Odtwarzacz przenośny Astell&Kern A&futura SE180

06 maja 2021 Sprzęt

SE180 to trzeci model nagradzanej serii A&futura i jednocześnie pierwszy odtwarzacz wyposażony w wymienialne moduły przetwornika cyfrowo-analogowego integrujące cały tor audio.

W skrócie Astell&Kern A&futura SE180 wprowadza i oferuje:

• Wymienne moduły zawierające przetwornik cyfrowo-analogowy wraz z torem audio.
• Koncepcję optymalizacji układów audio o nazwie TERATHON ALPHA.
• Wyświetlacz Full HD dla lepszej jakości obrazu.
• Rozszerzony interfejs użytkownika zgodny z najnowszymi standardami systemu Android.
• Prosty bezprzewodowy transfer plików dzięki funkcji "AK File Drop".
• Funkcjonalność "BT Sink" dla łatwego łączenia SE180 z urządzeniami za pomocą Bluetooth.

Astell& Kern A&futura SE180 - wymienne moduły przetwornika

Koncepcja wymiennych modułów przetwornika oferuje zupełnie nowy poziom elastyczności i ma poprawiać brzmienie. Poprzez fizycznie oddzielenie głównej części odtwarzacza od modułu przetwornika blokowane są szumy zasilania oraz jakiekolwiek interferencje elektromagnetyczne generowane przez jednostkę sterującą. Tworzy to niezależną strukturę, która ze względu na swoją konstrukcję zapobiega temu, aby jakiekolwiek zakłócenia wpływały na odtwarzanie muzyki.

Czytaj również test odtwarzacza Astell & Kern AK120 TITAN

Astell& Kern A&futura SE180 - moduł

Astell&Kern A&futura SE180 jest dostarczany ze standardowym modułem audio SEM1 ESS ES9038PRO. Wersja PRO układu ES9038 oferuje zaś najlepsze brzmienie ze wszystkich układów firmy ESS Technology, a przy tym wspiera wszystkie formaty wysokiej rozdzielczości (wliczając w to pliki PCM o gęstości 32-bity/384 kHz oraz natywne DSD do DSD256).

Moduł SEM2 AKM AK4497EQ Dual DAC będzie drugim modułem dostępnym w dniu premiery odtwarzacza. Będzie oferował wsparcie dla plików PCM do rozdzielczości 32-bitów/768kHz oraz natywne odtwarzanie formatu DSD do DSD512.

Oba moduły z kolei umożliwią podłączenie wielu modeli słuchawek za pomocą zarówno wtyków 2.5 mm, 3.5 mm, jaki i 4.4 mm. Zaimplementowano też dekodowanie plików MQA ściągniętych z sieci i tych odtwarzanych przez aplikację Tidal. Następny moduł przetwornika będzie wprowadzony na rynek później w tym roku, a kolejny w pierwszej połowie 2022.

Czytaj również: Odtwarzacz przenośny Astell&Kern KANN ALPHA

Astell& Kern A&futura SE180

Astell& Kern A&futura SE180 - technologia TERATON ALPHA

Astell&Kern A&futura SE180 to pierwszy odtwarzacz zawierający technologię TERATON ALPHA, skutecznie usuwającą szumy zasilania i oferującą efektywność energetyczną oraz wydajne wzmocnienie aż do wyjściowych stopni audio, gdzie odbywa się konwersja cyfrowo-analogowa.

Astell& Kern A&futura SE180 - interfejs

Interfejs nowego odtwarzacza A&futura SE180 został znacząco ulepszony zgodnie z najnowszymi standardami systemu Android. Nowy pasek nawigacji, na stałe przypięty do dolnej części ekranu umożliwia kontrolę odtwarzania z każdego miejsca w menu, a jedno przesunięcie palcem umożliwia powrót do poprzedniego ekranu.

Tak samo jak w przypadku modelu SE200 możemy odróżnić poszczególne formaty, poziomy głośności oraz typy plików po kolorze i intensywności podświetlenia LED otaczającego pokrętło głośności.

Astell& Kern A&futura SE180

Astell&Kern A&futura SE180 jest również pierwszym odtwarzaczem firmy Astell&Kern, który posiada wyświetlacz Full HD. Ekran dotykowy o przekątnej 5" posiada rozdzielczość 1920x1080, dysponuje paletą 16.7 mln kolorów i gęstością pikseli 441 PPI. Oferuje przy tym doskonałą jakość obrazu, co bezpośrednio przekłada się na czytelny i przyjemny w odbiorze interfejs użytkownika.

Astell& Kern A&futura SE180 - funkcje

Astell&Kern A&futura SE180 jest także pierwszym modelem posiadającym funkcję AK File Drop umożliwiającą łatwy transfer plików. Pozwala bezprzewodowo wysyłać pliki z komputera, telefonu czy też za pomocą połączenia FTP w obrębie tej samej sieci.

Z kolei inna nowatorska funkcja BT Sink umożliwia połączenie odtwarzacza SE180 poprzez Bluetooth z telefonem i odtwarzanie muzyki przez tor audio w nowym odtwarzaczu Astell&Kern. W tym trybie telefon (bądź inne urządzenie) działa jak źródło strumienia danych audio, które są przesyłane przez protokół Bluetooth do odtwarzacza.

Astell& Kern A&futura SE180

Astell& Kern A&futura SE180 - Bluetooth i pamięć

Ponadto SE180 wspiera wersję 5.0 standardu Bluetooth posiadając jednocześnie zoptymalizowany tor radiowy, co przekłada się na większy zasięg i znacząco lepszą stabilność połączenia. Poszerza to kompatybilność z różnymi modelami słuchawek oraz głośników bezprzewodowych. A wsparcie dla takich kodeków, jak 24-ro bitowy aptX HD oraz LDAC sprawia, że można uzyskać świetne brzmienie także bezprzewodowo.

Astell&Kern A&futura SE180 ma 256GB wbudowanej szybkiej pamięci, którą możemy rozszerzyć aż do 1TB za pomocą karty microSD. Umożliwia to dostęp do tysięcy albumów w formatach o wysokiej rozdzielczości w każdym momencie niezależne od dostępnego połączenia sieciowego.

Źródło: MIP

Może Cię zainteresować
Audio
E-WYDANIE AUDIO
W PREZENCIE!
Zapisz się na subskrypcję naszego newslettera, a otrzymasz gratis e-wydanie
NEWSLETTER ZAPISZ SIĘ
Close icon
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta maj 2021

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2021

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio maj 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio maj 2021

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu