Trzy nowe subwoofery Monoprice z serii Monolith

05 stycznia 2022 Sprzęt

Amerykański Monoprice wprowadza na polski rynek trzy subwoofery. Urządzenia różnią się od siebie wielkością membrany oraz mocą wzmacniacza. Mają przetworniki o średnicy 10, 12 oraz 15 cali. Pierwsze dwa są wyposażone w zintegrowany wzmacniacz o mocy 500 W, trzeci z serii jest zasilany ze wzmacniacza potrafiącego dostarczyć 1000 W mocy ciągłej.

Monoprice Monolith – dedykowane przetworniki

W każdym z trzech modeli subwooferów zastosowano specjalnie opracowane przetworniki subniskotonowe. Nawet ten, który skrywa najmniejszy z nich, to autorska konstrukcja, posiadająca cewkę o średnicy aż 60 mm oraz specjalnie zaprojektowany układ magnetyczny zapewniający liniowość siły BxL.

Wszystkie przetworniki w subwooferach z serii Monolith zostały zaprojektowane przy użyciu najwyższej klasy systemu projektowego Klippel.

Czytaj również nasze testy z kategorii Subwoofery

 

Sztywne obudowy z HDF

W przypadku subwooferów, ze względu na duże ciśnienia panujące wewnątrz, obudowa jest niezwykle istotnym elementem. W swoich trzech konstrukcjach Monoprice zastosował materiał HDF, który jest dużo sztywniejszy od popularnego MDF-u.

Jednocześnie wzmocnił ją pionowym i poziomym ożebrowaniem. Wraz ze specjalnie zaprojektowanymi mocowaniami w przypadku portów bass-refleks ma to dawać to zdefiniowane, czytelne i dynamiczne niskie tony.

Monolith by Monoprice – subwoofer 10" THX ULTRA 500 W

To najmniejszy z oferowanych subwooferów, który - jak mówi producent - jest w stanie skutecznie nagłośnić nawet większe pomieszczenia. Połączono tu głośnik o średnicy 25 cm ze specjalnym wzmacniaczem Texas Instruments dysponującym mocą 500 W. Wzmacniacz ma specjalny układ DSP, który optymalizuje charakterystyki subwoofera oraz może pracować w trybie obudowy bass-reflex i zamkniętej.

Cena: 2999 zł

Monolith by Monoprice – subwoofer 12" THX ULTRA 500 W

Ten subwoofer jest "dzieckiem środkowym". Jest wyposażony w przetwornik o średnicy 30 cm, który współpracuje ze wzmacniaczem mającym moc 500 W RMS oraz niemalże 900 W mocy w impulsie. W jego obudowie zastosowano dwa porty bass-reflex o średnicy 88,5 mm, które można uszczelnić dołączonymi zatyczkami. Pozwala to uzyskać lepszą odpowiedź impulsową oraz inną charakterystykę brzmienia.

Ze względu na większy przetwornik o dużym wychyleniu liniowym model może zapewnić niski bas w pomieszczeniach o powierzchni kilkudziesięciu metrów sześciennych. Jednocześnie jego dolna częstotliwość graniczna znajduje się poniżej 20 Hz, co sprawia, że jest w stanie śmiało odtworzyć wszystkie najniższe składowe.

Cena: 4999 zł

 

Monolith by Monoprice – subwoofer 15" THX ULTRA 1000 W

Ostatnia z konstrukcji łączy przetwornik o średnicy 40 cm z mocnym wzmacniaczem dysponującym realnie 1000W mocy. Nawet w większych pomieszczeniach ma zapewnić rozciągnięcie, definicję oraz dynamikę najniższych składowych praktycznie bez limitu.

Co więcej, jest w stanie zapewnić odtworzenie basu aż do częstotliwości rzędu 15 Hz i to przy niskich zniekształceniach.

Cena: 8490 zł

Źródło: MIP

Audio
E-WYDANIE AUDIO
W PREZENCIE!
Zapisz się na subskrypcję naszego newslettera, a otrzymasz gratis e-wydanie
NEWSLETTER ZAPISZ SIĘ
Close icon
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta styczeń 2022

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista luty 2021

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio styczeń 2022

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu