Kolumny marki Spendor w ofercie salonu Q21

15 lipca 2020 Sprzęt

Oferta kolumn marki Spendor w salonie Q21 jest naprawdę bogata. Wśród kilkudziesięciu kolumn głośnikowych znalazły się przedstawicielki wszystkich linii produktowych - A, Classic i D.

Może Cię zainteresować

Spendor został założony w roku 1960 przez Spencera i Dorothy Hughes, i to właśnie od ich imion pochodzi nazwa firmy. Specjalizacja wywodzi się wprost z doświadczeń zdobytych w dziale inżynierii dźwięku BBC, a pierwszy projekt BC1 stał się światowym wzorem monitora studyjnego. Po wprowadzeniu go na rynek został on przeprojektowany, a zaraz po tym wprowadzono inne modele z przeznaczeniem na rynek konsumencki.

Obecnie Spendor to trzy linie produktowe:

Seria A

Najnowsze wcielenie serii A nie wymaga od słuchacza posiadania dużej przestrzeni ani wysokiego budżetu. Kolumny są smukłe, małe i zgrabne, dzięki czemu można je ustawić nawet w małym pokoju. Jak mówi producent, najnowsza seria A potrafi zaprezentować dźwięk w sposób zaskakująco żywy. To najwszechstronniejsze brzmieniowo i użytkowo głośniki, jakie kiedykolwiek marka miała stworzyć, oczywiście z założeniem nieprzekracznia wysokich progów cenowych.

Seria Classic

Zainspirowani entuzjastycznym przyjęciem poprzedniej konstrukcji flagowej z klasycznej serii SP, konstruktorzy postanowili "poprawić" wszystkie nowe modele w tym kierunku. Seria Classic bazuje na najnowszej generacji przetworników akustycznych Spendor.

Cała oferta na www.q21.pl

Aspekty takie jak: membrany wykonane z polimeru i Kevlaru, odlewane kosze magnezowe, bardzo wydajne układy magnetyczne, zoptymalizowane tłumienie elektrodynamiczne, czy poprawione rozpraszanie cieplne, przekładają się bezpośrednio na brzmienie zestawów Spendor, które łączy w sobie - jak czytamy - naturalność, klarowność oraz pełną skalę dynamiki.

Kolumny otrzymały starannie dostrojone filtry zwrotnic, mają zmodyfikowane obudowy, zastosowano w nich także nowe maskownice magnetyczne.

Seria D

W sercu serii D pracują całkiem nowe, zaprojektowane od podstaw głośniki: wysokotonowy LPZ, zbudowany na bazie wykonanego z nierdzewnej stali panelu przedniego, ukształtowanego w komorę akustyczną w bezpośredniej bliskości frontu membrany o znikomej masie, nisko-średniotonowy wyposażony w zaawansowaną polimerową membranę EP77 oraz niskotonowy z membraną z utwardzonego kompozytu kevlarowego.

Salon Q21 zaprasza na odsłuchy kolumn i oczywiście zakupy - klienci mogą liczyć na możliwość rozłożenia spłaty nawet na 50 rat 0%, indywidualne odsłuchy oraz opcje rozliczenia starych kolumn.

Źródło: Q21

Newsletter image
NEWSLETTER
Subskrybuj,
pobierz e-wydanie AUDIO,
bądź na bieżąco
Close icon
Audio
E-WYDANIE AUDIO
W PREZENCIE!
Zapisz się na subskrypcję naszego newslettera, a otrzymasz PDF
NEWSLETTER ZAPISZ SIĘ
Close icon
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta styczeń 2021

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista listopad - grudzień 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio styczeń 2021

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu