Nagrody EISA 2017-2018
Nagrody EISA
2017-2018
"Miód i dym" - przedpremierowy odsłuch nowej płyty Anity Lipnickiej w Studio U22

"Miód i dym" - przedpremierowy odsłuch nowej płyty Anity Lipnickiej w Studio U22

Newsy

Dodano: 23 listopad 2017

W środę 15 listopada w Studio U22 odbyło się kolejne spotkanie w ramach "Piątków z Nową Muzyką". Tym razem gwiazdą wieczoru była Anita Lipnicka. Artystka zaprezentowała materiał ze swojej najnowszej płyty "Miód i dym" nagranej z udziałem zespołu The Hats.

Szósta płyta w solowym dorobku Anity Lipnickiej zawiera 14 piosenek (w tym single "Ptasiek" oraz "Z miasta"), do większości których teksty i muzykę napisała sama wokalistka. Znajduje się tu też kilka kompozycji zespołowych oraz trzy autorstwa Johna Portera. Album swoją oficjalną premierę miał 17 listopada.

Spotkanie w Studio U22 zostało podzielone na dwie części, a rozmowę z artystką poprowadził Piotr Metz z radiowej Trójki. Anita Lipnicka opowiedziała powstawaniu płyty oraz poszukiwaniu natchnienia, przekonując zgromadzonych w Studio U22 gości, jak Leonard Cohen nieustannie inspiruje ją do wyrażania siebie poprzez muzykę i słowo. Podczas rozmowy zaprezentowano także sześć utworów z "Miodu i dymu", w tym przedpremierowo klip do piosenki "Raj".

"Miód i dym" - przedpremierowy odsłuch nowej płyty Anity Lipnickiej w Studio U22

Anita Lipnicka w Studio U22

Anita Lipnicka gościem Studia U22

Druga część spotkania dotyczyła aspektów technicznych. Arek Szweda (SVEDA AUDIO) i Łukasz Fikus (LAMPIZATOR) opowiedzieli o najwyższej klasy sprzęcie, który zapewnili na spotkanie. Łukasz Olejarczyk w rozmowie z Anitą Lipnicką i Piotrem Metzem podzielił się z kolei informacjami na temat realizacji dźwięku i produkcji albumu "Miód i dym".

Spotkanie odbyło się w ramach inicjatywy ZPAV - Piątki z Nową Muzyką. Jest to inicjatywa światowej branży muzycznej, której celem jest wprowadzenie wspólnego światowego dnia premier muzycznych. Projekt został uruchomiany 10 lipca 2015 roku. Od tego dnia na całym świecie nagrania pojawiają się w sprzedaży w tym samym momencie – w piątki o godzinie 00.01 czasu lokalnego. Dotyczy to zarówno internetowych serwisów muzycznych, jak i tradycyjnych sklepów.

Anita Lipnicka o nowej płycie w Studio U22

Anita Lipnicka o nowej płycie "Miód i dym" w Studio U22

Lampizator w Studio U22

ZPAV, działając na rzecz rozwoju rynku muzycznego, rozpoczął cykle spotkań "Piątki z nową muzyką", na których prezentowane są premierowo lub przedpremierowo materiały z nowych na polskim rynku albumów muzycznych. Spotkania skierowane są do mediów, a także przedstawicieli branży muzycznej. Studio U22, włączając się w tę inicjatywę, chce budować miejsce otwarte na każdy rodzaj muzyki, gdzie promuje się nowości, miejsce przyjazne zarówno wielkim gwiazdom jak i początkującym artystom.

Źródło: Studio U22

Black Record Store
Pozostałe newsy muzyczne Zobacz wszystkie
Zobacz także
<span>LUDOVICO EINAUDI</span> Taranta Project

LUDOVICO EINAUDI Taranta Project

 Comment C`est

Comment C`est

 Dreamland

Dreamland

<span>proMODERN</span> Shakespired

proMODERN Shakespired

<span>MARIUSZ KWIECIEŃ </span> Bizet: Les Pecheurs de Perles

MARIUSZ KWIECIEŃ Bizet: Les Pecheurs de Perles

<span>JORDI SAVALL</span> In Excelsis Deo

JORDI SAVALL In Excelsis Deo

<span>DAVID CHESKY</span> Piano Concertos 2 & 3

DAVID CHESKY Piano Concertos 2 & 3

<span>BILLY CHILDS</span> Rebirth

BILLY CHILDS Rebirth

 

 

Audio - luty 2018

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Wzmacniacze stereo były, są i będą; zmieniają się ich dodatkowe funkcje, ale podstawowa jest oczywista i konieczna - wzmacniać sygnał ze źródła, aby podać go do głośników. Są wzmacniacze tanie i bardzo drogie, ale większość audiofilów szuka czegoś wartościowego ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

Newsletter
zapisz się i zyskaj
Zamów newsletter, a co tydzień otrzymasz porcję
wyselekcjonowanych wiadomości ze świata
audio-video i muzyki.
Teraz przy zapisaniu się na
newsletter otrzymasz bieżące
e-wydanie magazynu AUDIO
Okładka Audio