Czym się kierować przy zakupie telewizora?

10 maja 2024 Sprzęt

Chcesz wymienić telewizor na nowocześniejszy? Przyjrzyj się rozwiązaniom marki LG. Koreańska firma proponuje innowacyjne urządzenia w różnych przedziałach cenowych. Dowiedz się, na jakich parametrach się skupić, by wybrany przez Ciebie sprzęt spełniał swoją funkcję długo po zakupie.

Dobry telewizor - na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Jakie parametry są najważniejsze przy zakupie nowego telewizora? Zwróć uwagę przede wszystkim na rodzaj matrycy. Od tego zależy również w dużej mierze cena urządzenia. Na rynku jest najwięcej modeli LED - jednak różnią się one między sobą.

Producenci od lat prześcigają się w ulepszaniu tego rozwiązania, stąd na przykład tzw. Full-Array LED. W tego typu telewizorach diody LED, które podświetlają matrycę, są rozmieszczone za całą powierzchnią ekranu. Można więc lepiej sterować podświetleniem i uzyskiwać obraz pełen detali i niuansów kolorystycznych.

Kolejnym krokiem ku ulepszeniu matryc LED jest technologia NanoCell. Wykorzystanie nanokryształów sprawia, że można uzyskać czyste, nasycone kolory, co szczególnie atrakcyjnie wygląda, gdy lubi się filmy podróżnicze i przyrodnicze.

Jeśli zależy Ci na najnowocześniejszych propozycjach, rozważ zakup urządzenia OLED. W tych sprzętach matryca składa się z samoświecących pikseli, nie potrzebuje dodatkowego podświetlenia. Pozwala to osiągnąć nieskończony kontrast, zachwycającą biel i nieprzeniknioną czerń. Dostrzeżesz każdy detal na ekranie. Sprzęty OLED odznaczają się również dobrymi kątami widzenia - by wszystko bezbłędnie dojrzeć, nie musisz siedzieć idealnie na wprost telewizora.

Rodzaj matrycy to istotny parametr, ale to nie znaczy, że można pomijać inne kwestie, przeglądając poszczególne urządzenia. Chcąc dobrać odpowiedni sprzęt do twoich potrzeb, należy zwrócić uwagę na:

• procesor;
• technologie optymalizacji;
• system smart TV;
• łatwe sterowanie;
• liczbę i rozmieszczenie złączy;
• przekątną i rozdzielczość ekranu;
• atrakcyjny design.

Ile trzeba zapłacić za dobry telewizor LG? To zależy, jakiego sprzętu szukasz. 65-calowy model NanoCell kupisz za ok. 3000 zł. OLED-y będą co najmniej dwukrotnie, jeśli nie trzykrotnie droższe. Wśród rozwiązań proponowanych przez LG trzeba wymienić też sprzęty QNED, które łączą technologie Quantum Dot i NanoCell, by osiągnąć zachwycające kolory.

Polecane telewizory LG - jaki sprzęt do salonu?

Zobacz, które modele telewizorów LG cieszą się największą popularnością. Każdy z nich to warty uwagi sprzęt do domowego centrum rozrywki.

LG OLED65C31LA - 65-calowy OLED za ok. 7500 zł. Zdecyduj się na ten telewizor, jeśli jakość obrazu jest dla ciebie kluczowa. Sercem urządzenia jest wydajny procesor α9 AI 4K Gen6, dzięki któremu obraz i dźwięk będą na najwyższym poziomie. Brightness Booster z kolei sprawi, że dostrzeżesz wszystkie szczegóły także w nagrywanych w nocy scenach. Spodoba ci się również ultrasmukła konstrukcja urządzenia i rozwiązania dla graczy, takie jak Optymalizator gier.

LG 55QNED813RE - 55-calowy QNED, który łączy technologie Quantum Dot oraz NanoCell. Oznacza to, że zachwyci Cię feeria nasyconych kolorów. Procesor α7 Gen6 AI wykorzystuje algorytmy uczenia się głębokiego, by optymalizować obraz i dźwięk oraz skaluje wyświetlane treści do jakości zbliżonej do 4K. Nie zabrakło udogodnień dla graczy. Technologia HGiG rozpoznaje parametry telewizora i jakość obrazu, by odpowiednio dostosować HDR.

LG 65NANO763QA - ten 65-calowy NanoCell kupisz za ok. 3000 zł. Technologia nanokryształów sprawia, że kolory są czyste i nasycone. Nie brakuje też dobrze oddanej czerni - to zasługa funkcji Nano Black. Wśród technologii warto wymienić FILMMAKER MODE - możesz obejrzeć ulubione tytuły zgodnie z zamysłem ich twórców, bez wygładzenia obrazu.

Chcesz poznać inne urządzenia tego producenta? Sprawdź wszystkie telewizory LG w sklepie MediaMarkt, sprawdź opinie i wybierz sprzęt dla siebie!

Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta maj 2024

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2022

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio maj 2024

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu