Dan Clark Audio Stealth - słuchawki zamknięte z technologią AMTS

20 października 2021 Sprzęt

Model Stealth to flagowe, zamknięte słuchawki planarne, wyposażone w 4. generacji przetworniki zaprojektowane dla modelu Stealth przez Dan Clark Audio, ale też technologie AMTS (Acoustic Metamaterial Tuning System).

AMTS ma rozwiązywać problem fal stojących w zakresie wysokich częstotliwości, których skutkiem bywa ostre, męczące i syntetyczne brzmienie w tym zakresie.

AMTS to specjalnie zaprojektowany element znajdujący się pomiędzy przetwornikiem a uchem słuchacza. Integruje falowody, kontrolę rozpraszania, rezonatory Helmholtza oraz rezonatory ćwierćfalowe w jednej, kompaktowej strukturze.

Jak mówi producent, elementy rozpraszające redukują znaczną część fal stojących, natomiast rezonatory działają jako filtry szeroko oraz wąskopasmowe. Prowadzi to do wyeliminowania zafalowań charakterystyki w zakresie średnich oraz wysokich częstotliwości. Efektem działania systemu AMTS ma być zwiększona gładkość i precyzja brzmienia.

Czytaj również nasze testy z kategorii Słuchawki

Słuchawki Dan Clark Audio Stealth

Słuchawki Dan Clark Audio Stealth

Najnowsze przetworniki Dan Clark Audio Stealth korzystają z opatentowanej technologii v-Planar. Każdy jest przy tym o 20% większy od stosowanego wcześniej przetwornika E2, a jednocześnie ma całkowicie przeprojektowany system zawieszenia. W modelu Stealth zastosowano także zaprojektowany z użyciem technologii FEA i CFD zoptymalizowany układ magnetyczny.

Co się tyczy konstrukcji i wygody użytkowania - pałąk sam dostosowuje się do głowy słuchacza, ma perforowany pasek, który równomiernie rozkłada się na całej głowie. Pady Dan Clark Audio Stealth wykonano ze skóry proteinowej, są więc przyjemne w dotyku i zapewniają minimalny nacisk. W słuchawkach dominują materiały jak karbon, tytan i aluminium.

Cena słuchawek Dan Clark Audio Stealth wynosi 18 999 zł z 1,8 metrowym kablem VIVO oraz 19 999 zł z 3 metrowym kablem VIVO.

Źródło: MIP

Może Cię zainteresować
Audio
E-WYDANIE AUDIO
W PREZENCIE!
Zapisz się na subskrypcję naszego newslettera, a otrzymasz gratis e-wydanie
NEWSLETTER ZAPISZ SIĘ
Close icon
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta listopad 2021

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2021

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio grudzień 2021

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu