Kolumny głośnikowe Qualio w ofercie salonu Q21

10 maja 2024 Sprzęt

Qualio Audio to nowy polski producent głośników, w którego ofercie znajdziemy obecnie dwa modele kolumn głośnikowych - Quantum oraz IQ. Obie to konstrukcje open-baffle. Umiejscowienie ich w odgrodzie ma minimalizować rezonanse i kwestię akustyki obudowy, a także pozwalać, by dźwięk rozchodził się we wszystkich kierunkach.

Model Qualio IQ to konstrukcja trójdrożna open-baffle, wyposażona w przetworniki SB Acoustic z flagowej serii Satori, oferujący rozszerzenie częstotliwości do 15 kHz. Wspiera go przetwornik AMT Mundorf, który działa jako super-tweeter wchodzący nawet do 31 kHz. Za najniższe częstotliwości odpowiada przetwornik Satori, który został umieszczony w obudowie bas-refleks. 9,5-calowy głośnik pozwala na zejście aż do 30 Hz.

Nowszy, ale i tańszy model to Qualio Quantum. Jest to konstrukcja mniejsza, gdzie w odgrodzie znajduje się jedynie przetwornik AMT. Producent również tutaj zastosował materiały i elementy klasy premium, ale w mniejszej obudowie. Nie można więc powiedzieć, że model tańszy jest gorszy, bo jest po prostu inny i prezentuje inne brzmienie. Quantum lepiej sprawdzą się w mniejszym pomieszczeniu.

Jak czytamy w informacji prasowej, obie pary kolumn prezentują przestrzeń trójwymiarową i namacalną, wymagają jednak mocniejszego źródła i nie sprawdzą się z budżetowymi wzmacniaczami, którymi warto dopasować brzmienie do siebie.

Salon Q21
Reymonta 12, Pabianice
Tel.: 42 213 01 66
e-mail: q21@q21.pl

Kolumny głośnikowe Qualio

Kolumny głośnikowe Qualio

Kolumny głośnikowe Qualio

Źródło: Q21

Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta maj 2024

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2022

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio maj 2024

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu