Cztery nowe modele słuchawek Yamaha

18 stycznia 2021 Sprzęt

Na najmłodszą serię składają się cztery modele - prawdziwie bezprzewodowe słuchawki douszne TW-E7 i TW-E5 oraz bezprzewodowe wokółuszne z aktywną redukcją hałasu YH-L700A i YH-E700A. W każdym z nich projektanci zastosowali najnowszą firmową technologię, która optymalizuje wrażenia odsłuchowe pod kątem każdego użytkownika.

Technologie 3D Sound Field i ANC

Spośród nich wyróżnia się Yamaha YH-L700A - model w którym zastosowano układ 3D Sound Field. Lokalizuje on źródło dźwięku za pomocą technologii audio HRTF (head-related transfer function), syntetyzując sygnał audio do obojga uszu i renderując 2-kanałowe źródło dźwięku do trójwymiarowej przestrzeni dźwiękowej.

Generalnie przetworniki w słuchawkach znajdują się bezpośrednio przy uszach, dlatego też dźwięki docierają do błony bębenkowej bez pokonywania przestrzeni. To sprawia, że źródło dźwięku jest wyraźnie słyszalne, ale równocześnie trudno jest zlokalizować poszczególne dźwięki i instrumenty. Układ 3D Sound Field ma to wrażenie udoskonalić.

Bezprzewodowe modele z redukcją hałasu Yamaha YH-L700A i Yamaha YH-E700A są wyposażone w technologię Advanced ANC, która ma usuwać szum tła, pozostawiając nienaruszony sygnał muzyczny.

Czytaj również testy słuchawek Yamaha

Yamaha YH-700A
Yamaha YH-700A

Modele te wykorzystują również autorski układ Listening Optimizer. Specjalne mikrofony douszne co 20 sekund mierzą szczelność i wyciek powietrza z układu słuchowego. Na podstawie uzyskanych danych odtwarzany dźwięk jest optymalizowany w czasie rzeczywistym, korygując różnicę między źródłem i rzeczywistymi warunkami odsłuchu, czego konsekwencją jest dźwięk dostosowany indywidualnie do użytkownika.

Przydatne funkcje

Jak wiele modeli słuchawek, także nowe dzieła Yamahy korzystają z trybu Ambient Sound, który wykorzystuje wbudowany mikrofon do przechwytywania sygnałów dźwiękowych z otoczenia (np. klaksonów samochodów) i odtwarza je w tle, umożliwiając słuchaczowi zachowanie pełnej świadomości otoczenia.

Nowe modele słuchawek Yamahy oferują także Listening Care (wersja Advanced w YH-L700A), rozwiązanie techniczne, które pozwala użytkownikom słyszeć pełnozakresowy dźwięk – od wysokich do niskich tonów – nawet przy niskim poziomie głośności. Wszystko po to, abyśmy nie włączali muzyki zbyt głośno, szkodząc tym samym słuchowi. Inteligenta regulacja częstotliwości dźwięku ma w tym pomóc.

Yamaha YH-L700A
Yamaha YH-L700A

Sterowanie i wydajność

Każdym z modeli można sterować poprzez aplikację, m.in. odbierać/kończyć połączenia telefoniczne, aktywować swojego ulubionego asystenta głosowego, a także zarządzać odtwarzaniem muzyki za pomocą przycisków.

Każdy z modeli jest dostarczany wraz z etui, kablem do ładowania i wydajnym akumulatorem, który zapewnia długi czas pracy:

• YH-L700A: ok. 34 godziny (włączony Advanced ANC, wyłączony 3D Sound Field), ok. 11 godzin (włączona Advanced ANC i 3D Sound Field);
• YH-E700A: ok. 35 godzin (włączony Advanced ANC);
• TW-E7: maks. 20 godzin (włączony ANC) – 5 godzin + 3 ładowania;
• TW-E5: maks. 26 godzin – 6,5 godziny + 3 ładowania

Słuchawki pojawią się w sprzedaży w drugim kwartale 2021 r.

Źródło: Audio Klan

Może Cię zainteresować
Newsletter image
NEWSLETTER
Subskrybuj,
pobierz e-wydanie AUDIO,
bądź na bieżąco
Close icon
Audio
E-WYDANIE AUDIO
W PREZENCIE!
Zapisz się na subskrypcję naszego newslettera, a otrzymasz gratis e-wydanie
NEWSLETTER ZAPISZ SIĘ
Close icon
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta luty 2021

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista listopad - grudzień 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio luty 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio luty 2021

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu