Listwa zasilająca Power Base High-End 6

18 marca 2022 Sprzęt

Base to polska marka, zajmująca się od roku 2007 produkcją high-endowych akcesoriów audio, takich jak stoliki, platformy antywibracyjne oraz listwy zasilające. Wśród tych ostatnich znajduje się kilka modeli, najnowszym jest zaś Power Base High-End 6 wyposażony, jak nazwa pozwala się domyślać, w sześć gniazd.

Cechą charakterystyczną listwy Power Base High-End 6 standardowe rozmiary oraz ponadstandardowa masa - korpus wykonano z bloku litego aluminium przykrytego płytą z tego samego materiału.

Konstrukcja jest iście pancerna i ma służyć redukcji szkodliwych drgań akustycznych pochodzących zarówno z otoczenia, jak i generowanych przez pola magnetyczne płynącego prądu.

Proces ten wspomaga 1.5-cm warstwa masy bitumicznej, którą pokryto od wewnątrz podstawę listwy, a także organiczna wata wykonana z włókien naturalnego jedwabiu, wypełniająca wnętrze obudowy.

Listwa zasilająca Power Base High-End 6

Materiał ten służy też do rozładowywania ładunków elektrostatycznych i w tej funkcji jest wspomagany przez kryształy specjalnego kwarcu produkowane przez Acoustic Revive. Tymi kryształami podklejone są wejściowe gniazdo IEC oraz wszystkie gniazda wyjściowe.

Metalowe komponenty gniazd zasilających (produkcji Oyaide) są wykonane z beztlenowego brązu fosforowego, a korpusy z butylenowego polimeru PBT z dodatkiem szklanych kuleczek.

Styki gniazd przyjmują postać podwójnych sprężyn, zapewniając silny docisk i dużą powierzchnię styku, co przyczynia się do dodatkowej redukcji wibracji. Pozostałe elementy, takie jak wkręty mocujące, powstały z metali niemagnetycznych.

Listwa zasilająca Power Base High-End 6

Power Base High-End 6 można doposażyć w dodatkową specjalną platformę antywibracyjną o dopasowanych wymiarach i frezach pod nóżki listwy.

Górna płyta jest frezowana z fińskiej brzozy, a dolna z płyty HDF. Pomiędzy nimi znajduje się amorficzny granulat szklany produkcji Acvoustic Revive.

Power Base High-End 6 kosztuje 26 900 zł, wspomnianą platformę można dokupić za 3 000 zł.

Źródło: Nautilus

Audio
E-WYDANIE AUDIO
W PREZENCIE!
Zapisz się na subskrypcję naszego newslettera, a otrzymasz gratis e-wydanie
NEWSLETTER ZAPISZ SIĘ
Close icon
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta kwiecień 2022

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2022

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio maj 2022

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu