Nowe soundbary LG na rok 2022

20 lipca 2022 Sprzęt

LG wprowadza na rynek linię soundbarów LG na rok 2022. Oferują precyzyjny dźwięk wielokanałowy z głośnikiem centralnym skierowanym ku górze. Poprawia to brzmienie dialogów i dokładniej pozycjonuje dźwięki w przestrzeni, przez co filmy i inne treści są bardziej realistyczne.

Serię otwiera sztandarowy model, czyli LG S95QR, oferujący moc wyjściową 810W, 9.1.5 kanałów i skierowane w górę głośniki centralne. Skierowanych do góry kanałów ma łącznie pięć – trzy na samym soundbarze i dwa w bezprzewodowych głośnikach tylnych. Tworzy to bogatą, dynamiczną scenę dźwiękową, która otacza użytkowników.

W tym roku model S95QR klasy premium wyposażono również w zmodernizowane bezprzewodowe głośniki tylne, które obsługują z kolei sześć kanałów audio.

Dzięki dwóm głośnikom skierowanym w górę, uzupełniającym cztery głośniki przednie i boczne, tylne głośniki S95QR równomiernie rozprowadzają dźwięk pod kątem 135 stopni.

Czytaj również nasze testy soundbarów LG

Soundbar LG S95QR

Soundbar LG S95QR i inne wybrane modele soundbarów LG 20222 są wyposażone w mocniejszy odbiornik bezprzewodowy, który pozwala na większe odległości między soundbarem, subwooferem i głośnikami tylnymi bez negatywnego wpływu na jakość dźwięku.

Połączenie bezprzewodowe zostało przy tym ulepszone. Tryb Music Mode z technologią Horizon firmy Meridian Audio umożliwia ponadto soundbarom 2022 miksowanie dźwięku dwukanałowego do 7.1-kanałowego, co pozwala uzyskać bardziej realistyczny akustyczny dźwięk przestrzenny.

Soundbary obsługują technologie Dolby Atmos i DTS:X[3] i IMAX Enhanced[4] (nowość), która zapewnia nowy poziom trójwymiarowości dźwięku podczas odtwarzania kompatybilnych treści.

Graczom spodoba się obsługa w linii soundbarów 2022 funkcji zmiennej częstotliwości odświeżania (VRR) i automatycznego trybu niskiego opóźnienia (ALLM).

Najnowsze soundbary LG oferują bezproblemową obsługę, łatwe sterowanie i wygodną łączność. LG WOWCAST – moduł Wi-Fi do obsługi dźwięku, który montuje się z tyłu telewizora – umożliwia odtwarzanie bezstratnego dźwięku wielokanałowego (do 7.1.4 kanałów) bez połączenia kablowego między soundbarem a telewizorem[6].

Posiadacze telewizorów LG mogą sterować nowymi modelami soundbarów za pomocą pilota do telewizora lub głosowo, a po włączeniu trybu TV Sound Mode Share korzystać z zalet przetwarzania dźwięku z telewizorów LG na mocniejszych głośnikach soundbara LG7.

Soundbary LG na rok 2022 są również wyposażone w funkcję AI Room Calibration, która inteligentnie dostosowuje poziom niskich częstotliwości do rozmiarów pomieszczenia, zapewniając optymalne odtwarzanie dźwięku.

Soundbar LG S95QR

Źródło: LG

Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta lipiec 2022

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2022

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio lipiec - sierpień 2022

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu