Nagroda CES Innovation Award 2021 dla systemu car-audio Sennheiser AMBEO

19 grudnia 2020 Sprzęt

Sennheiser oraz firma technologiczna Continental otrzymały nagrodę CES Innovation Award 2021 w kategorii "Rozrywka i bezpieczeństwo w pojeździe" za najlepsze rozwiązanie w samochodowym systemie audio.

Ich autorstwa jest bezgłośnikowy, immersyjny system audio 3D zapewniający realistyczne wrażenia dźwięku w samochodzie. Obie firmy połączyły we wspólnym projekcie technologię Sennheiser AMBEO Mobility z systemem Ac2ated Sound firmy Continental.

Ac2ated Sound firmy Continental porzuca konwencjonalną technologię głośników, wzbudzając wybrane powierzchnie we wnętrzu pojazdu w celu wytworzenia dźwięku.

W porównaniu z konwencjonalnymi systemami audio Ac2ated Sound to znacząca redukcja wagi i przestrzeni - nawet o 90 procent. System doskonale nadaje się więc do pojazdów elektrycznych, w których priorytetem jest oszczędność miejsca i wagi. W połączeniu z AMBEO Mobility firmy Sennheiser, koncepcja ta zapewnia przy tym reprodukcję dźwięku 3D, który otacza pasażerów.

Czytaj również test soundbara Sennheiser Ambeo 3D

Oprogramowanie AMBEO Mobility analizuje i oddziela podstawowe komponenty każdej natywnej ścieżki muzycznej stereo i odtwarza je dzięki odpowiednim siłownikom.

Od krystalicznie czystej jakości połączeń po spersonalizowane odtwarzanie treści, samochodowy system nagłośnienia Sennheiser i Continental umożliwia pełną indywidualizację dźwięku dla każdego miejsca.

Kluczowym elementem w tworzeniu spersonalizowanych stref odsłuchowych są specjalnie zaprojektowane zagłówki ze zintegrowanymi przetwornikami o wysokiej wierności odtwarzania. Dodanie tego osobistego źródła odtwarzania bliskiego pola w pobliżu uszu kierowcy i pasażera znacznie poprawia wrażenia słuchowe.

Czytaj również testy słuchawek Sennheiser 

System car-audio Sennheiser AMBEO

***

Nagrody CES Innovation Awards są przyznawane corocznie przez Consumer Technology Association (CTA), honorując przełomowe projekty technologiczne i inżynierię w 28 kategoriach. Zgłoszenia są recenzowane przez panel niezależnych ekspertów - w tym projektantów przemysłowych, inżynierów i przedstawicieli mediów branżowych - w oparciu o innowacje i funkcjonalność, estetykę oraz wzornictwo.

Źródło: Sennheiser

Może Cię zainteresować
Audio
E-WYDANIE AUDIO
W PREZENCIE!
Zapisz się na subskrypcję naszego newslettera, a otrzymasz gratis e-wydanie
NEWSLETTER ZAPISZ SIĘ
Close icon
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta listopad 2021

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2021

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio grudzień 2021

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu