Grimm Audio w ofercie Audiofast. Serwer muzyczny MU 1 już w sprzedaży

22 czerwca 2020 Sprzęt

W ofercie łódzkiego dystrybutora Audiofast pojawiał się nowa holenderska marka Grimm Audio. Do kupienia i odsłuchu jest już dostępny serwer muzyczny GRIMM AUDIO MU1.

W skład zespołu Grimm Audio wchodzą naukowcy, wykładowcy uniwersyteccy i inżynierowie o dużym doświadczeniu w zakresie elektroniki audio, oprogramowania i inżynierii dźwięku. Wykorzystują najnowsze osiągnięcia naukowe i techniczne oraz doświadczenie stricte audiofilskie w celu budowy urządzeń audio, a jego oferta jest skierowana po części na rynek profesjonalny a ostatnio również dla najbardziej wymagających audiofilów.

Pierwszym produktem Grimm Audio był dyskretny 1-bitowy przetwornik analogowo-cyfrowy AD1, który nadal wyznacza poziom odniesienia dla wielu nowych konstrukcji. Znalazł miejsce w studiach wielu szanowanych wytwórni płytowych, na przykład Channel Classics.

Udoskonalenie obwodów zegara AD1 pozwoliło stworzyć zegar CC1, który może pochwalić się najmniejszym mierzalnym jitterem spośród wszystkich profesjonalnych generatorów sygnału zegara w profesjonalnym świecie audio.

Następnie powstał okręt flagowy - aktywny system głośnikowy LS1 - nazywany przez wielu recenzentów najlepszym kompletnym systemem audio na świecie. Służy do referencyjnych odsłuchów w wielu studiach nagraniowych i pokojach odsłuchowych.

Jakość jego brzmienia może podnieść następny najnowszy produkt Grimm Audio, streamer MU1 będący serwerem dla oprogramowania ROON. Oferuje funkcję ROON CORE i może realizować funkcję upsamplingu i ROON ENDPOINT, co umożliwia mu współpracę nie tylko z nowoczesnymi przetwornikami strumieniowymi jak dCS Bartók, lecz także z niemal wszelkimi przetwornikami wyposażonymi w elektryczne złącze cyfrowe AES/EBU lub S/PDIF.

MU1 może pełnić rolę pomostu, akceptując sygnał np. z odtwarzacza Blu Ray lub z transportu płyt CD spełniając funkcję reclockera eliminując z sygnału źródłowego JITTER.

Źródło: Auiofast

Może Cię zainteresować
Audio
E-WYDANIE AUDIO
W PREZENCIE!
Zapisz się na subskrypcję naszego newslettera, a otrzymasz gratis e-wydanie
NEWSLETTER ZAPISZ SIĘ
Close icon
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta listopad 2021

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2021

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio listopad 2021

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu