English Electric 16Switch

06 maja 2021 Sprzęt

English Electric, marka należąca do firmy Chord Company, wprowadza na rynek switch sieciowy o nazwie 16Switch, bazujący na wielokrotnie nagradzanym mniejszym modelu, 8Switch, którym brytyjska mara zadebiutowała w maju 2020 roku.

Podstawowe dane
5 490 zł

English Electric 16Switch to 16-portowy gigabitowy switch sieciowy (GbE) zoptymalizowany pod kątem streamingu muzyki i filmów. Wykorzystano w nim rozwiązania z mniejszego modelu, 8Switch, i przeznaczono do większych sieci.

Wszystko za sprawą dwóch rzędów liczących po osiem gigabitowych gniazd ethernetowych, które mogą pełnić funkcję dwóch osobnych switchów, z których każdy dysponuje ośmioma gniazdami, bądź funkcjonować jako jeden, duży 16-portowy switch.

16Switch został zaprojektowany tak, by zapewnić dobrą izolację od zakłóceń sieciowych i elektrycznych. Wykorzystano w nim dwa wysoce-precyzyjne zegary TCXO (Temperature Compensation Crystal Oscillators) działające z precyzją rzędu 0.1ppm (czyli wyraźnie wyższą niż w przypadku zwykłych zegarów, ale także standardowych modeli TCXO), co umożliwia temu urządzeniu generowanie wysoce precyzyjnego sygnału sieciowego, a to przekłada się na wyższą stabilność sieciowej transmisji sygnału.

English Electric 16Switch

Źródło zegara jest izolowane dla każdej strefy sieci, co umożliwia modułom TCXO usuwanie zakłóceń związanych z zasilaniem switcha. Zasilanie jest dostarczane przez dwa izolowane zasilacze zasilające każdy z ośmioportowych modułów switcha; czyste zasilanie zapewnia lepszą jakość sygnału sieciowego, którą na jeszcze wyższy poziom podnosi taktowanie z pomocą wysoce-precyzyjnych zegarów TCXO.

English Electric - obudowa

Obudowa English Electric 16Switch jest aluminiowa, urządzenie można ustawić na dowolnej, stabilnej powierzchni używając (opcjonalnych) anty-wibracyjnych nóżek.

W zestawie z 16Switchem dołączono również uchwyty do montażu w 19-calowym racku (o wysokości 1U) oraz odpowiednie śruby, a samo urządzenie można montować z frontem lub tylną ścianką skierowanymi do przodu. Zastosowano ponadto materiał pochłaniający zakłócenia EMI (elektro-magnetyczne), by odizolować od nich wrażliwe układy cyfrowe.

English Electric 16Switch

Dyskretne wskaźniki LEDowe na panelu przednim pokazują informacje o zasilaniu, alarmach, stanie i szybkości łącza dla wszystkich 16 portów. Porty 100/1000 Base-T Gigabit Ethernet mogą współpracować z wszelkimi domowymi urządzeniami sieciowymi.

Każdy English Electric 16Switch est dostarczany wraz z kablem Chord Company C-Stream o długości 0,75 m o wartości 219 zł.

English Electric - zasilanie

Ponieważ switche sieciowe wymagają szybkich zasilaczy, stosowanie liniowych, ze względu na ich ograniczona szybkość, nie jest rekomendowane. Poprawę zasilania osiągnięto tu poprzez zastosowanie zasilaczy ściennych. Zaawansowany zasilacz klasy A/V zapewnia optymalną jakość sygnału sieciowego.

Wsparty technologią zegara o wysokiej dokładności został zaprojektowany w celu redukcji zakłóceń elektrycznych ze źródeł prądu przemiennego i zapobiegania wpływom problemów z jakością prądu na jakość sygnału sieciowego.

English Electric 16Switch wyróżnia się również wysoką wydajnością energetyczną, poborem mocy w stanie bez obciążenia <0,075 W oraz ochroną przed zwarciami, przeciążeniami i przepięciami.

Źródło: Audio Center

Może Cię zainteresować
Audio
E-WYDANIE AUDIO
W PREZENCIE!
Zapisz się na subskrypcję naszego newslettera, a otrzymasz gratis e-wydanie
NEWSLETTER ZAPISZ SIĘ
Close icon
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta maj 2021

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2021

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio maj 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio maj 2021

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu