Głośnik bezprzewodowy Sonos Move

10 września 2019 Sprzęt

Już 24 września na półki salonów audio-video trafi Move, nowe dzieło marki Sonos. Pierwszy bezprzewodowy głośnik obsługujący m.in. ponad sto serwisów streamingowych, współpracujący z asystentami głosowymi i AirPlay 2.

Podstawowe dane
1 699 zł

Sonos Move to jeden z trzech, obok Sonos Port i Sonos One SL, nowych produktów marki debiutujących tej jesieni. Wszystkie stanowią rozwinięcie inteligentnego systemu głośników i komponentów Sonos. Move to przy tym pierwszy produkt tej firmy wykorzystujący strumieniowanie dźwięku przez Bluetooth. Zastosowanie znalazła w nim również autorska technologia Sonosa, a mianowicie Trueplay. Dzięki niej ustawienia dźwięku są automatycznie dostosowywane do akustyki otoczenia, w którym znajduje się głośnik.

Jak inne produkty Sonos obsługiwane głosem, Move zapewnia jednak wbudowane wsparcie dla Asystenta Google i Amazon Alexa. A pracuje nawet dziesięć godzin nieprzerwanie na jednym ładowaniu. Przełącza się w tryb oczekiwania automatycznie, gdy nie jest używany lub po dotknięciu przycisku zasilania. Energię w tym trybie zachowuje przez nawet pięć dni.

Sonos Move to głośnik o smukłej, owalnej obudowie, która otrzymała stopień ochrony IP56. Niestraszne mu więc upadki, uderzenia, deszcz i wilgoć, pył i zabrudzenia, promieniowanie UV oraz ekstremalne temperatury.

Sonos Move  jest już dostępny w przedsprzedaży na sonos.com. Od 24 września produkt będzie szeroko dostępny u partnerów i sprzedawców detalicznych.

Czytaj również testy z kategorii: Głośniki bezprzewodowe

Źródło: materiały prasowe

Videotesty
Gramofon Clearaudio Concept
Video test Gramofon Clearaudio Concept
Jeśli słuchanie muzyki ma być jakimś przeżyciem i ma zagrać na...
3:36
Live Sound & Installation luty 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta luty 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista luty 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio luty 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio luty 2020

Audio

Polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu