XINDAK

04 listopada 2010 Sprzęt
XINDAK zaprezentował najnowszą wersję słynnego audiofilskiego wzmacniacza XA-6950, który w modelu (09) jest hybrydą.

XINDAK zaprezentował najnowszą wersję słynnego audiofilskiego wzmacniacza XA-6950, który w modelu (09) jest hybrydą.

Dzięki połączeniu siły tranzystorowych końcówek mocy 2SA1295/2SC3264 (po 3 pary na każdy kanał) oraz lamp próżniowych 6922 na stopniu przedwzmacniacza, uzyskano dużą moc 130W / 8 ohm na kanał oraz idealne, łagodne brzmienie lampy. Ciągłą moc dostarczają 2 duże zasilacze toroidalne. Wzmacniacz posiada wejścia 3xRCA,1xXLR oraz 1xUSB oraz został wyposażony w pilota zdalnego sterowania. Waga urządzenia to prawie 27kg.

xindak_xa-6950_max_01

Dane techniczne:

- MOC WYJŚCIOWA: 2x130W (8 ohm)
- PASMO PRZENOSZENIA: b.d.
- ODSTĘP SYGNAŁ SZUM S/N: b.d.
- CZUŁOŚĆ: b.d.
- ZNIEKSZTAŁCENIA: b.d.
- WEJŚCIE ANALOGOWE STEREO: 3 x RCA, 1 x XLR, 1 x USB
- WEJŚCIE ZBALANSOWANE: b.d.
- WYMIARY W MM (Szer. X Wys. X Głęb.): 430 x 168 x 460
- WAGA: 26,7 kg
- POBÓR PRĄDU: b.d.
- POBÓR PRĄDU STATYCZNY: b.d.
- PILOT: TAK

XINDAK SYSTEM NA 20-lecie FIRMY

system-xindak_min_01

XINDAK zaprezentował kompletny system klasy high-end dla uczczenia  20-lecia powstania firmy. W skład zestawu wchodzą transport CD, przetwornik cyfrowo-analogowy D/A, przedwzmacniacz stereo, końcówka mocy 2 kanałowa. System oferuje najwyższą jakość dźwięku dostępną dotąd w dużo droższych konstrukcjach.

System można kupić w całości lub jego poszczególne komponenty.

Transport-CD

transport_cd_xindak_max

Transport CD posiada mechanizm ładowania płyty od góry bazujący na układzie Philips CD-PRO2M, wykorzystywanym przez najdroższe i najlepsze odtwarzacze CD klasy high-end. Mechanizm ten oferuje świetne tłumienie niepożądanych drgań i wibracji. Specjalizowana konstrukcja obudowy, mocowania mechanizmu oraz wykorzystanie najlepszych, ręcznie
selekcjonowanych wewnętrznych komponentów sprawia, że jakość urządzenia XINDAK daleko wykracza poza swoje granice cenowe.

SYSTEM ZASILANIA

Urządzenie posiada 2 toroidalne transformatory wykorzystywane w grupie zasilania 7 niezależnych ogniw, co powoduje zmniejszenie wzajemnych zniekształceń i interferencji  wewnętrznych układów transportu oraz minimalizuje powstawanie błędów zapewniając wiarygodny i pełny przekaz strumienia danych audio.

SZTYWNA KONSTRUKCJA WEWNĘTRZNA RAMY MECHANIZMU, ZAPEWNIAJĄCA ODIZOLOWANIE WPŁYWU WEWNĘTRZNYCH I ZEWNĘTRZNYCH WIBRACJI I ZNIEKSZTAŁCEŃ NA BARWĘ DŹWIĘKU

Panele przedni i górny urządzenia są wykonane z rozciąganej płyty aluminiowej. Podstawa jest wykonana z płyty stalowej o grubości 2mm. W celu zapewnienia optymalnych warunków pracy dla  mechanizmu CDPRO2M, Xindak zaprojektował dla jego mocowania specjalizowaną podstawę montażową o grubości 10mm wykonaną z stali i precyzyjnego stopu aluminiowego. Mechanizm jest przymocowany do podstawy za pomocą podwieszonych sprężyn amortyzujących,
a sama podstawa jest przytwierdzona do 10mm stalowej płyty tłumiącej, co powoduje, że mechanizm jest perfekcyjnie odizolowany od turbulencji i zniekształceń. Wszystko to gwarantuje stabilną i efektywną pracę urządzenia.

Transport CD jest umieszczony na specjalnie zaprojektowanych 4 nóżkach wykonanych z stopu aluminiowego i posiadających gumowe podkładki izolujące urządzenie od wibracji podłoża.

Dane techniczne:

- Rozmiar dysku: jeden dysk, 120 mm lub 80 mm
- Mechanizm CD: CD-Pro2LF/AVM1254
- Wyjście cyfrowe: Koncentryczne x1, BNC x1,
- Optyczne x1, XLR x1
- Pobór mocy: 9W
- Wymiary: 430 x 123 x375 (szerokość x głębokość x Wysokość, mm)
- Waga netto: 11 kg

PRZETWORNIK CYFROWO-ANALOGOWY DAC-20

dac20_max

dac20_back_max

DAC jest 32 bitowym, najwyższej klasy Premium  konwerterem sygnału z cyfrowego na analogowy, wykorzystującym układ AK4397 Delta-Sigma D/A IC firmy AKM. Ten zaawansowany układ charakteryzuje się możliwością obróbki 32 bitowej , co zwiększa precyzję konwersji i pomaga uzyskać najlepszą jakość z cyfrowego źródła muzyki.

SYSTEM ZASILANIA

System zasilania wykorzystuje 4 transformatory o niskim rozpraszaniu strumienia magnetycznego pracujące w grupie 24 niezależnych ogniw zasilania, zmniejszające wzajemne zniekształcenia i interferencje  wewnętrznych układów.

WYBÓR TRYBU PRÓBKOWANIA

Urządzenie potrafi dekodować strumień danych po polepszeniu sygnału z wyjścia odtwarzacza płyt CD z 44.1KHz/16-bit do 192KHz/32-bit. Rezultatem jest wzrost jakości i rozdzielczości dźwięku i zakresu dynamiki. Co więcej w celu sprostania wymaganiom audiofilów, DAC Xindak oferuje 4 tryby próbkowania 192KHz/32-bit, 192KHz/24-bit,
96KHz/32-bit i 96KHz/24-bit.

ZŁĄCZA WEJŚCIOWE I WYJŚCIOWE

Urządzenie posiada 5 wejść i 3 wyjścia, co gwarantuje kompatybilność z większością dostępnych na rynków komponentów audio. Możesz z łatwością za pomocą kabla USB podłączyć swój komputer czyniąc z niego część systemu Hi-Fi, ciesząc się wysokiej jakości dźwiękiem z Twojego PC. Przetwornik posiada układ wyjściowy pracujący w oparciu
o tranzystorowy i lampowy wzmacniacz operacyjny.

Dane techniczne:

- Upscaling : 192KHz/32Bit, 192KHz/24Bit, 96KHz/32Bit, 96KHz/24Bit (opcjonalnie)
- Poziom wyjściowy: 2V (RMS)
- Zniekształcenia harmoniczne: <0,002%
- Pasmo przenoszenia: 20Hz - 20kHz
- Stosunek sygnał / szum: 114dB
- Terminale wejścia: XLR × 1, RCA x 1, BNC x 1, OPTIC × 1, USB x 1 Terminale wyjściowe:
- XLR x 1 (L / R), RCA x 1 (L / R)
- Wymiary: 430 x100 x365 (szerokość x głębokość x Wysokość, mm)
- Pobór mocy: ~ 24W 
- Waga netto: 11 kg

PRZEDWZMACNIACZ CA

xindak_ca_max

xindak_ca_back_max

High-endowy przedwzmacniacz Xindak CA charakteryzuje się budową typu "dual mono" (podwójne mono) i posiada 2 specjalizowane transformatory wejściowe audio po jednym dla każdego z kanałów.

Łącznie 3 specjalizowane zasilacze są wykorzystywane po jednym dla każdego układu wejściowego (lewego i prawego) oraz dla układu kontrolnego.

Wykorzystanie opatentowanej przez firmę Xindak technologii "Bias Technology for Avoiding the Dynamic Invalidation of Capacitor" sprawia, że eliminowane są zakłócenia wysokich częstotliwości przy lepszej jakości odtwarzanego sygnału.

Dane techniczne:

- Wzmocnienie: 18 dB
- Pasmo przenoszenia: 10Hz-80KHz (± 1.5dB)
- Całkowite zniekształcenia harmoniczne (THD  ? 0,02%  SNR: ? 110 dB (A ważone)
- Maksymalne napięcie wyjściowe: 9V
- Wejście sygnałowe: RCA 3-way na kanał terminali wejściowych, zrównoważony zacisków wejściowych
- Wyjście sygnału: 1 kanał na kanał końcówki RC zrównoważony zacisków wejściowych
- Pobór mocy: 7W
- Wymiary: 430 × 107 × 377  (szerokość x głębokość x Wysokość, mm)
- Waga netto: 11,6 kg

WZMACNIACZ MOCY PA

wzmaciacz_xindak_ca_max

wzmaciacz_xindak_ca2_max

Xindak PA to "75kg potwór" czyli ekstremalnie wydajny, wysokiej mocy wzmacniacz klasy high-end pracujący w klasie A, zbudowany w konstrukcji "dual mono" (podwójne mono). Stopień wejściowy podbija napięcie wykorzystując specjalnie zaprojektowane wejściowe transformatory audio. Z kolei na stopieniu wyjściowym zastosowano 48 wysoko-prądowych
tranzystorów pracujących równolegle na wyjściu, które gwarantują silny prąd sygnału wyjściowego. Układ zasilania jest oparty o podwójny toroidalny transformator i dużej pojemności filtr, co zapewnia dostawę ciągłej i olbrzymiej dawki energii do wzmacniacza.

Wzmacniacz posiada wbudowane high-endowe wejścia: RCA i zbalansowane (XLR) oraz najwyższej jakości niemieckie złocone terminale głośnikowe WBT-07. Każdy kanał wykorzystuje 2 grupy równoległych terminali głośnikowych, co umożliwia łatwe połączenie kolumn w bi-wiring.

Xindak zaprojektował również aktywne radiatory pochłaniające ciepło. Dodatkowo grube aluminiowe płyty obudowy aktywnie pomagają rozpraszać i odprowadzać olbrzymie ilości ciepła, które powstają w wzmacniaczu o mocy 100W przy 8 ohm w czystej klasie A.

Dane techniczne:

- Moc wyjściowa: 100 W (8?, Czysta Klasa A)
- Pasmo przenoszenia: 10Hz ~ 200kHz (-1dB)
- SNR:> 100dB
- Zniekształcenia: <0,03% (1kHz, 30W, 8?)
- Wymiary: 430 x 295 x 650    (szerokość x głębokość x Wysokość, mm)
- Waga netto: 75kg

XINDAK MS-1201 KOLUMNY TUBOWE

xindak_ms-1201_max

Tubowy zestaw głośnikowy MS-1201 to unikalna konstrukcja zaprojektowana bez kompromisów cenowych z wykorzystaniem najlepszych materiałów. 

Do budowy wykorzystano układ 12dB 2-drożnej zwrotnicy, która charakteryzuje się świetną charakterystyką fazową częstotliwości. Użycie opatentowanej przez Xindak technologii "Bias Technology" wpływa na idealne odtwarzanie wysokich i średnich tonów.

Tuba głośnika jest specjalnie zaprojektowana i wykonana z drewna i aluminium. Wykorzystano okablowanie wewnętrzne firmy Western Electric. Głośnik średnio-nisko tonowy ma średnicę 12 cali (305mm) i został wyprodukowany na zamówienie Xindak na Tajwanie. Posiada 160mm stalowy magnes, aluminiowy kosz i 34mm cewkę z włókna szklanego
oraz membranę wełnianą. Membrana posiada podwójnie wzmocnione zawieszenie. Kolumny charakteryzują się wysoką czułością.

Dźwięk MS-1201 jest słodki, naturalny, jedwabisty a jednocześnie mocny i dynamiczny.  MS-1201 są zalecane do wykorzystania z wzmacniaczami lampowymi, co pozwala w pełni wykorzystać ich możliwości dźwiękowe.

Dane techniczne:
 
- Impedancja: 8 ohm 
- Moc: 8W ~ 150W 
- Pasmo przenoszenia: 42Hz ~ 18KHz 
- Czułość: 95dB (1,5 m) 
- Częstotliwość podziału: 1.8KHz 
- Wymiary: 385mm(szer) 580mm(wys) 330mm(gł)
- Waga: 42 kg /para

XINDAK C-09 ODTWARZACZ PŁYT CD

xindak_cd_min

Firma XINDAK zaprezentowała najnowszy audiofilski model odtwarzacza CD z  częstotliwością próbkowania do 192Khz/24Bity, co znacząco poprawia jakość brzmienia i  zakres dynamiki. Sekcja wyjścia analogowego wykorzystuje niezależny układ stopnia  buforowania, przekazując sygnał wyłącznie przez transformator zasilający tor audio, co  eliminuje efekt "cyfrowego dźwięku", polepsza charakterystykę transmisji sygnału  wpływając na zwiększenie jakości dźwięku i dodając muzyce realizmu.

XINDAK DAC-09 PRZETWORNIK D/A

xindak_dac-09_max

Najnowszy przetwornik cyfrowo-analogowy audiofilskiej firmy XINDAK umożliwia  zwiększenie rozdzielczości strumienia danych z zwykłego odtwarzacza CD z 44.1KHz/16Bit  do 192KHz/24bit, poprawę precyzji strumienia i zwrot analogowego sygnału o lepszej  jakości i szczegółowości. Przetwornik posiada dwa zakresy próbkowania 192KHz/24bit i  96KHz/24bit, które mogą być wybierane przez użytkownika. Xindak DAC-9 posiada wbudowane  złącze USB, które umożliwia podłączenie z komputerem i transmisję muzyki z komputera  lub Internetu bezpośrednio do Twojego systemu HI-FI. Dodatkowo przetwornik posiada  zaprogramowanych 10 trybów przetwarzania i samplowania danych.

XINDAK A-08 WZMACNIACZ KLASY D

xindak_wzmacniacz_klasy_d_max

W ofercie audiofilskiej firmy Xindak pojawił się najnowszy model wzmacniacza klasy D. Xindak A-08 charakteryzuje się mocą liniową 300W. Zastosowano w nim wysoko-prądowy układ wzmacniający ICEpower250A. ICEpower jest przełomem, w którym wzmocnienie cyfrowe bazuje na technologii PAM (Modulacji Pulsowej Amplitudy) co pozwala uniknąć problemów
większości wzmacniaczy klasy D związanych z zniekształceniami przenoszonych częstotliwości. A08 posiada wejścia stereo RCA, zbalansowane jak również cyfrowe (optyczne i koncentryczne).

W ofercie XINDAK pojawiły się również 2 nowe urządzenia: odtwarzacz płyt CD C-09 i przetwornik D/A DAC-9, które linią wzorniczą są idealnie dopasowane do wzmacniacza A-08.

Może Cię zainteresować
Audio
E-WYDANIE AUDIO
W PREZENCIE!
Zapisz się na subskrypcję naszego newslettera, a otrzymasz gratis e-wydanie
NEWSLETTER ZAPISZ SIĘ
Close icon
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta sierpień 2021

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2021

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio wrzesień 2021

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu