Gato Audio w Q21: cały asortyment i nowe, znacznie niższe ceny

15 stycznia 2020 Sprzęt

Urządzenia Gato Audio w salonie Q21. Pabianicki sklep wzbogacił swoją ofertę sprzęt duńskiej marki z każdej kategorii. Portfolio Gato obejmuje elektronikę wzmacniacze, odtwarzacze CD oraz zestawy głośnikowe.

Może Cię zainteresować

Gato Audio to marka dobrze znana entuzjastom dobrego brzmienia. Firma została założona w 2008 roku przez Poula Rossinga, Frederika Johansena i Krestena Dinesena. Jej filozofia opiera się na eliminowaniu ograniczeń typowych dla urządzeń z wyższej półki i stosowaniu zaawansowanych rozwiązań technologicznych. Specjalnością Duńczyków są kompaktowe, ale bardzo eleganckie i nowoczesne komponenty stereo oraz zestawy kolumnowe.

Obecnie Gato Audio wprowadza i rozwija zupełnie nowy koncept sprzedaży swoich produktów - chce dotrzeć do końcowego klienta poprzez sieć specjalistycznych salonów audio oraz sprzedaż bezpośrednią. Duński producent w 2019 roku zdecydował się bowiem w ub. roku wyeliminować wszystkich światowych dystrybutorów, by skrócić czas dostawy i znacznie ograniczyć cenę finalną swoich produktów.

Czytaj również testy urządzeń Gato Audio

DIA-250S

Dosyć radykalne obniżenie cen, nawet o 40%, przy zachowaniu tej samej jakości standardów produkcyjnych jest świetnym rozwiązaniem dla klientów, a przy okazji stanowi nie lada wyzwanie dla konkurencji.

Jak więc przedstawiają się ceny? Kolumny podłogowe FM-30, których para kosztowała (jeszcze na początku tego roku) ponad 25 000 złotych, obecnie spadła do 14 990 złotych, natomiast popularny wzmacniacz zintegrowany DIA 250S, kosztujący poprzednio 17 490, obecnie dostępny jest za 10 990 złotych.

Gato Audio - nowe urządzenia

Gato Audio sukcesywnie rozwija ofertę produktową wprowadzając do sprzedaży nowe wzmacniacze zintegrowane oraz przedwzmacniacz, wyposażone w funkcje sieciowe. Są to modele DIA-250S NPM, DIA-400S NPM oraz PRD-3S NPM.

Symbole NPM (Network Player Module) przy nazwie każdego ze wzmacniaczy oznaczają, że oferują one funkcjonalności sieciowe, takie jak bezpośredni dostęp do serwisów muzycznych TIDAL, Qobuz oraz Deezer. Dobór tych serwisów nie jest zresztą przypadkowy - są to usługi, które oferują streaming muzyki w wysokiej jakości.

Monitory Gato Audio FM-8 i FM-15

Kolumny Gato Audio FM-30 i FM-50

Kolejną funkcjonalnością nowych urządzeń jest kompatybilność z technologiami UPnP i DLNA, dzięki czemu możemy na sprzęcie Gato Audio odtworzyć muzykę zgromadzoną na serwerze NAS czy komputerze. To jednak nie wszystko, nowe modele zintegrowane są z systemem Roon, dzięki czemu mogą służyć jako odbiornik muzyki wysyłanej z tego programu do odtwarzania, który zyskuje coraz większą popularność wśród audiofilów.

Do zarządzania urządzeniami przeznaczona jest aplikacja przygotowana przez Gato Audio. Moduł NPM stworzono na bazie otwartej platformy, dzięki czemu w przyszłości będzie możliwe dodawanie kolejnych funkcjonalności poprzez aktualizację oprogramowania.

Jednocześnie firma nie zapomniała o posiadaczach obecnych wersji wspomnianych modeli, czyli DIA-250S, DIA-400S czy PRD-3S - będą oni mogli wyposażyć swój sprzęt w nowy moduł NPM, dodając im funkcje sieciowe. Firma obecnie oferuje 5 modeli kolumn głośnikowych i aż 11 produktów z dziedziny elektroniki.

Pełna oferta urządzeń GATO znajduje się na www.q21.pl.

Źródło: Q21

Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta październik 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista lipiec - sierpień 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio październik 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio październik 2020

Audio

Polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu