Nadchodzą telewizory JVC QLED z Android TV

27 maja 2021 Sprzęt

W Polsce w trzecim kwartale, ale na rynku europejskim już w czerwcu, pojawią się nowe telewizory JVC QLED 4K z systemem Android TV. Wraz z nimi do naszej dyspozycji trafi blisko 500 aplikacji filmowych, gamingowych, sportowych i wiele, wiele innych.

Do wyboru będziemy mieć m.in. platformy Disney+, HBO, Netflix, Prime Video czy Twitch. A ponadto funkcję Chromecast, która pozwala przesyłać zdjęcia, filmy i muzykę z inteligentnych urządzeń na duży ekran.

Aby szukanie treści było jeszcze prostsze, karta Discover w Android TV analizuje i dostarcza spersonalizowany, dostosowany do potrzeb rekomendacji kontent, a wszystko to w oparciu o wcześniej wybierane przez nas filmy i programy.

Telewizory JVC QLED z Android TV - obraz i dźwięk

Jeśli chodzi o zapewnienie obrazu jak najwyższych lotów JVC, postawiło na technologię Quantum Dot. Producent zapewnia, że jego nowe telewizory gwarantują ponad 95% pokrycia szerokiej palety barw według profesjonalnego standardu DCI-P3.

Obraz zyskuje miliard kolorów i odcieni, a barwy stają się bogatsze, nasycone, ale zarazem precyzyjne i realistyczne. Dodatkowo Dolby Vision HDR analizuje obraz klatka po klatce i optymalizuje obraz pod kątem jego szczegółowości, nadając większej głębi wszystkim scenom filmowym.

Dzięki temu jasne sceny mogą być jeszcze jaśniejsze w celowo wybranych obszarach, a ciemne zyskują dodatkową głębię tam, gdzie zaplanował autor zdjęć. Tym samym obraz zyskuje więcej szczegółów zarówno w mrocznych, jak i jasnych scenach filmowych. Za dźwięk odpowiada technologia DTS Virtual X.

Telewizory JVC QLED z Android TV - sterowanie głosowe

Sterowanie głosem jest już w zasadzie standardem, linia bezramkowych JVC QLED TV jest więc wyposażona w Asystenta Google. Za jego pomocą można wyszukać dany program czy sterować wybranymi funkcjami TV, np. przyciemnianiem światła w pokoju (jeśli tylko do systemu zostaną podłączone odpowiednie urządzenia smart). Asystent zarekomenduje też film na wieczór.

Oferta nowych telewizorów JVC QLED TV obejmie modele o przekątnych 43 cale oraz większe - o przekątnych 50, 55 i 65 cali. We wrześniu nowa linia zostanie rozszerzona o TV z przekątną 70 cali.

Telewizor JVC QLED z Android TV

Źródło: materiały prasowe

Może Cię zainteresować
Audio
E-WYDANIE AUDIO
W PREZENCIE!
Zapisz się na subskrypcję naszego newslettera, a otrzymasz gratis e-wydanie
NEWSLETTER ZAPISZ SIĘ
Close icon
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta maj 2021

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2021

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio maj 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio maj 2021

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu