Słuchawki Philips Fidelio X3

27 stycznia 2020 Sprzęt

Nowe słuchawki na horyzoncie. W połowie roku Philips wprowadzi do sprzedaży model X3, który ma być zapowiedzią nowej serii produktów Fidelio.

Słuchawki zostały wyposażone w wielowarstwowe 50-milimetrowe przetworniki polimerowe wypełnione dla lepszego tłumienia żelem. Mają mocny neodymowy układ napędowy oraz dwuwarstwowe elementy nauszne z nową konstrukcją opaski dla lepszej redukcji wibracji.

Philips Fidelio X3 są fabrycznie nachylone pod kątem 15 stopni, aby dokładniej dopasować się do naturalnego kształtu ucha i głowy, dzięki czemu dźwięk kierowany jest wprost do kanału słuchowego.

Czytaj również testy z kategorii: Słuchawki

Słuchawki Philips Fidelio X3

Jeśli chodzi o wspomniany wyżej dźwięk, to - jak zapewnia producent - słuchawki generują "bogate basy oraz ciepłe tony średnie, kładąc przy tym nacisk na doskonałą separację poszczególnych instrumentów i głosów oraz czystą górę z doskonałym rozszerzeniem skali". Dźwięk ma być dzięki temu przestrzenny i sprawiać wrażenie, jakby dochodził spoza słuchawek.

Do produkcji Fidelio X3 Philips wykorzystał najwyższej jakości materiały. Lekka i mocna stalowa rama została pokryta wykończoną satyną czarną skórą firmy Muirhead. Gruba i miękka filcowa opaska oraz poduszki powstały z welurowej pianki z efektem pamięci. Obudowa głośników została z kolei wykończona akustycznie transparentną tkaniną firmy Kvadrat, która niweluje wzrost ciśnienia powietrza i odbicie fal dochodzących zza głośników.

Słuchawki Philips Fidelio X3

Słuchawki Philips Fidelio X3 zapewniają dźwięk wysokiej rozdzielczości (HRA) dzięki szerokiemu pasmu przenoszenia wynoszącemu od 5hz do 40Khz. Mogą być używane również w trybie zbalansowanym (mają zbalansowany i odłączany przewód wyposażony w złącza MMCX), gdzie lewy i prawy kanał są od siebie oddzielone, aby lepiej redukować przesłuch i poprawić separację stereo.

Słuchawki Philips Fidelio X3 pojawią się w sprzedaży w połowie 2020 roku.

Źródło: materiały prasowe

Może Cię zainteresować
PHILIPS testy
Audio
E-WYDANIE AUDIO
W PREZENCIE!
Zapisz się na subskrypcję naszego newslettera, a otrzymasz gratis e-wydanie
NEWSLETTER ZAPISZ SIĘ
Close icon
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta lipiec 2021

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2021

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio lipiec - sierpień 2021

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu