SilentPower LAN iPurifier PRO - przeznaczony do sieci Ethernet filtr z aktywną izolacją optyczną

11 czerwca 2024 Sprzęt

Wywodząca się z iFi Audio nowa marka SilentPower wprowadza właśnie na rynek nowe i ciekawe urządzenie. LAN iPurifier PRO – bo o nim mowa – to aktywny filtr dla sieci LAN, który ma sprawdzić się wszędzie tam, gdzie podłączamy poprzez kabel sieciowy streamer audio czy też każde inne urządzenie współpracujące z naszym sprzętem grającym.

Podstawowe dane
1 299 zł

Najnowszy produkt SilentPower ma zapewnić pełną izolację od szumów często występujących w sieci LAN, ponieważ jego aktyna konstrukcja opiera się na w pełni optycznej izolacji galwanicznej.

SilentPower LAN iPurifier PRO jest ponadto w pełni zgodny ze standardem sieciowym IEEE 802.3x, zapewniając obsługę połączeń o prędkości do 1000 Mbps.

­­SilentPower LAN iPurifier PRO - optyczna izolacja galwaniczna

SilentPower LAN iPurifier PRO to urządzenie, które wykorzystuje izolację optyczną zapewniającą najlepszą możliwą izolację od szkodliwych szumów, jakie powszechne są dzisiaj w niemal każdej sieci LAN. Szumy te niekorzystnie wpływają na pracę streamerów oraz przetworników cyfrowo-analogowych, zwiększając zniekształcenia typu jitter i przez to mocno degradując osiągi cyfrowych źródeł audio.

Z pomocą przychodzi tutaj SilentPower LAN iPurifier PRO, które jest filtrem zakłóceń w sieci Ethernet o aktywnej konstrukcji. Urządzenie korzysta z optycznej izolacji galwanicznej. Działa ona w taki sposób, że sygnał przychodzący w postaci elektrycznej jest konwertowany do postaci optycznej, a następnie z powrotem ze światła do sygnału elektrycznego.

Czytaj również nasze testy urządzeń ifi Audio

SilentPower LAN iPurifier PRO

W efekcie wejście oraz wyjście są od siebie zupełnie galwanicznie odseparowane i to na dodatek za pomocą wewnętrznego interfejsu optycznego. Sprawia to, że wszystkie szumy oraz przepięcia z sieci Ethernet są, jak mówi producent, skutecznie usuwane, włącznie z tymi w paśmie rzędu GHz.

SilentPower LAN iPurifier PRO ma nie wpływać na prędkość transmisji danych i wspiera standard Gigabit Ethernet (IEEE802.3), a zatem prędkości transmisji danych 1000/100/10Mbps.

Innymi słowy, LAN iPurifier PRO jest kompatybilny ze wszystkimi praktycznie urządzeniami sieciowymi spełniającymi powyższe standardy. A co za tym idzie możemy go wykorzystać nie tylko do izolacji streamera czy DAC-a ze streamerem, lecz także macierzy dyskowej NAS czy komputera będącego serwerem muzyki.

SilentPower LAN iPurifier PRO

SilentPower LAN iPurifier PRO - tylna ścianka

­­SilentPower LAN iPurifier PRO - aktywna regeneracja sygnału

Co niemniej istotne, LAN iPurifier PRO to również urządzenie w pełni aktywne, mające zdolność do regeneracji przychodzącego sygnału. Dzięki temu zmniejsza ono jego jitter zapewniając, jak czytamy w informacji prasowej, znacznie lepszy, czystszy sygnał cyfrowy posiadający lepiej zdefiniowane zbocza.

***

LAN iPurifier PRO ma wymiary 10 x 9 x 2.5 cm. Na jego przodzie umieszczono wszystkie przydatne diody sygnalizacyjne, informujące o takich parametrach, jak stan połączenia, prędkość transmisji czy status wewnętrznego interfejsu optycznego.

Źródło: 21Distribution

 

Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta maj 2024

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2022

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio maj 2024

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu