Nowe okablowanie i listwa zasilająca Atlas Cables

12 lutego 2024 Sprzęt

Seria Atlas Eos zawierająca kable zasilające właśnie powiększa się o dwa produkty - kabel zasilający 2.5 em o różnych długościach oraz modułową listwę zasilającą 2.5 em.

Kabel zasilający Atlas Eos 2.5em Schuko – IEC C13

Wykorzystując miedź beztlenową (OFC) o niskiej rezystancji, efektywne dielektryki i zaawansowane ekranowanie, kabel Atlas Eos 2.5em, jak mówi producent, "skutecznie eliminuje szkodliwe zakłócenia elektromagnetyczne, częstotliwości radiowe i szumy sieciowe, kierując je błyskawicznie do uziemienia".

W kablach zasilających z serii Eos zastosowano wysokowydajny dielektryk PVC oraz innowacyjne ekranowanie dual drain zaczerpnięte z droższych serii Atlas Mavros i Asimi. Wtyki sieciowe Atlas Eos z posrebrzanymi końcówkami gwarantują niską rezystancję styku.

Miedź beztlenowa (OFC) znacznie poprawia przewodność. Proces OFC eliminując granice krystaliczne, które mogą degradować sygnał, gwarantuje wyższą jakość.

Ekran Atlas dd (dual drain) to innowacyjny element kabla Eos, zaczerpnięty z interkonektów Atlas Cables serii Mavros oraz Asimi, które są około 10-krotnie droższe.

Kabel zasilający Atlas Eos 2.5em Schuko – IEC C13

Konstrukcja "dd" opiera się na zastosowaniu ekranu, który chroni przewodnik od wtyku do wtyku, bez żadnego zwijania, gięcia czy zniekształceń, jak w przypadku innych ekranowanych kabli.

Dzięki temu możliwe jest utrzymanie niskiego obciążenia impedancyjnego wtyku oraz pełne ekranowanie przed zakłóceniami i utratą sygnału spowodowaną interferencją radiową (RFI).

Ekranowanie RF z podwójną żyłą uziemiającą (dual drain RF Screening) składa się z pary identycznie dopasowanych przewodów, gdzie jeden pełni rolę ścieżki sygnału, a drugi działa jako przewód powrotny. Są one zamknięte w nieprzewodzącym ekranie i osłonięte stabilizowaną warstwą z PVC.

Ekran Eos em spełnia funkcję krytycznego filtra przed szkodliwymi zakłóceniami RF z prądu przemiennego, odprowadzając je do uziemienia poprzez zaawansowany system podwójnego drenażu, zastosowany w najnowszej generacji kabli Atlas.

Kabel zasilający dostępny w długości o 1 do 5 metrów.

Ceny

• Kabel zasil. Atlas Eos 2.5EM Schuko-IEC C13 -1 m - 1949 zł
• Kabel zasil. Atlas Eos 2.5EM Schuko-IEC C13 -1,5 m - 2149 zł
• Kabel zasil. Atlas Eos 2.5EM Schuko-IEC C13 -2 m - 2359 zł
• Kabel zasil. Atlas Eos 2.5EM Schuko-IEC C13 -3 m - 2779 zł
• Kabel zasil. Atlas Eos 2.5EM Schuko-IEC C13 -5 m - 3649 zł

Listwa zasilająca 6-gniazdowa Atlas Eos Modular 2.5em

Atlas Eos Modular 2.5em to listwa zasilająca wykonana z wysokiej jakości materiałów o solidnej konstrukcji i efektywnym ekranowaniu, dzięki czemu zapewnia bezinterferencyjne zasilanie komponentów audio.

Obudowa Atlas Eos Modular 2.5em została wykonana z grubego profilu aluminiowego i zawiera ekskluzywne przewody z miedzi OFC o przekroju 2,5 mm², stosowane w kablu zasilającym Eos 2.5em oraz gniazda Schuko i IEC.

Konstrukcja Atlas Eos Modular 2.5em pozwala na zachowanie czystości energii z minimalnymi stratami rezystancyjnymi. Listwa, współpracując z ekranowanymi przewodami zasilającymi Atlas Eos dd, Eos 2.5em, Eos 4.0em lub Eos Superior, ma skutecznie eliminować zakłócenia radiowe (RFI).

W zestawie znajdują się gumowe nóżki i kolce oferujące dodatkową izolację mechaniczną przed drganiami podłoża. Dodatkowo, specjalnie wyprofilowane nóżki z otworami umożliwiają opcję montażu na ścianie.

Listwa zasilająca 6-gniazdowa Atlas Eos Modular 2.5em

Cena listwy (bez kabla): 1849 zł

 

Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta luty 2024

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2022

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio styczeń 2024

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu