Urządzenia Arylic do przesyłania strumieniowego

25 lipca 2022 Sprzęt

Linia produktów Arylic łączy jakość i rozsądną cenę. Składają się na nią urządzenia, których wspólnym mianownikiem jest możliwość streamingu z wielu różnych źródeł. Do ich obsługi można wykorzystać Asystentów głosowych Google i Siri.

Urządzenia Arylic oferują funkcję Multiroom, dzięki czemu można je łączyć w grupy i streamować dźwięk w pełnej synchronizacji lub przesyłać do każdego urządzenia całkowicie inny materiał muzyczny w jakości 24 bit 192khz. Dodatkowo dają możliwość zmiany ustawień EQ, w tym kontrolę bezpośrednią tonów wysokich i niskich.

Produkty Arylic mogą być również zintegrowane z wieloma systemami typu smart home czy control home. Dla każdego, kto chce programować i łączyć systemy, dostępny jest przewodnik po komendach HTTP API, który umożliwi pełną integrację.

Ponadto zespół Arylic (ale też społeczność skupiona wokół marki) projektują oprogramowanie do kontrolerów dla wszystkich rodzajów marek. Oferowane jest gotowe sterowanie do Fibaro, Elan, Home Assistant, Control4 i wielu innych.

Aktualizacja oprogramowania zapewnia użytkownikom utrzymanie swoich urządzeń zgodnych z najnowszymi rozwiązaniami dostępnymi na rynku, jak również rozszerzenie ich funkcjonalności bez potrzeby zakupu nowych urządzeń.

 
 

Jakie urządzenia tworzą serię Arylic?

Podstawowy model w ofercie to Arylic S10 - streamer z przetwornikiem USB, który można podłączyć jako cyfrowe źródło dźwięku do systemu audio lub głośników aktywnych. Sterowanie odbywa się za pomocą aplikacji dostępnej na systemy Android oraz IOS. Oprócz komunikacji WiFi mamy również Bluetooth. Jego cena to 339 zł.

Dla budujących od nowa system i posiadających już głośniki, do wyboru jest kilka urządzeń, które oprócz funkcji streamingu oraz przetwornika USB mają wbudowany wzmacniacz głośnikowy.

Tutaj do wyboru mamy Arylic A30+ w cenie sugerowanej 599 zł lub mocniejszy Arylic A50+ w cenie 849 zł. Dla tych, który potrzebują rozwiązania do zabudowy, dostępny jest Arylic model SA100 kosztujący 1049 zł.

Arylic S10
Arylic S10

 

Arylic S30
Arylic S30

Arylic ma w swoim portfolio również urządzenia z wbudowanym przedwzmacniaczem bogato wyposażone w wejścia i wyjścia audio. To np. Arylic S50 PRO dostępny w cenie sugerowanej 899 zł. Do urządzeń można podłączyć również subwoofer.

Poza możliwością wprowadzenia sygnału liniowego w formie analogowej i cyfrowej mamy również połączenie ethernetowe, Wifi oraz bluetooth. Dodatkowo Arylic we wszystkich swoich produktach wspiera Airplay2, UPNP, DLNA, Spotify Connect, Tidal Connect.

Jeśli ktoś szuka prostych rozwiązań all-in-one oraz eleganckiej instalacji w pomieszczeniu, Arylic proponuje głośniki do zabudowy, które mają wbudowany wzmacniacz i oczywiście streamer na pokładzie. Koszt pary głośników Arylic WBC65 to 2499 zł.

Ofertę uzupełnia szeroka gama produktów typu DIY. W tym przypadku wybierając spośród obudów, płyt głównych, elementów dodatkowych w postaci płytek PCB, modułów i akcesoriów można skonstruować samemu system dostosowany do własnych potrzeb.

Arylic DIY
Arylic DIY

***

O produkty Arylic należy pytać w sklepach audio oraz u instalatorów systemów Multiroom i Smart Home. Urządzenia są również dostępne do przetestowania w sieci sklepów Mp3Store oraz HiFiPRO.

Źródło: MIP

 

 

Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta lipiec 2022

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2022

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio lipiec - sierpień 2022

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu