Przetwornik cyfrowo-analogowy Violectric DHA V590

29 października 2020 Sprzęt

Konwertery sygnału oraz wzmacniacze słuchawkowe zaprojektowane przez Lake People cieszą się bardzo dobrą reputacją wśród koneserów dobrego tonu. Nowy Violectric DHA V590 ma od nich nie odbiegać, zapewniając jakość dźwięku, z której znane są produkty tej firmy.

Violectric DHA V590 oferuje wzmacniacz słuchawkowy, lecz także:

 • Bardzo niski szum uzyskany dzięki niewielkiemu wzmocnieniu wewnętrznemu. To sprawia, że ​​szum generowany przez wzmacniacz jest niesłyszalny.
 • Wysokie napięcie wyjściowe osiągnięte poprzez wewnętrzne napięcie robocze wynoszące 50V. DHA V590 będzie więc dobrze współpracował ze słuchawkami o wysokiej impedancji, które operują na dużych wahaniach napięcia wyjściowego.
 • Wysoką moc wyjściową - dzięki potężnym wzmacniaczom operacyjnym, które oferują znacznie większą moc niż potrzebują nawet najbardziej wymagające słuchawki. Najlepiej nadaje się więc do słuchawek o niskiej impedancji, a także słuchawek magnetostatycznych.
 • Wysoki współczynnik tłumienia - otrzymany ze względu na najniższą impedancję wyjściową. Dlatego idealnie pasuje do trudnych w napędzaniu, wymagających, słuchawek bez negatywnych skutków ubocznych i z gwarancją dynamiki reprodukowanego sygnału elektroakustycznego.

Czytaj również testy z kategorii Przetworniki cyfrowo-analogowe

Przetwornik cyfrowo-analogowy Violectric DHA V590

Violectric DHA V590 łączy w sobie kompletny system odsłuchowy składający się z przetworników umożliwiających resampling oraz reclocking oraz wzmacniacza słuchawkowego oraz przedwzmacniacza.

Przetwornik wykorzystuje dwa 32-bitowe przetworniki cyfrowo-analogowe AKM 4490 w konfiguracji dual-mono, które przetwarzają cyfrowe dane audio na dźwięk analogowy, transportując cyfrowy dźwięk z różnych źródeł z częstotliwością do 384 kHz i DSD-over-PCM (DoP) do domeny analogowej z doskonałą jakością.

Aby jak najlepiej wykorzystać możliwości przetworników, Violectric DHA V590 oferuje kondycjonowanie sygnału, 32-bitowy resampler/reclocker odbiera swoją częstotliwość roboczą z zegara femto, który ma zakres dynamiczny wynoszący 180 dB i praktycznie całkowicie eliminuje potencjalne zakłócenia. Umożliwia to uzyskanie szczególnie wyraźnej rozdzielczości, wolnej od artefaktów.

Przetwornik cyfrowo-analogowy Violectric DHA V590

 

Violectric DHA V590 jest wyposażony w jedno zbalansowane i dwa niezbalansowane złącza słuchawkowe umiejscowione na czarnej anodowanej płycie czołowej. W celu zapewnienia optymalnej reprodukcji z tyłu urządzenia można ustawić wzmocnienie wstępne, dostosowując poziomy do typu używanych słuchawek.

Na przedniej płycie znajduje się również duży potencjometr głośności oraz potencjometr balansujący, który umożliwia dostosowanie poziomów lewego i prawego kanału do indywidualnych wymagań.

Violectric DHA V590 - złącza

Violectric DHA V590 oferuje wiele możliwości połączeń. Trzy analogowe źródła mogą być podłączone poprzez jedno zbalansowane XLR i dwa niezbalansowane wejścia RCA. Dla sygnałów cyfrowych urządzenie oferuje XLR, wejścia koncentryczne, optyczne i USB dla PCM i DSD.

Przetwornik cyfrowo-analogowy Violectric DHA V590

 

Jeśli chodzi o wyjścia, V590 ma jeszcze jeden as w rękawie: oprócz trzech wyjść słuchawkowych z przodu, posiada także zbalansowane XLR i niezbalansowane wyjścia RCA z tyłu, dzięki czemu może być wykorzystywany jako przedwzmacniacz do odtwarzania muzyki z głośników aktywnych, wyposażonych w swój własny wzmacniacz.

Wyjścia słuchawkowe i liniowe mogą być używane pojedynczo lub jednocześnie. Jako centrum sterowania systemem audio, wszystkie wejścia i wyjścia mogą być włączane z przodu urządzenia lub za pomocą pilota.

Sygnał audio jest przetwarzany przez przetworniki cyfrowo-analogowe AKM 4490, natomiast głośność jest regulowana za pomocą zmotoryzowanego potencjometru japońskiej marki Alps RK 27 oraz symetrycznego układu wzmacniacza z 16 tranzystorami na kanał.

Kolejny Alps RK 27 jest wykorzystywany jako potencjometr służący do regulacji balansu tonalnego. Dodatkowe obwody zabezpieczają urządzenie przed prądem stałym, przeciążeniem i przepięciem oraz same słuchawki, opóźniając początkowy rozruch przy zasilaniu wzmacniacza.

Violectric DHA V590 może być również wyposażony w przekaźnikową regulację głośności z 256 stopniami w wersji PRO.

 

Przetwornik cyfrowo-analogowy Violectric DHA V590 - elektronika

 

Violectric DHA V590 oferuje:

 • Zdalne sterowanie do wyboru wejścia, sposobu resamplingu, głośności, wyjścia, wyciszenia
 • 3 analogowe wejścia stereo, 2 x niezbalansowane RCA, 1 x zbalansowane XLR
  4 wejścia cyfrowe, zbalansowane, koncentryczne, optyczne 24 bit i obsługą 192 kHz, USB do 32 bitów i do 384 kHz dla sygnałów PCM, DSD 64-512-32-bit Resampling / Reclocking z zakresem dynamiki 180 dB, tryby: Off / x 1 / x 2 / x 4 / Best
 • 2 x 32-bitowe przetworniki C/A AKM 4490
 • 112 dB THD + N i zakresem dynamiki 120 dB
 • +/- 18 dB Pre-Gain dla idealnego dopasowania DHA V590 między źródłem a słuchawkami
 • Zmotoryzowana regulacja głośności i kontrola balansu
 • 4 wzmacniacze oferujące maksymalnie 5500 mW przy 50 Ω i 21 V RMS przy 600 Ω
 • Monitorowanie wyjścia słuchawkowego pod kątem prądu stałego i przeciążenia
 • Indywidualnie wybierane ścieżki słuchawek i wyjścia liniowego
 • 2 pojedyncze wyjścia słuchawkowe: 6,3 mm jack, zbalansowane 4-pinowe XLR
 • Wyjście liniowe: 1 x niezbalansowane RCA, 1 x zbalansowane XLR
 • Adaptacja wyjścia liniowego sygnału do kolejnych urządzeń w zakresie +/- 18 dB
 • 2 transformatory toroidalne o pojemności filtracyjnej > 35 000 μF

Violectric DHA V590 - cena i dostępność

Violectric DHA V590 kosztuje 14 099 zł brutto, natomiast jego wersja PRO 16 299 zł brutto. Urządzenia będą dostępne w wybranych specjalistycznych sklepach audio, zaś do odsłuchu w sklepach HiFi Pro sieci mp3store.

Źródło: MIP

Może Cię zainteresować
Audio
E-WYDANIE AUDIO
W PREZENCIE!
Zapisz się na subskrypcję naszego newslettera, a otrzymasz gratis e-wydanie
NEWSLETTER ZAPISZ SIĘ
Close icon
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta sierpień 2021

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2021

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio wrzesień 2021

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu