Linia produktów Philips Fidelio wróciła na rynek i ma się bardzo dobrze

19 stycznia 2021 Sprzęt

Na początku 2020 r. marka Philips TV & Sound zapowiedziała powrót serii Fidelio. We wrześniu na polskim rynku zadebiutował flagowy model słuchawek nausznych Philips Fidelio X3, zaś pod koniec ubiegłego roku w sprzedaży pojawiły się dwa soundbary - Philips Fidelio B97 oraz Philips Fidelio B95. A to nie koniec nowości i już w pierwszym kwartale tego roku możemy spodziewać się kolejnego modelu słuchawek, tym razem z aktywną redukcją hałasu. Czym wyróżniają się te produkty i co nam oferują? 

Seria Fidelio to produkty premium, które charakteryzują się dwoma cechami. Po pierwsze dźwięk: bogaty, bardzo dobrze odwzorowany i na najwyższym poziomie dzięki zastosowaniu zaawansowanych technologii oraz wysokiej jakości komponentów. Nie bez znaczenia jest również design i wykonanie tych produktów, których cechą rozpoznawczą są eleganckie i stylowe linie oraz luksusowe materiały wykorzystane do wykończenia.

Słuchawki Philips Fidelio X3

Przypieczętowaniem wielkiego powrotu na rynek serii Fidelio było wprowadzenie na rynek Philips Fidelio X3 - flagowego modelu słuchawek nausznych o popularnej obecnie konstrukcji otwartej, które oferują bogaty i idealnie odwzorowany dźwięk.

Słuchawki generują bogate basy oraz ciepłe tony średnie przy jednoczesnej znakomitej separacji poszczególnych instrumentów i głosów. Wysokie dźwięki są czyste, a góra wyróżnia się doskonałym rozszerzeniem skali.

Wszystko to sprawia, że brzmienie jest przestrzenne i dochodzące niczym z otoczenia, co podczas odsłuchu oddaje wrażenia charakterystyczne dla występów na żywo.

Czytaj również testy słuchawek Philips

Słuchawki Philips Fidelio X3

Wielowarstwowe 50-milimetrowe przetworniki polimerowe zostały wypełnione żelem dla lepszego tłumienia. W połączeniu z mocnym neodymowym układem napędowym zapewniają one wysokiej jakości dźwięk o pełnej i bogatej skali oraz głębi. Dopełnienie stanowi soczysty bas, który jest cechą charakterystyczną sprzętu z serii Fidelio.

W konstrukcji Philips Fidelio X3 zastosowano kilka ciekawych rozwiązań, m.in. dwuwarstwowe elementy nauszne oraz nową budowę pałąka i opaski dla lepszej redukcji wibracji.

Dodatkowo muszle są nachylone pod kątem 15 stopni, aby dokładniej dopasować się do kształtu ucha i głowy, dzięki czemu dźwięk kierowany jest wprost do kanału słuchowego dla jeszcze lepszych wrażeń podczas słuchania. Warto również wspomnieć, że model Philips Fidelio X3 zapewnia dźwięk wysokiej rozdzielczości (HRA).

Dopełnieniem doskonałego brzmienia jest komfort użytkowania oraz design. Słuchawki Philips Fidelio X3 wykonano z najwyższej jakości materiałów od wyselekcjonowanych europejskich dostawców. Lekką i jednocześnie mocną stalową ramę pokrywa czarna skóra firmy Muirhead pozyskiwana ze zrównoważonych źródeł.

Z kolei welurowa pianka z efektem pamięci znajdująca się w miękkiej filcowej opasce oraz nausznikach zapewnia komfort użytkowania nawet podczas długiego noszenia.

Głośniki zostały wykończone akustycznie transparentną tkaniną firmy Kvadrat, która niweluje wzrost ciśnienia powietrza i odbicie fal dochodzących zza głośników. W komplecie znajduje się odłączany przewód wyposażony w złącza MMCX.

Soundbar Philips Fidelio B97

Ten model to smukły wielokanałowy soundbar 7.1.2 wyposażony w dedykowane przetworniki Dolby Atmos Elevation oraz technologię Philips Fidelio Surround-on-demand, która umożliwia konfigurowanie dwóch głośników bezprzewodowych.

Po przyłączeniu działają one jako część lewego i prawego kanału audio, zaś po oddzieleniu od soundbaru i umieszczeniu w innym punkcie pomieszczenia stanowią dedykowany kanał lewy i prawy surround dla uzyskania prawdziwie wciągającej, kinowej jakości dźwięku.

Na system Philips Fidelio B97 składa się łącznie 17 przetworników, w tym osiem nisko/średniotonowych przetworników 1"x3,5" typu race-track. Jeden przetwornik race-track jest wbudowany w każdy z odłączanych głośników i współpracuje z kolejną parą przetworników lewego i prawego kanału po podłączeniu do głównego głośnika. Kolejne dwa przetworniki odpowiadają za dedykowany kanał centralny.

Czytaj również testy soundbarów Philips

Soundbar Philips Fidelio B97

Soundbar jest również wyposażony w sześć 19-milimetrowych głośników wysokotonowych z miękką kopułką w każdym z odłączanych głośników: dwa skierowane do przodu i jeden do boku.

Kolejne dwa ustawione pod kątem głośniki wysokotonowe skierowane do boku są ukryte w głównym soundbarze i włączają się dopiero po odpięciu odłączanych głośników.

Dla uzyskania całkowicie okalającego dźwięku Philips Fidelio B97 jest wyposażony również w odchylone, skierowane do góry 2,5-calowe przetworniki Dolby Atmos Elevation. Do tego dochodzi 8-calowy przetwornik niskotonowy wbudowany w oddzielnym bezprzewodowym subwooferze, który odtwarza najniższe częstotliwości do 35 Hz.

Philips Fidelio B97 dysponuje również ogromnymi rezerwami mocy o wysokiej jakości brzmienia – moc wyjściowa głośników to 450W RMS (maks. 888W), zaś samego subwoofera to 240W.

Soundbar Philips Fidelio B95

Jest to model zbliżony do Philips Fidelio B97, ale z konfiguracją przetworników 5.1.2 oraz bez technologii Surround-on-demand. Urządzenie zawiera łącznie 14 przetworników, w tym pięć 19-mm z miękką kopułką (trzy z przodu i dwa skierowane do boku) oraz dodatkowo trzy pary przetworników średnio-niskotonowych 1"x3,5" typu race-track i dwa przetworniki Dolby Atmos Elevation skierowane do góry.

System dzieli przetworniki na dedykowane kanały - lewy, prawy i centralny - dla zapewnienia jak najszerszej, wciągającej i prawdziwie wyrazistej barwy dźwięków.

Osobny bezprzewodowy subwoofer z dużym 8-calowym przetwornikiem odtwarza nawet najgłębsze basy do 35 Hz. Moc nominalna zestawu wynosi 410W (maks. 808W), zaś samego subwoofera - 240W.

Soundbar Philips Fidelio B95

Oba soundbary Philips Fidelio pozwalają cieszyć się najwyższej jakości dźwiękiem 3D klasy kinowej dzięki kompatybilności z systemami Dolby Atmos i DTS:X, a także są jednymi pierwszych urządzeń Philips z certyfikatem IMAX Enhanced.

Łatwość podłączenia w przypadku modeli Philips Fidelio B97 i Philips Fidelio B95 gwarantują dwa złącza HDMI 4K pass through i eARC. Urządzenia umożliwiają łączność bezprzewodową za pośrednictwem Bluetooth i Apple AirPlay.

Dodatkowo soundbary mogą działać jako część systemu Philips Wireless Home, który zapewnia prostą bezprzewodową łączność w wielu pomieszczeniach za pomocą technologii Play-Fi. Dzięki aplikacji Philips Sound oraz kompatybilności zarówno z Asystentem Google, jak i Amazon Alexa instalacja i obsługa sprzętów jest równie łatwa.

Soundbar Philips Fidelio B95

Słuchawki nauszne Philips Fidelio L3

Model oferuje połączenie bardzo dobrej jakości dźwięku, pasywnej izolacji hałasu i aktywnej redukcji szumów ANC z ekskluzywnym wykończeniem. Wyjątkową jakość dźwięku gwarantuje zastosowanie dużych 40-milimetrowych przetworników o trójwarstwowej konstrukcji. Warstwa tłumiąca TPU została umieszczona między dwoma warstwami PEEK, czyli polimeru stosowanego w słuchawkach bardzo wysokiej klasy.

Producent dużo uwagi poświęcił również izolacji pasywnej poprzez staranny dobór wysokiej jakości pianki z pamięcią kształtu i miękkiej skóry pokrywającej nauszniki.

Ponadto Philips Fidelio L3 posiada czteromikrofonowy system aktywnej redukcji hałasu Hybrid ANC, dla którego kluczowe jest uzyskanie maksymalnego poziomu redukcji szumów bez przesunięcia w czasie i bez ingerencji w barwę. Dodatkowy wbudowany mikrofon przeznaczony do usuwania dźwięków w tle zapewnia krystalicznie czysty odbiór podczas rozmowy.

Słuchawki nauszne Philips Fidelio L3

Za łączność odpowiada Bluetooth 5.0, a wysoką jakość bezprzewodowego dźwięku gwarantuje zgodność z kodekiem Qualcomm aptX HD. Model Philips Fidelio L3 umożliwia również odtwarzanie dźwięku w jakości Hi-Res poprzez kabel audio dołączony do zestawu.

Łatwość obsługi gwarantuje sterowanie dotykowe z funkcjami przeciągnięcia, stuknięcia i naciśnięcia. Ponadto funkcja Push-to-talk umożliwia obsługę głosową dzięki kompatybilności z Asystentem Google.

Istotnym założeniem podczas projektowania słuchawek było połączenie wyjątkowo wysokiego komfortu noszenia z luksusowym wykończeniem w postaci skóry Muirhead pozyskanej z odpowiedzialnych źródeł, którą powleczony jest metalowy pałąk, oraz miękkiej skóry pokrywającej poduszki od wewnętrznej strony.

Słuchawki nauszne Philips Fidelio L3

Gładkie nauszniki o okrągłym kształcie, który został wybrany ze względu na wyższy poziom komfortu użytkowania oraz lepsze właściwości akustyczne w porównaniu z popularnym owalem, zostały zawieszone na otwartej aluminiowej ramie będącej znakiem rozpoznawczym Philips Fidelio.

Model oferuje doskonały czas pracy na zasilaniu akumulatorowym - 35 godzin odsłuchu oraz 30 godzin odtwarzania z włączoną aktywną redukcją hałasu (ANC), a także bardzo szybkie ładowanie. Już 15 minut ładowania poprzez dołączony przewód USB-C wystarcza na dodatkowe sześć godzin pracy.

Słuchawki Philips Fidelio L3 do sprzedaży w Polsce trafią już w kwietniu.

Audio
E-WYDANIE AUDIO
W PREZENCIE!
Zapisz się na subskrypcję naszego newslettera, a otrzymasz gratis e-wydanie
NEWSLETTER ZAPISZ SIĘ
Close icon
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta maj 2022

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2022

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio czerwiec 2022

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu