Nowe kolumny głośnikowe Dynaudio z serii Focus

24 czerwca 2022 Sprzęt

Po pięciu latach od ostatniego face-liftingu aktywnej serii Focus Dynaudio zastępuje starsze modele z symbolami XD trzema nowymi, wśród których znalazły się podstawkowe Focus 10, 2.5-drożne wolnostojące Focus 30 i większe, trójdrożne Focus 50.

Tym razem Duńczycy postawili na zmiany u podstaw i zaproponowali pełną bezprzewodowość oraz gotowość na wszystkie platformy streamingowe bez konieczności zakupu dodatkowych akcesoriów.

Głośniki są napędzane duńską elektroniką firmy Pascal znaną z najwyższej serii profesjonalnych monitorów studyjnych Core. Wsparcie DSP dopasuje je do indywidualnych potrzeb, a jeśli kalibrację na wyższym poziomie umożliwi dostęp do Dirac Live, czyli najnowocześniejszej cyfrowej technologii korekcji pomieszczenia. Wszystkie nowe Focusy pracują w obudowach zamkniętych.

Czytaj również nasze testy kolumn głośnikowych Dynaudio

Dynaudio Focus 10
Dynaudio Focus 10

Platforma streamingowa kolumn Dynaudio Focus obsłuży wszystkie standardy transmisji (Spotify Connect, TIDAL Connect, Apple AirPlay 2, Google Chromecast, Qplay, UPnP, Netradio i Bluetooth) i serwis Roon.

Gniazda cyfrowe i analogowe umożliwią podłączenie zewnętrznych źródeł, takich jak osobny streamer, odtwarzacz CD czy gramofon.

Kolumny Dynaudio Focus wyposażone są także w wyjście do subwoofera z triggerem oraz złącze Ethernet. Jest też opcja bezprzewodowego parowania z telewizorem – system WiSA.

Co ciekawe, głośniki wyposażono nie tylko w detekcję sygnału i przełączanie na to źródło, ale także w automatyczną korekcję brzmienia w przypadku założenia magnetycznych maskownic. 

Dynaudio Focus 30
Dynaudio Focus 30

Sterowanie odbywa się z aplikacji smartfona z zainstalowaną darmową aplikacją Dynaudio lub z dołączonego do zestawu pilota działającego w standardzie Bluetooth.

Ta pierwsza umożliwia użytkownikowi także prostą i skuteczną korekcję brzmienia głośników w zależności od ich pozycji, co odbywa się dla każdego kanału niezależnie.

Dynaudio Focus są dostępne w białym i czarnym połysku lub fornirach walnut oraz blond wood. Designerskiego smaczku dodaje uproszczone logo w postaci głośnikowego "Y" z diodą LED komunikującą status głośników.

Dynaudio Focus 50
Dynaudio Focus 50

Ceny

• Focus 10: 22 900 zł
• Focus 30: 34 900 zł
• Focus 50: 45 900 zł

Źródło: Nautilus

Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta lipiec 2022

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2022

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio lipiec - sierpień 2022

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu