"Polski Pokój" na High-End w Monachium: J.Sikora, EGG-SHELL, hORNS i Albedo

07 maja 2019 Sprzęt

Już 9 maja rozpoczną się międzynarodowe pokazy High-End w Monachium. Wśród wielu globalnych firm i wielkich korporacji zaprezentują się także mniejsze manufaktury. Polskę będą reprezentować Albedo, EGG-SHELL, hORNS i J.Sikora.

Pomiędzy wielkimi budżetami, również te mniejsze, ale nie gorsze, bo tworzone z pasją. Taki właśnie będzie "Polski Pokój", w którym zagra analogowy system złożony z gramofonu J.Sikora, wzmacniacza lampowego EGG-SHELL, tubowych kolumn głośnikowych hORNS i okablowania Albedo.

Janusz Sikora zaprezentuje gramofon Standard MaxBronze Special Edition wyposażony w dwa ramiona J.Sikora Kevlar® 12". W skrócie KV12 to absolutna nowość – pierwsze na świecie ramię z rurką wykonaną z włókien aramidowych. Ramiona te dopiero co (1 maja) weszły do oficjalnej oferty producenta.

Janusz Sikora - gramofon Standard MaxBronze Special Edition

Janusz Sikora - gramofon Standard MaxBronze Special Edition

Firma Encore Seven, twórca marki EGG-SHELL, zaprezentuje wprowadzony niedawno do oferty model lampowego wzmacniacza zintegrowanego TanQ, reprezentującego klasę A (Single Ended), który jest obecnie flagowym produktem w ofercie bielskiej firmy. Specjalnie na pokazy w Monachium, wzmacniacz został wyposażony w kwadrę lamp KT88 czeskiej firmy KR Audio, której ręcznie produkowane lampy elektronowe są obecnie uznawane za jedne z najlepszych na świecie.

Wzmacniacz lampowy Egg-Shell TanQ - front

Wzmacniacz lampowy Egg-Shell TanQ - tył

Lampy KR Audio

Firma hORNS, która w ostatnim czasie dynamicznie rozszerza swoje portfolio produktowe, dołoży do systemu kolumny głośnikowe Symphony. To dwudrożne tubowe kolumny podłogowe, których impedancja 8 Ω i skuteczność na poziomie 95 dB stwarza doskonałe warunki dla współpracy ze wzmacniaczami lampowymi niewielkiej mocy. Marka hORNS znana jest z ciekawych rozwiązań projektowych i unikalnego wzornictwa i w tym duchu podążają także Symphony wykończone od frontu gładkim kolorem szarym, a po bokach fornirem polakierowanym na wysoki połysk.

Kolumna głośnikowa hORNS Symphony

Firma Albedo znana z produkcji wysokiej klasy srebrnych przewodów audio, zapewni komplet okablowania. Będą to monokrystaliczne przewody głośnikowe Metamorphosis, przeznaczone dla wzmacniaczy lampowych klasy A przewody sygnałowe Solid i Monolith Reference oraz nowe produkty w ofercie – przewody zasilające Gravity I, Gravity II. Oprócz tego system uzupełnią podstawki antywibracyjne CERMO.

Albedo Monolith Reference

Albedo Solid

Polski Pokój na High-End w Monachium: Atrium 4.2, F231a.

Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta lipiec 2022

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2022

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio lipiec - sierpień 2022

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu