Audio Pro w ofercie Top Hi-Fi & Video Design

09 sierpnia 2019 Sprzęt

Urządzenia szwedzkiego Audio Pro już są dostępne w Polsce. Sprzedaż prowadzą salony gólnopolskiej sieci Top Hi-Fi & Video Design, w których możemy zapoznać się z całą gamą produktową marki.

Może Cię zainteresować

Audio Pro działa już ponad 40 lat. Większość urządzeń marki jest kompaktowych rozmiarów, jednak ich dźwięk znajduje uznanie, czego potwierdzeniem są liczne nagrody przyznawane przez profesjonalistów i prestiżowe redakcje z całego świata.

Firma rozpoczęła działalność w 1978 r. i już w chwilę po swoim debiucie marka Audio Pro stała się synonimem imponującego dźwięku płynącego z kompaktowych urządzeń. Pierwotne założenia konstrukcyjne pozostają aktualne do dzisiaj, ale dodatkowo produkty Audio Pro stosunkowo wcześnie zyskały także funkcje bezprzewodowe.

Audio Pro Drumfire

Audio Pro Drumfire

Już w pierwszych latach działalności Audio Pro inżynier Karl-Erik Ståhl opracował rozwiązanie ACE-Bass pozwalające uzyskać głęboki bas także z niewielkich urządzeń. U podstaw wysokiej jakości brzmienia leżą również liczne testy, których zadaniem jest potwierdzenie, czy uzyskany efekt dźwiękowy jest zgodny ze standardami Audio Pro.

Projektanci firmy spędzają mnóstwo godzin w pokoju odsłuchowym, pracując nad udoskonalaniem dźwięku. Aby mieć pewność, że całość równie dobrze zagra u końcowych użytkowników, pracownicy firmy testują prototypy także w swoich domach.

Audio Pro A10

Audio Pro A10

Projektanci firmy już w pierwszych latach XXI wieku dostrzegli potencjał drzemiący w łączności bezprzewodowej. Wprowadzając Bluetooth do swoich urządzeń, Audio Pro stało się jednym z pionierów w świecie głośników bezprzewodowych. Następnym krokiem było wykorzystanie funkcji multiroom. Obecną gamę produktową Audio Pro tworzą dwie serie urządzeń: głośniki Bluetooth i głośniki multiroom.

Skandynawskie korzenie firmy potwierdza wzornictwo urządzeń Audio Pro. Pozornie proste, bez jakichkolwiek upiększeń, w istocie jest niezwykle eleganckie i ponadczasowe. Wszystkie modele są wykonane z najwyższej jakości materiałów, w tym aluminium i ekologicznej skóry.

Audio Pro Addon T20

Audio Pro Addon T20

Źródło: Audio Klan

AUDIO PRO testy
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta listopad 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista wrzesień - październik 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio listopad 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio listopad 2020

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu