Telewizor LG QNED Mini LED - premiera na wirtualnych targach CES 2021

08 stycznia 2021 Sprzęt

Podczas wirtualnych targów CES® 2021 LG zamierza zaprezentować swój pierwszy telewizor QNED Mini LED - flagowy produkt z linii LCD Premium - wyposażony w blisko 30 000 miniaturowych diod LED.

Może Cię zainteresować

Linia produktów na rok 2021 obejmuje dziesięć nowych modeli o rozdzielczości 4K lub 8K oraz wielu możliwych przekątnych ekranu, nawet do 86 cali. Prezentacja flagowca odbędzie się na wirtualnym stoisku LG na CES już 11 stycznia.

Za swoje najdoskonalsze urządzenie w ofercie LG uznaje telewizor OLED wyposażony w matrycę z samoświecącymi pikselami, które umożliwiają niezależną regulację jasności każdego punktu ekranu. LG QNED Mini LED z kolei ma być niewiele mniej atrakcyjną propozycją.

W nowej linii telewizorów LG zastosowało technologię kropek kwantowych i NanoCell (po raz pierwszy jednocześnie) wraz z diodami Mini LED, co pozwala też zwiększyć kontrast i uzyskać głębszą czerń.

Tradycyjnie możemy się spodziewać dokładnego odwzorowania kolorów. Za płynne i bardziej naturalne odwzorowanie ruchu będzie odpowiadała częstotliwość zaś odświeżania wynosząca do 120 Hz.

Wspomniane podświetlenie Mini LED zawiera prawie 30 000 miniaturowych diod LED, co sprawia, że poziom maksymalnej jasności poszybował w górę. W połączeniu z 2500 strefami wygaszania i technologią lokalnego wygaszania pozwala na osiągnięcie kontrastu 1 000 000:11.

W rezultacie widz ma zostać oczarowany znakomitą jakością obrazu HDR o wyjątkowo dużym kontraście i głębokiej czerni. LG zapowiada, że nowy telewizor doskonale odzworuje kolory, a serwowany przezeń oraz będzie "zadziwiająco realistyczny". Z niecierpliwością czekamy na premierę.

Źródło: LG

Newsletter image
NEWSLETTER
Subskrybuj,
pobierz e-wydanie AUDIO,
bądź na bieżąco
Close icon
Audio
E-WYDANIE AUDIO
W PREZENCIE!
Zapisz się na subskrypcję naszego newslettera, a otrzymasz gratis e-wydanie
NEWSLETTER ZAPISZ SIĘ
Close icon
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta styczeń 2021

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista listopad - grudzień 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio grudzień 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio styczeń 2021

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu