Nowe telewizory Samsung Crystal UHD

26 maja 2020 Sprzęt

Do sklepów trafiły właśnie trzy serie telewizorów Samsung UHD - TU8500, TU8000 i TU7100 - które otrzymały zarówno nowy przydomek (Crystal), jak i wiele ciekawych funcji. Nowe modele są dostępne w rozmiarach od 43 do 82 cali.*

Może Cię zainteresować

Wspólne cechy serii to rozdzielczość 4K, Procesor Crystal UHD oraz technologia HDR Nowością jest Dynamiczny Wyświetlacz Krystaliczny, który zapewnia żywe i lepiej odwzorowane kolory i podkreśla nawet subtelne różnice w odcieniach. Jest dostępny w modelu TU8500. "Zwykły" Wyświetlacz Krystaliczny zastosowano w telewizorach TU8000 i TU7100.

Po raz pierwszy w modelach Crystal UHD TU8500 i TU8000 wykorzystano Tryb Ambient, który do tej pory był zarezerwowany był dla telewizorów QLED. Pojawił się też tryb Game Enhancer wprowadzający wiele udogodnień dla graczy: automatyczny Tryb Gry, niski Input lag oraz Game Motion Plus.

Samsung Crystal UHD TU7000
Samsung Crystal UHD TU7000

Samsung Crystal UHD - nowy procesor i bogactwo kolorów

Telewizory z tej serii zostały wyposażone w nowy Procesor Crystal 4K. Duża moc obliczeniowa zapewnia m.in. efektywne Skalowanie do 4K** – każda scena z różnych źródeł jest analizowana i automatycznie poprawiana.

W najwyższym modelu z tej serii - TU8500 - Samsung po raz pierwszy zastosował Dynamiczny Wyświetlacz Krystaliczny, który odpowiada m.in. za lepsze odwzorowanie kolorów. Obraz ma mieć teraz ponad miliard odcieni i być pełen szczegółów.

Z kolei zastosowany w modelach TU8000 i TU7100 Wyświetlacz Krystaliczny zapewnia m.in. szersze spektrum barw oraz optymalizuje temperaturę kolorów.

Nowością w modelu TU8500 jest technologia podświetlania Dual LED, która zapewnia jeszcze wyraźniejszy kontrast i głębsze kolory, dopasowując temperaturę koloru podświetlenia do oglądanej treści. Poprawia to nie tylko gradację kolorów, poziom kontrastu, ale także kąty widzenia.

Samsung Crystal UHD TU8000
Samsung Crystal UHD TU8000

Samsung Crystal UHD - design

Telewizory Crystal UHD nie mają ramek, dzięki czemu możemy skupić się tylko na obrazie. Co więcej, same w obraz się zamieniają, gdy są wyłączone. Wszystko za sprawą trybu Ambient, rozwiązaniu, które umożliwia wyświetlanie na ekranie dekoracyjnych motywów, zdjęć, a nawet śledzenie bieżących informacji. Tryb Ambient jest dostępny w modelach TU8500 i TU8000.

Telewizory Crystal UHD zostały także wyposażone w System Maskowania Kabli***, który pozwala uporządkować przewody i daje większą swobodę w aranżacji wnętrza.

Samsung Crystal UHD - Smart TV

Wszystkie modele telewizorów Crystal UHD to oczywiście telewizory Smart TV. Dzięki temu mamy dostęp do bogatej biblioteki aplikacji filmowych i muzycznych, takich jak Rakuten, Netflix, Apple TV czy Apple Music.

W tym roku Samsung zaproponował także wiele nowych funkcji, które ułatwiają współpracę na linii telewizor - smartfon. Na przykład, aby uzyskać lustrzaną kopię swojego urządzenia mobilnego, wystarczy skorzystać z funkcji Dotknij i wyświetl**** i po prostu dotknąć smartfonem obudowy telewizora.

Teraz, za sprawą funkcji MultiView w telewizorze TU8500 widzowie będą mogli podzielić ekran telewizora na dwie części i jednocześnie oglądać film oraz korzystać ze smartfona.

Ciekawą opcją jest także funkcja Wizualizacji muzyki w modelach TU8500 i TU800, która do rodzaju i nastroju muzyki odtwarzanej ze smartfona zaproponuje efektowne wizualizacje.

Samsung Crystal UHD TU8500
Samsung Crystal UHD TU8500

Samsung Crystal UHD dla graczy

W nowej serii telewizorów Crystal UHD nie mogło zabraknąć funkcji i technologii specjalnie dla graczy. Znajdą tu oni m.in. Automatyczny Tryb Gry, niski Input lag oraz system Game Motion Plus*****.

Samsung wprowadził funkcję Multi-View, która dostępna jest w modelu TU8500. Dzięki niej podczas gry na ekranie można będzie wyświetlić dodatkowe okno np. z filmem instruktażowym z YouTube.

* Dostępne wielkości ekranu mogą się różnić w zależności od modelu.
** Obraz na ekranie zależy od jakości materiału przesyłanego do telewizora.
*** Nie dotyczy modelu o przekątnej 43 cale.
**** Funkcja Dotknij i Wyświetl może nie być niedostępna w modelu TU7100 w momencie zakupu urządzenia.
*****Dla modeli TU8000 i TU8500.

Źródło: Samsung

Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta czerwiec 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista maj - czerwiec 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio czerwiec 2020

Audio

Polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu