Kompaktowa wersja audiofilskiego zegara REF10 – REF10 Nano

08 listopada 2023 Sprzęt

Firma Mutec, specjalizująca się w produkcji zegarów wzorcowych, wprowadziła na rynek kompaktową wersję audiofilskiego zegara REF10 – REF10 Nano, ale przeniosła jego technologię i osiągi na znacznie niższy pułap cenowy.

REF10 NANO może być bezpośrednio podłączony do maksymalnie czterech urządzeń kompatybilnych z częstotliwością 10 MHz. Idealnymi partnerami niego są: przetworniki cyfrowo-analogowe, przełączniki sieciowe, re-clockery, generatory zegara, odtwarzacze CD, serwery lub streamery.

W przypadku, gdy komponenty te nie mają dedykowanego wejścia 10 MHz, interfejs MC3+ lub MC3+ USB firmy MUTEC zapewnia niezbędne połączenie między REF10 NANO a sprzętem audio, który ma zostać zsynchronizowany.

Z drugiej strony, REF10 NANO jest bardzo dobrym wyborem dla istniejącego MC3+ lub MC3+ USB. Razem podnoszą audiofilską jakość sygnału - już ulepszoną i ponownie taktowaną przez interfejs MC3+/MC3+ USB - na jeszcze wyższy poziom.

Za wyjątkową jakość zegara REF10 Nano jest odpowiedzialny wyprodukowany w Niemczech oscylator kwarcowy OCXO (Oven Controlled Quartz Oscillator), stale utrzymywany w tej samej idealnej temperaturze w dedykowanej ogrzewanej obudowie. Ta metoda jest najlepszym sposobem na osiągnięcie doskonałych wyników, ponieważ zapewnia wyjątkową stabilność częstotliwości.

Źródło: Audiofast

 

Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta maj 2024

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2022

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio maj 2024

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu