Grupa Editors kolejnym gościem U22

Newsy

Gwiazdą kolejnej odsłony "Piątków z Nową Muzyką" w warszawskim Studio U22., byli członkowie grupy Editors - Thomas Smith, Justin Lockey oraz Elliott Williams. Artyści, tydzień przed oficjalną premierą, zaprezentowali na żywo materiał ze swojej najnowszej płyty - "Violence".

Dodano: 16 marzec 2018

Spotkanie z Editors zostało podzielone na dwie części. Na początku, tradycyjnie, Piotr Metz przeprowadził wywiad z muzykami, którzy opowiadali o pracy nad płytą i dylematach, jakie napotykali na swojej drodze podczas procesu tworzenia nowego materiału. W trakcie rozmowy odbywały się odsłuchy piosenek z "Violence". Zagrał zaś wysokiej klasy zestaw, w którego skład weszły: odtwarzacz CD/SACD Marantz SA-10, przetwornik cyfrowo-analogowy Lampizator Pacific, przedwzmacniacz Octave oraz aktywne monitory Sveda Audio blipo wspomagane modułami basowymi Chupacabra.

Finałem wieczoru był kameralny koncert. Thomas Smith, Justin Lockey i Elliott Williams zagrali 6 utworów w akustycznej wersji - trzy z nich pochodziły z przedpremierowego albumu "Violence". Po zakończonej części oficjalnej muzycy złożyli pamiątkowe podpisy na ścianie Studio U22, a każdy z zaproszonych gości miał szansę na zrobienie sobie pamiątkowych zdjęć i krótką rozmowę z artystami.

Editors w Studio U22 - minikoncert

Editors w Studio U22 - koncert na żywo

Publiczność na koncercie Editors w Studio U22

Publiczność na koncercie Editors w Studio U22

Editors w Studio U22 - rozmowa z fanką

Editors w Studio U22 - zdjęcie z fanką

Spotkanie odbyło się w ramach inicjatywy ZPAV - Piątki z Nową Muzyką. Jest to inicjatywa światowej branży muzycznej, której celem jest wprowadzenie wspólnego światowego dnia premier muzycznych. Projekt został uruchomiany 10 lipca 2015 roku. Od tego dnia na całym świecie nagrania pojawiają się w sprzedaży w tym samym momencie – w piątki o godzinie 00:01 czasu lokalnego. Dotyczy to zarówno internetowych serwisów muzycznych, jak i tradycyjnych sklepów.

ZPAV, działając na rzecz rozwoju rynku muzycznego, rozpoczął cykle spotkań "Piątki z nową muzyką", na których prezentowane są premierowo lub przedpremierowo materiały z nowych na polskim rynku albumów muzycznych. Spotkania te skierowane są do mediów, a także przedstawicieli branży muzycznej. Studio U22, włączając się w tę inicjatywę, chce budować miejsce otwarte na każdy rodzaj muzyki, gdzie promuje się nowości, miejsce przyjazne zarówno wielkim gwiazdom jak i początkującym artystom.

Fot. Dariusz Kawka/ZPAV

Audio - kwiecień 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Mimo zmian na rynku i pojawiania się nowych kategorii urządzeń, wzmacniacze stereofoniczne zachowują mocną pozycję. Pięć modeli w przystępnej cenie 2000 zł tworzy ciekawy wybór, a przede wszystkim udostępnia przyzwoitą moc i jakość dźwięku. Znamienne dla ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj