Telewizory JVC 4K UltraHD z Android TV

10 listopada 2020 Sprzęt

JVC rozwija swoje portfolio w Europie i wprowadza na polski rynek najnowszą linię 4K Ultra HD z Android TV 9.0.

Android TV 9.0 w telewizorach JVC

Nowe linie telewizorów JVC VA8000 (w rozmiarach 43, 50, 55, 58, 65 cali) oraz VA3000 (w rozmiarach 43, 50, 55 cali) działają na najnowszej platformie systemu Android TV 9.0 (Pie), która w znacznym stopniu poprawiła szybkość i komfort korzystania.

Z poziomu ekranu głównego jest np. dostępna Funkcja Play Now wspierająca dostęp do najczęściej oglądanych treści multimedialnych - bez konieczności zagłębiania się w kolejne menu aplikacji.

Android TV 9.0 jest wyposażony w Asystenta Google. Wystarczy zadać pytanie do pilota, a Asystent odpowie wprost lub przekieruje na właściwą stronę z odpowiedziami oraz kontentem video na YouTube.

JVC z Android TV - aplikacje

Dzięki Google Play Store użytkownicy JVC na platformie Android TV otrzymują dostęp do bazy ponad 4000 aplikacji i gier, m.in. serwisów streamingowych jak YouTube, Netflix czy HBO GO. Nowe telewizory otrzymają aktualizację do trzech kolejnych wydań systemu firmowanego przez Google.

Wbudowany Chromcast i Bluetooth

Dzięki technologii Chromecast bez czasochłonnej konfiguracji i podłączania kabli możemy powielić zawartość naszego ekranu i udostępnić obraz większej grupie widzów. Wystarczy uruchomić jedną z setek aplikacji wspierającą Chromecast i wybrać urządzenie, do którego skierujemy obraz i dźwięk. Co ważne, funkcja działa niezależnie od systemu operacyjnego naszego urządzenia.

Telewizory JVC LT-58VA8000 i JVC LT-55VA3000 są również wyposażone we wbudowane moduły Bluetooth, które pozwalają na bezprzewodową komunikację z innymi urządzenia domowej rozrywki takimi jak np. komputer, słuchawki czy amplituner kina domowego.

Dolby Vision

Modele JVC LT-58VA8000 i JVC LT-55VA3000 oferują technologię Dolby Vision oraz HDR10, które zapewniają bogatszą i żywszą paletę kolorów odtwarzając obraz zgodnie z intencjami twórcy. Rozwiązanie Dolby Vision umożliwia odwzorowanie rekordowych 68 miliardów kolorów, co ma przełożenie m.in. na widoczność i jakość detali podczas seansu.

Dzięki dynamicznej kontroli metadanych, jeśli oglądamy film wykonany przy udziale tej technologii, mamy gwarancję, że widzimy obraz dokładnie tak jak wyobraził sobie to jego reżyser.

Efekty te wspiera technologia Micro Dimming, która dostosowuje poziom jasności diod LED do potrzeb obrazu telewizyjnego. Jest to jedna z ciekawszych technologii, która znacznie poprawia kontrast i rozpiętość tonalną obrazów w wymagających, dynamicznych scenach. Pozwala wyświetlać ciemniejszą czerń i jaśniejszą biel, dbając o optymalny kontrast i czystość obrazu.

Dźwięk - Dolby Audio

O dźwięk w telewizorach JVC dba system Dolby Audio stworzony na potrzeby profesjonalnych studiów dźwiękowych. Bezstratny transfer audio zapewnia format kodowania DTS HD, a wszystko to bez potrzeby posiadania wielu głośników rozstawionych w pomieszczeniu.

Linie telewizorów JVC VA8000 w rozmiarach 43, 50, 55, 58, 65 oraz VA3000 w rozmiarach 43, 50, 55 cali są już dostępne w Polsce w sklepach Media Expert w cenach:

  • LT-58VA8000 – 2 199 zł
  • LT-55VA3000 – 1 899 zł
Audio
E-WYDANIE AUDIO
W PREZENCIE!
Zapisz się na subskrypcję naszego newslettera, a otrzymasz gratis e-wydanie
NEWSLETTER ZAPISZ SIĘ
Close icon
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta styczeń 2022

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista luty 2021

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio styczeń 2022

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu