Nowe telewizory Toshiba z głośnikami Onkyo

26 listopada 2020 Sprzęt

Toshiba wprowadza do Polski nową linię telewizorów 4K z Android TV 9.0 wyposażonych w nagłośnienie Onkyo. Do sprzedaży trafi 15 modeli.

Może Cię zainteresować

Każda z trzech wprowadzanych serii nowych telewizorów jest dostępna w pięciu rozmiarach (65, 58, 55, 50 i 43 cale). Wszystkie modele działają na najnowszej wersji platformy Android TV 9.0 Pie. Telewizory zostały wyposażone w Asystenta Google.

Dzięki Google Play Store telewizory Toshiba serii UA6B63DG, UA4B63DG oferują dostęp do tysięcy aplikacji i gier. Już na poziomie głównego menu pojawia się dostęp do serwisów streamingowych takich jak Netflix, Amazon Prime Video oraz YouTube. Android TV pozwala zainstalować kolejne aplikacje z polskojęzycznymi serwisami, takimi jak HBO GO, Ipla, Rakuten, CDA czy Chilli.

Telewizory otrzymają aktualizację do 3 kolejnych wersji systemu Google.

Nowe telewizory Toshiba z głośnikami Onkyo

Telewizor Toshiba UA6B63DG

Chromecast pozwala bez czasochłonnej konfiguracji i podłączania kabli powielić zawartość naszego ekranu, np. smartfonu, i udostępnić obraz większej grupie widzów. Wystarczy uruchomić jedną z setek aplikacji wspierającą Chromecast i wybrać urządzenie, do którego skierujemy obraz i dźwięk.

Co ważne, funkcja działa niezależnie od systemu operacyjnego naszego urządzenia. Windows, iOS, Android nie stanowią już problemu, aby cieszyć się obrazem na dużym ekranie TV Toshiby.

Modele Toshiba UA6B63DG, Toshiba UA4B63DG mają również wbudowane moduły Bluetooth, które pozwalają na bezprzewodową komunikację z innymi urządzenia domowej rozrywki takimi jak laptopy, słuchawki czy amplitunery kina domowego.

Nowe telewizory Toshiba - obraz

O jakość obrazu w telewizorach Toshiba dba m.in. technologia TRU Resolution, która skaluje treści video o rozdzielczości niższej niż 4K, oferując bardziej realistyczny obraz.

Telewizory są ponadto wyposażone w technologię TRU Micro Dimming, która dzieli obraz na setki małych stref i dostosowuje kolory, jasność i kontrast indywidualnie dla każdej strefy. Dzięki temu zostaje znacznie poprawiona jakość i wyrazistość obrazu oraz rozpiętość tonalna w wymagających, dynamicznych scenach. Co więcej technologia ta pozwala wyświetlać ciemniejszą czerń i jaśniejszą biel, dbając o lepszy kontrast i czystość obrazu.

Telewizory najnowszej linii UA od Toshiba są kompatybilne ze standardem HDR. Oznacza to, że pozwalają rozświetlić jasne elementy, takie jak żarówka czy słońce przy zachowaniu ciemnych kolorów w innych obszarach. Daje to zdecydowanie lepszy kontrast i szczegółowość wyświetlanych treści. HDR sprawia, że zakres jasności obrazu widzianego na telewizorze zbliża się do zakresu widzianego przez człowieka w świecie rzeczywistym.

Toshiba UA6B63DG
Toshiba UA6B63DG

W modelach Toshiby UA6B63DG, UA4B63DG technologia HDR jest wspierana przez trzy standardy:

Dolby Vision oraz HDR10 rodem ze studiów filmowych Hollywood, które zapewniają bogatszą i żywszą paletę kolorów odtwarzając obraz zgodnie z intencjami twórców.

Dolby Vision HDR umożliwia odwzorowanie 68 miliardów kolorów, co ma przełożenie m.in. na widoczność i jakość detali podczas seansu. Dzięki dynamicznej kontroli metadanych, jeśli oglądamy film wykonany przy udziale tej technologii, mamy gwarancję, że widzimy obraz dokładnie tak jak wyobraził sobie to jego reżyser.

Wbudowany Hybrid Log Gamma to z kolei standard przesyłu opracowany przez telewizyjnych potentatów - brytyjskie BBC oraz japońskie NHK. Wysyłany sygnał zawiera w metadanych precyzyjne informacje o poziomach naświetlenia poszczególnych elementów, które pozwalają wiernie odtworzyć go na domowych odbiornikach o różnych poziomach jasności.

Nowe telewizory Toshiba - dźwięk

Najnowsze telewizory z linii Toshiba UA6B63DG oraz Toshiba UA4B63DG zostały wyposażone w głośniki japońskiej marki Onkyo - ikony hi-fi, znanej audiofilom na całym świecie.

Onkyo od ponad 70 lat specjalizuje się w dostarczaniu najbardziej wyrafinowanych technologii z zakresu audio, w tym kultowych głośników i amplitunerów kina domowego.

O dobrej jakości dźwięk w telewizorach Toshiba dba również system Dolby Audio stworzony na potrzeby profesjonalnych studiów dźwiękowych. Bezstratny transfer audio zapewnia format kodowania DTS HD. Jest to rozwiązanie zapewanijące realizm wrażeń dźwiękowych. A wszystko to bez potrzeby posiadania wielu głośników rozstawionych w pomieszczeniu.

Czytaj również testy urządzeń Onkyo

Toshiba UA6B63DG
Toshiba UA6B63DG

Różnice między modelami

Serie Toshiba UA6B63DG i Toshiba UA4B63DG charakteryzują się tymi samymi funkcjami, a różnią wyglądem podstawy. UA6B63DG jest oparty na stylowej dużej stopie, z kolei UA4B63DG ma dwie nóżki, które dają możliwości dostosowania soundbara. Oba modele nie mają ramek.

Telewizory Toshiba UA6B63DG, UA4B63DG w rozmiarach 43, 50, 55, 58, 65 są już dostępne w Polsce w sklepach Euro RTV AGD oraz na www OleOle.

Ceny z okazji Black Friday:

• 55UA6B63DG - 1899 zł / Black Friday
• 65UA6B63DG - 2 699 zł/ Black Friday
• 55UA2063DG - 1 699 zł/ Black Friday
• 65UA2063DG - 2 699 zł

Źródło: materiały prasowe

Newsletter image
NEWSLETTER
Subskrybuj,
pobierz e-wydanie AUDIO,
bądź na bieżąco
Close icon
Audio
E-WYDANIE AUDIO
W PREZENCIE!
Zapisz się na subskrypcję naszego newslettera, a otrzymasz gratis e-wydanie
NEWSLETTER ZAPISZ SIĘ
Close icon
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta styczeń 2021

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista listopad - grudzień 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio grudzień 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio styczeń 2021

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu