Audio Pro w ofercie Top Hi-Fi & Video Design

09 sierpnia 2019 Sprzęt

Urządzenia szwedzkiego Audio Pro już są dostępne w Polsce. Sprzedaż prowadzą salony gólnopolskiej sieci Top Hi-Fi & Video Design, w których możemy zapoznać się z całą gamą produktową marki.

Audio Pro działa już ponad 40 lat. Większość urządzeń marki jest kompaktowych rozmiarów, jednak ich dźwięk znajduje uznanie, czego potwierdzeniem są liczne nagrody przyznawane przez profesjonalistów i prestiżowe redakcje z całego świata.

Firma rozpoczęła działalność w 1978 r. i już w chwilę po swoim debiucie marka Audio Pro stała się synonimem imponującego dźwięku płynącego z kompaktowych urządzeń. Pierwotne założenia konstrukcyjne pozostają aktualne do dzisiaj, ale dodatkowo produkty Audio Pro stosunkowo wcześnie zyskały także funkcje bezprzewodowe.

Audio Pro Drumfire

Audio Pro Drumfire

Już w pierwszych latach działalności Audio Pro inżynier Karl-Erik Ståhl opracował rozwiązanie ACE-Bass pozwalające uzyskać głęboki bas także z niewielkich urządzeń. U podstaw wysokiej jakości brzmienia leżą również liczne testy, których zadaniem jest potwierdzenie, czy uzyskany efekt dźwiękowy jest zgodny ze standardami Audio Pro.

Projektanci firmy spędzają mnóstwo godzin w pokoju odsłuchowym, pracując nad udoskonalaniem dźwięku. Aby mieć pewność, że całość równie dobrze zagra u końcowych użytkowników, pracownicy firmy testują prototypy także w swoich domach.

Audio Pro A10

Audio Pro A10

Projektanci firmy już w pierwszych latach XXI wieku dostrzegli potencjał drzemiący w łączności bezprzewodowej. Wprowadzając Bluetooth do swoich urządzeń, Audio Pro stało się jednym z pionierów w świecie głośników bezprzewodowych. Następnym krokiem było wykorzystanie funkcji multiroom. Obecną gamę produktową Audio Pro tworzą dwie serie urządzeń: głośniki Bluetooth i głośniki multiroom.

Skandynawskie korzenie firmy potwierdza wzornictwo urządzeń Audio Pro. Pozornie proste, bez jakichkolwiek upiększeń, w istocie jest niezwykle eleganckie i ponadczasowe. Wszystkie modele są wykonane z najwyższej jakości materiałów, w tym aluminium i ekologicznej skóry.

Audio Pro Addon T20

Audio Pro Addon T20

Źródło: Audio Klan

Może Cię zainteresować
AUDIO PRO testy
Audio
E-WYDANIE AUDIO
W PREZENCIE!
Zapisz się na subskrypcję naszego newslettera, a otrzymasz gratis e-wydanie
NEWSLETTER ZAPISZ SIĘ
Close icon
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta sierpień 2021

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2021

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio wrzesień 2021

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu