Nowy kondycjoner sieciowy IsoTek V5 Titan

22 listopada 2021 Sprzęt

Kondycjoner sieciowy V5 Titan to nowe dzieło IsoTeka, a zarazem udoskonalona wersja wielokrotnie nagradzanego Titana. Wyposażono go w trzy gniazda wyjściowe i gniazdo System Link pozwalające na podłączenie dodatkowych komponentów IsoTek i zwiększenie możliwości całego systemu.

Model V5 został znacząco udoskonalony względem swojego poprzednika. Modyfikacji uległy projekt i topologia płytki drukowanej, co pozytywnie wpłynęło na amperaż i rezystancję. Wprowadzone zmiany mają zapewniać bardziej otwartą scenę dźwiękową i większą detaliczność.

W nowym projekcie pojawił się lepszy układ Titan Direct Coupled, co jest zasługą m.in. zwiększonego o ponad 50 proc. obciążenia miedzią płytki drukowanej. Nowy jest ponadto obwód, który gwarantuje dwukrotnie większą indukcyjność przy 80-procentowym wzroście natężenia prądu.

Kondycjoner sieciowy IsoTek V5 Titan

Warto przy tym zwrócić uwagę na system bezpieczników RCBO o wartości 16 A dla każdego z trzech gniazd wejściowych. Wartość zabezpieczenia chwilowego w nowej konstrukcji wynosi teraz 153 000 A (przy czym zabezpieczenie ciągłe to 75 000 A).

IsoTek 5 Titan ma sprawdzi się w wysokoprądowych systemach audio i audio-wideo, oferując redukcję zakłóceń RFI na poziomie 85 dB. Zoptymalizowane obwody oczyszczające pozwalają na efektywną eliminację zaburzeń wspólnych i różnicowych.

IsoTek 5 Titan dostarcza sygnał wyjściowy o bardzo niskiej impedancji i niskim współczynniku DCR (rezystancji stałoprądowej). Jak mówi producent, jest to możliwe dzięki rozwiązaniu, które eliminuje (w ramach koncepcji filtrowania zasilania) wszelkie możliwości ograniczenia prądu, zwiększając zakres dynamiki, gdyż impedancja łańcucha powrotnego do stacji zasilania jest znacznie większa. Okazuje się to o tyle istotne, że kiedy sygnał jest zanieczyszczony, to zakres dynamiki ulega zmniejszeniu.

Kondycjoner sieciowy IsoTek V5 Titan - tylna ścianka

Do ciekawych rozwiązań zastosowanych w V5 Titan należy również KERP, czyli Ścieżka Równego Oporu Kirchhoffa (Kirchoff’s Equal Resistance Path) – metoda pozwalająca otrzymać jednakową rezystancję i moc dla wszystkich gniazd wyjściowych.

W IsoTek 5 Titan zastosowano ponadto zaawansowaną, spiralną izolację z FEP (Fluorinated Ethylene Propylene). Co istotne, kondycjoner V5 Titan posiada pod względem wewnętrznego okablowania spójną konstrukcje z gamą przewodów zasilających IsoTek, np. modelem EVO3 Premier, który znajduje się w komplecie z kondycjonerem.

Kondycjoner powinien być dostępny w sprzedaży pod koniec listopada br. w dwóch wersjach kolorystycznych: czarnej i białej.

Źródło: Audio Klan

Może Cię zainteresować
Audio
E-WYDANIE AUDIO
W PREZENCIE!
Zapisz się na subskrypcję naszego newslettera, a otrzymasz gratis e-wydanie
NEWSLETTER ZAPISZ SIĘ
Close icon
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta listopad 2021

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2021

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio listopad 2021

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu