Nowość HiFiMAN - zamknięte słuchawki dynamiczne HE-R9

25 kwietnia 2022 Sprzęt

HE-R9 to, kolejna po modelu R-10D, propozycja referencyjnych zamkniętych słuchawek dynamicznych od HiFiMAN. Są one oferowane w dwóch wariantach – przewodowej i bezprzewodowej, z opcjonalnym modułem Bluemini R2R, który znajdziemy m.in. w modelu Deva Pro.

HiFiMAN HE-R9 to referencyjne słuchawki dynamiczne oferujące technologię Topology Diaphragm. Kluczową rolę w jej opracowaniu odegrała praca doktorska Dr Fang Bian, założyciela firmy HiFiMAN, w której wykazał, że staranne uformowane nanocząsteczkowe struktury na powierzchni membrany pozwalają na otrzymanie unikalnych parametrów akustycznych.

Przetworniki dynamiczne umieszczono wewnątrz zamkniętych muszli wykonanych z gładkiego tworzywa sztucznego. Duża przestrzeń wewnątrz muszli zapewnia objętość i "oddech" przetwornikom, zwiększając ich możliwości dźwiękowe.

Czytaj nasze testy słuchawek HiFiMAN

Do HE-R9 można dołączyć adapter Bluemini R2R, który umożliwia do 8 godzin bezprzewodowego słuchania muzyki w oparciu o interfejs Bluetooth 5.0. Obsługuje on kodeki AAC, aptX, aptX HD i LDAC.

Bluemini ma pojedynczy przycisk, diodę oraz gniazdo USB-C, które służy zarówno do ładowania, jak i transmisji muzyki za pomocą prawie 2-metrowego kabla USB (w zestawie).

Po obu stronach znajdziemy gniazda 3.5 mm, z czego lewe wykonano w standardzie TRRS, co umożliwia wpięcie jednostronnego kabla zbalansowanego 3,5 mm. Tam też możemy wpiąć adapter Bluetooth Bluemini R2R, który jest jednocześnie wzmacniaczem, przetwornikiem C/A z wejściem USB-DAC oraz baterią. Słuchawek HiFiMAN HE-R9 można używać także z dwustronnym niezbalansowanym kablem 3.5 mm.

Nausznice słuchawek HiFiMAN HE-R9 zamocowano na pałąku za pomocą metalowych uchwytów, które pozwalają na dopasowanie w pionie oraz poziomie, a także służą do regulacji długości pałąka.

Zewnętrzna część pałąka została pokryta wysokiej jakości skórą, która zapewnia komfort użytkowania oraz elegancki wygląd. Wewnątrz znajduje się pianka z pamięcią kształtu. Sam szkielet pałąka jest wykonany z litej stali.

HiFiMAN HE-R9 - specyfikacja techniczna

• Pasmo przenoszenia: 15 Hz-35 kHz
• Impedancja: 32 Ω
• Czułość: 100 dB
• Waga: 328 g
• Zbalansowane gniazdo 3,5 mm po lewej stronie

Źródło: Rafko

 

HiFiMAN testy
Audio
E-WYDANIE AUDIO
W PREZENCIE!
Zapisz się na subskrypcję naszego newslettera, a otrzymasz gratis e-wydanie
NEWSLETTER ZAPISZ SIĘ
Close icon
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta kwiecień 2022

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2022

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio maj 2022

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu