Nowa seria kolumn Revival Audio SPRINT

28 marca 2023 Sprzęt

Revival Audio wprowadza na rynek nową serię produktów SPRINT nawiązującą w swoich założeniach konstrukcyjnych i filozofii dźwięku do wyższej serii ATALANTE. W jej skład wchodzą modele podłogowe SPRINT 4, podstawkowe SPRINT 3 oraz opcjonalne podstawki SPRINT 3.

Kolumny serii SPRINT zostały zaprojektowane i skonstruowane we Francji, w wielokrotnie nagradzanym Studio A+A Cooren Design Studio z Paryża.

Unikalnym elementem tej serii jest panel frontowy zwany przez producenta ELYTRONEM. Maskownice zagłębiają się w komory przetworników, a kolor samego panelu został tak dobrany, by pasować do wszystkich trzech wykończeń w tej serii, tj. Orzecha, Jasnego Dębu oraz Czarnego Matu.

Revival Audio Sprint 3 to podstawkowe kolumny dwudrożne, zaś Sprint 4 podłogowe kolumny 2,5-drożne. Zastosowano w nich przetwornik wysokotonowy 28 mm z miękką kopułka RASC z wykorzystaniem opatentowanej technologii ARID (Anti-Reflection Inner Dome).

Revival Audio Sprint 3

Revival Audio Sprint 4

Dzięki specjalnie zaprojektowanej tylnej komorze wysokotonówki głośnik jest w stanie absorbować do 95% niekorzystnego rezonansu własnego, co znacząco wspiera jakość wydobywającego się dźwięku, niezależnie czy pochodzi on z winyli czy z portali streamingowych.

Revival Audio Sprint 3 i 4 skrywają 7-calowy przetwornik średnio-niskotonowy BSC (Basalt Sandwich Construction), którego konstrukcja zapewnia balans między sztywnością przetwornika, a jego relatywnie niewielką masą własną.

Asymetryczny kształt panelu i specjalnie dobrane krzywizny konstrukcji wspierają propagację wyższych częstotliwości, co odzwierciedlają pomiary. Ten specjalnie dobrany kształt ponadto znacząco optymalizuje propagację, także średnich i niższych tonów, eliminując niekorzystny rezonans płyty MDF, z której jest wykonana obudowa kolumn.

Revival Audio Sprint 3 - pomiary
Revival Audio Sprint 3
Revival Audio Sprint 4 - pomiary
Revival Audio Sprint 4

Tak specjalnie zaprojektowany i wykonany pod kątem sztywności panel zapewnia właściwe usztywnienie całej konstrukcji głośnikowej, co wpływa na uzyskanie bardziej czystego, krystalicznego, ale przede wszystkim naturalnego przekazu nawet przy zestawianiu kolumn serii Sprint w systemach z różną elektroniką czy źródłami.

28 mm tweeter RASC z miękką kopułką

28 mm tweeter z miękką kopułką został pokryty materiałem wykonanym według naszej sekretnej receptury oraz wbudowany w wewnętrzną kopułę, tłumiącą ponad 95% rezonansów własnych, zaprojektowaną według naszej opatentowanej technologii ARID (Anti Reflection Inner Dome).

Jej asymetryczne zawieszenie zapewnia bardziej linearne, wolne od rezonansów ujście fal dźwiękowych z kopułki ze znacznie bardziej wielokierunkową propagacją.

Zastosowano tu magnes ferrytowy, który został zaprojektowany tak, by zapewnić jego wydajność i efektywność gwarantującą skuteczność na poziomie 91 dB. Tylna komora przetwornika została wyposażona w ustrukturalizowane asymetryczne prążki zapewniające tłumienie rezonans na poziomie 560 Hz.

7-calowy basaltowy przetwornik wykonany w technologii sandwich BSC – Basalt Sandwich Construction

Basalt jako surowiec jest wytwarzany z lawy wulkanicznej, która nigdy dotąd nie była używana w konstrukcjach Hi-End Audio. Charakteryzuje się ona podobnym co włókno szklane właściwościami, ale zapewnia większy potencjał modulacyjny. Materiał ten jest ponadto w pełni ekologiczny.

Konstrukcja sandwich składa się z trzech warstw, specjalnie ukształtowanej warstwy filcowej zaaplikowanej z tyłu basaltowej membrany oraz polimerowego kleju łączącego warstwy. Dzięki tak skonstruowanej membranie przetwornik jest wystarczająco sztywny, ale też lekki.

Revival Audio Sprint 4

Revival Audio Sprint 3 - specyfikacja techniczna

• Typ: 2 drożna kolumna głośnikowa podstawkowa
• Głośniki:
- 28 mm głośnik wysokotonowy z miękką kopułką wyposażony w opatentowaną technologię Revival Audio ARID (Anti Reflection Inner Dome) z dużą tylną komorą o niskiej częstotliwości rezonansowej 650 Hz
- 18 cm głośnik średnio-niskotonowy BSC (Basalt Sandwich Construction)
• Pasmo przenoszenia (+/- 3dB): 55 – 22 000 Hz (-3 dB)
• Skuteczność: (2.83V/1m): 87 dB
• Impedancja nominalna: 6 Ω
• Impedancja minimalna: 4,5 Ω (175 Hz)
• Częstotliwość podziału: 1,8 kHz
• Rekomendowana moc wzmacniacza: od 30W do 150W
• Rekomendowana wielkość pomieszczenia: od 15 do 35 m²
• Wymiary: (wys. x szer. gł.): 380 x 213 x 307 mm
• Waga netto (szt.): 9,1 kg

Revival Audio Sprint 4 - specyfikacja techniczna

• Typ: 2,5-drożna kolumna głośnikowa podłogowa
• Głośniki:
- 28 mm głośnik wysokotonowy z miękką kopułką wyposażony w opatentowaną technologię Revival Audio ARID (Anti Reflection Inner Dome) z dużą tylną komorą o niskiej częstotliwości rezonansowej 650 Hz
- 18cm głośnik średnio-niskotonowy BSC (Basalt Sandwich Construction)
- 18cm głośnik niskotonowy BSC (Basalt Sandwich Construction)
• Pasmo przenoszenia (+/- 3dB): 45 – 22 000 Hz (-3dB)
• Skuteczność: (2.83V/1m): 89 dB
• Impedancja nominalna: 4 Ω
• Impedancja minimalna: 3,8 Ω (200 Hz)
• Częstotliwość podziału: 1,6k Hz/2,2kHz
• Rekomendowana moc wzmacniacza: od 30W do 180W
• Rekomendowana wielkość pomieszczenia: od 30 do 60 m²
• Wymiary: (wys. x szer. gł.): 1060 x 213 x 307 mm
• Waga netto (szt.): 20,6 kg

Ceny

• Revial Audio Sprint 3: 4890 zł za parę
• Revial Audio Sprint 4: 8790 zł za parę

Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta maj 2024

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2022

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio maj 2024

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu