CMA Eighteen Master i CMA 18 Portable - dwa nowe źródła audio Questyle

17 maja 2024 Sprzęt

Questyle wprowadza do sprzedaży dwa ciekawe produkty - stacjonarny DAC ze wzmacniaczem słuchawkowym CMA Eighteen Master oraz przenośny przetwornik z wbudowanym akumulatorem – i także wzmacniaczem słuchawkowym - CMA 18 Portable.

Questyle CMA Eighteen Master

To flagowy przetwornik ze zbalansowanym wzmacniaczem słuchawkowym oparty na najnowszym układzie ESS Technology ES9039PRO i korzystający z technologii wzmocnienia prądowego ("Current Mode Amplification") opatentowaną przez Questyle. Bazuje ona na specjalnie zaprojektowanym układzie składającym się z elementów dyskretnych, co zapewnia przede wszystkim transparentność, czystość i realizm muzycznego przekazu.

Questyle CMA Eighteen Master jest następcą modelu CMA Fifteen wprowadzonego na rynek w 2020 roku. Zastosowano w nim najnowszy układ przetwornika cyfrowo-analogowego od ESS Technology, czyli ES9039PRO. Układ ten ma nie tylko lepsze parametry, ale też i lepsze brzmienie od swojego poprzednika, czyli ES9038PRO. Dostrzeżemy w nim też kilka zmian.

Questyle CMA Eighteen Master

 

 

Jednocześnie, aby usprawnić oddawanie ciepła z nowej kości przetwornika wykorzystano bardzo drogi laminat PCB od Rogers Corporation. Jest on 20 razy droższy od zwykłego i przeznaczony do zastosowania w wojsku oraz specjalizowanej aparaturze, gdzie wyśrubowane parametry mają decydujące znaczenie.

Amplifikacja dla słuchawek w Questyle CMA Eighteen Master jest w pełni zbalansowana, wraz z poczwórnym precyzyjnym i wyposażonym w silnik potencjometrem marki ALPS.

Questyle CMA Eighteen Master oferuje wysoką moc, czyli 1.5W na 32 omach dla wyjścia niezbalansowanego oraz 2W na 32 omach dla wyjścia zbalansowanego. Sprawia to, że bez problemów napędzi praktycznie każde słuchawki na rynku, wliczając w to także bardziej wymagające modele planarne.

Questyle CMA Eighteen Master - tylna ścianka

Wzmacniacz słuchawkowy w Questyle CMA Eighteen Master daje też możliwość wyboru poziomu prądu podkładu tranzystorów w końcówce mocy, co zapewnia pracę w Klasie A w szerszym zakresie mocy i przy szerokim spektrum podłączonych słuchawek, wliczając w to wymagające modele planarne.

Przetwornik w CMA Eighteen Master obsługuje wszystkie gęste formaty aż do PCM 768kHz i DSD512 włącznie (na wejściu USB). Jednocześnie dla zwiększenia elastyczności najnowszy flagowiec Questyle może działać także jako przedwzmacniacz – jest wyposażony w parę wejść analogowych RCA. Dodatkowo posiada nowoczesny układ Bluetooth wspierający zarówno protokół aptX-HD, jak i LDAC.

Questyle CMA Eighteen Master - wnętrze

Questyle CMA Eighteen Master

Questyle CMA 18 Portable

CMA 18 Portable to przenośny przetwornik cyfrowo-analogowy posiadający zbalansowany wzmacniacz słuchawkowy i wbudowany akumulator. 
Za komunikację przez port USB odpowiada najnowsza platforma XMOS XU316, która dostarcza strumień danych do układu przetwornika cyfrowo-analogowego AKM AK4493SEQ zbierającego najlepsze noty za jakość brzmienia.

Jednocześnie za amplifikację odpowiadają cztery autorskie układy SiP CC630/CA630, pracujące w trybie wzmocnienia prądowego. Czas pracy na zasilaniu bateryjnym przy wbudowanym akumulatorze o pojemności 4300 mAh wynosi dzięki temu do 10 godzin.

Questyle CMA 18 Portable jest w stanie dostarczyć 1W mocy przy obciążeniu 320 Ω oraz 2A prądu na wyjściu słuchawkowym, co sprawia, że praktycznie żadne słuchawki nie będą dla niego problemem.

Questyle CMA 18 Portable

Questyle CMA 18 Portable oferuje pełen zestaw wejść i wyjść analogowych. Ma dwa wejścia liniowe – zbalansowane 4.4 mm i niezbalansowane 3.5 mm oraz dwa wyjścia słuchawkowe, które są analogicznie zrealizowane na gnieździe 4.4 mm (zbalansowane) i 3.5 mm (niezbalansowane).

Urządzenie posiada także wbudowany przetwornik ADC i umożliwia nagrywanie na komputerze (bądź telefonie albo tablecie) sygnału, który będzie wchodził do CMA 18 Portable za pomocą wejścia liniowego.

Questyle CMA 18 Portable otrzymał certyfikat MFi, który oznacza, iż jest w pełni kompatybilny z urządzeniami marki Apple. Oczywiście wspiera też systemy Windows, Android czy Harmony OS. Na dodatek wbudowana łączność Bluetooth posiada wsparcie dla protokołów aptX HD oraz LDAC, co sprawia, że muzykę w wysokiej jakości możemy wysyłać do CMA 18 Portable także bezprzewodowo.

Źródło: MIP

Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta maj 2024

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2022

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio maj 2024

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu