Udoskonalenia zostały również wprowadzone w zakresie integracji BluOS z Roon, aby zoptymalizować kompatybilność z najnowszą wersją oprogramowania Roon 1.6.

Aktualizacja BluOS 3.4

Nowe funkcje

16 kwietnia pojawi się również wiele udoskonaleń i dodatków stworzonych z myślą o sprzętowej integracji z BluOS. Wszyscy użytkownicy BluOS będą teraz mogli nadać poszczególnym wejściom własne nazwy lub też ukryć w aplikacji nieużywane wejścia, aby uprościć listę dostępnych źródeł audio do faktycznie wykorzystywanych.

Aktualizacja BluOS 3.4

Użytkownicy urządzeń Bluesound zyskają większą stabilność parowania Bluetooth, natomiast posiadacze wzmacniacza strumieniującego BluOS NAD Masters M10 będą teraz mogli z łatwością sparować swoje urządzenia Bluetooth z wykorzystaniem technologii NFC.

Dodatkową korzyścią dla użytkowników M10 będzie aktywowanie Dirac Live i udostępnienie w aplikacji elementów sterowania wykorzystywanych do korekcji akustycznej pomieszczenia, które pojawią się po pierwszym skonfigurowaniu tej technologii przez użytkownika.

Oprogramowanie układowe do obsługi DTS:X w amplitunerach AV NAD Electronics wykorzystujących moduły MDC AM230 i AM17 zostanie powiązane z aktualizacją BluOS, aby zwiększyć wygodę użytkowania amplitunerów kina domowego obsługujących BluOS.

Użytkownicy amplitunerów AV z modułami MDC, ale nieobsługujących BluOS, powinni skontaktować się ze sprzedawcą urządzenia, aby uzyskać aktualizację lub odwiedzić stronę internetową NADelectronics.com, aby pobrać i zainstalować aktualizację we własnym zakresie.

Dostęp do nowej muzyki

BluOS 3.4 wprowadzi także wiele uaktualnień muzycznych, wliczając trzy nowe stacje Radio Paradise, które tak jak już zintegrowana podstawowa stacja Radio Paradise, będą bezpłatną usługą dołączaną do urządzeń kompatybilnych z BluOS.

Nowe stacje Radio Paradise zaoferują bezstratną jakość CD dla Mellow Mix, Rock Mix i Groovy Mix, a użytkownicy zyskają również opcję pomijania utworów. Dodatkowo, po polubieniu 100 piosenek w dowolnej stacji Radio Paradise, w menu pojawi się dodatkowa stacja "Moje ulubione" ("My Favorites"), tworząc w ten sposób swoją indywidualną stację radiową.

Aktualizacja BluOS 3.4

Użytkownicy BluOS będą mogli strumieniować lub pobierać nagrania koncertowe – wiele z nich w bezstratnych formatach – dzięki nugs.net, najnowszemu serwisowi muzycznemu dodanemu do nieustannie rozszerzającej się listy współpracujących partnerów strumieniujących.

"Potęgą BluOS jest możliwość dodawania funkcji i udoskonaleń za pośrednictwem aktualizacji takich jak ta", mówi Andrew Haines, menadżer produktu BluOS. "To ogromna wartość dla użytkowników sprzętu kompatybilnego z BluOS, zachęcająca do jego zakupu i użytkowania przez wiele lat, ponieważ produkt otrzymuje regularne aktualizacje, pozwalające zachować zgodność urządzenia z nieustannie zmieniającym się krajobrazem technicznym".

Źródło: Audio Klan

Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta maj 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista kwiecień 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio maj 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio maj 2020

Audio

Polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu