Słuchawki Technics EAH-AZ70W True Wireless

11 marca 2020 Sprzęt

Technics zaprezentował słuchawki douszne EAH-AZ70W True Wireless. Są one kompatybilne z asystentami głosowymi i pozwalają na szybkie przełączanie w Tryb Ambient Sound (przechwytuje wszelkie zakłócenia zewnętrzne) i Noise Cancelling (redukuje szumy). Są dostępne w kolorach czarnym i srebrnym.

W słuchawkach Technics EAH-AZ70W True Wireless zainstalowano dynamiczny głośnik o średnicy 10 mm, wyposażony w membranę wykonaną z PEEK z powłoką grafenową. Komora dźwiękowa słuchawek została zaprojektowana specjalnie z myślą o kontroli przepływu powietrza i optymalizacji dowolnej częstotliwości poprzez zwiększanie ciśnienia akustycznego. W efekcie, jak mówi producent, otrzymujemy bogaty i energetyczny dźwięk.

W modelu EAH-AZ70W Technics zastosował technologię hybrydowej redukcji szumów, która obejmuje dwie kombinacje konkretnych funkcji. Pierwsza z nich dotyczy redukcji szumów ze sprzężeniem wyprzedzającym (FF-NC) i zwrotnym (FB-NC). Druga polega z kolei na połączeniu przetwarzania analogowego i cyfrowego.

Czytaj również nasze testy z kategorii Technics

Słuchawki Technics EAH-AZ70W True Wireless

W przypadku funkcji FF-NC, gdzie redukowane są szumy wychwytywane poza słuchawkami, użyto filtrów przeciwzakłóceniowych górnoprzepustowych, które są przystosowane do odtwarzania sygnałów według wzorców przeciwnych do wzorców zakłóceń, co zapewnia wysoką skuteczność ich eliminacji.

Jeśli chodzi o funkcję FB-NC, w której szumy redukowane są wewnątrz douszników, sterowanie filtrami przeciwzakłóceniowymi, jest powiązane z przetwarzaniem analogowym. Ponieważ sterowanie analogowe cechuje się krótką zwłoką przetwarzania, zakłócenia przechwycone wewnątrz dousznika mogą być dokładnie eliminowane, a zakłócenia resztkowe są niewielkie.

Do słuchawek Technics EAH-AZ70W True Wireless jest dołączone etui-ładowarka pozwalające na przeprowadzenie jeszcze trzech pełnych doładowywań (łącznie 24 godziny muzyki na jednym ładowaniu).

Źródło: materiały prasowe

Videotesty
Wzmacniacz zintegrowany Luxman L-509X
Video test Wzmacniacz zintegrowany Luxman L-509X
Luxman L-509X - najdroższy w ofercie firmy wzmacniacz zintegrowany -...
6:07
Live Sound & Installation marzec 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta marzec 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista marzec 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio kwiecień 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio marzec 2020

Audio

Polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu