Nagrody EISA 2017-2018
Nagrody EISA
2017-2018
Grupa Editors kolejnym gościem U22

Grupa Editors kolejnym gościem U22

Newsy

Dodano: 16 marzec 2018

Gwiazdą kolejnej odsłony "Piątków z Nową Muzyką" w warszawskim Studio U22., byli członkowie grupy Editors - Thomas Smith, Justin Lockey oraz Elliott Williams. Artyści, tydzień przed oficjalną premierą, zaprezentowali na żywo materiał ze swojej najnowszej płyty - "Violence".

Spotkanie z Editors zostało podzielone na dwie części. Na początku, tradycyjnie, Piotr Metz przeprowadził wywiad z muzykami, którzy opowiadali o pracy nad płytą i dylematach, jakie napotykali na swojej drodze podczas procesu tworzenia nowego materiału. W trakcie rozmowy odbywały się odsłuchy piosenek z "Violence". Zagrał zaś wysokiej klasy zestaw, w którego skład weszły: odtwarzacz CD/SACD Marantz SA-10, przetwornik cyfrowo-analogowy Lampizator Pacific, przedwzmacniacz Octave oraz aktywne monitory Sveda Audio blipo wspomagane modułami basowymi Chupacabra.

Finałem wieczoru był kameralny koncert. Thomas Smith, Justin Lockey i Elliott Williams zagrali 6 utworów w akustycznej wersji - trzy z nich pochodziły z przedpremierowego albumu "Violence". Po zakończonej części oficjalnej muzycy złożyli pamiątkowe podpisy na ścianie Studio U22, a każdy z zaproszonych gości miał szansę na zrobienie sobie pamiątkowych zdjęć i krótką rozmowę z artystami.

Editors w Studio U22 - minikoncert

Editors w Studio U22 - koncert na żywo

Publiczność na koncercie Editors w Studio U22

Publiczność na koncercie Editors w Studio U22

Editors w Studio U22 - rozmowa z fanką

Editors w Studio U22 - zdjęcie z fanką

Spotkanie odbyło się w ramach inicjatywy ZPAV - Piątki z Nową Muzyką. Jest to inicjatywa światowej branży muzycznej, której celem jest wprowadzenie wspólnego światowego dnia premier muzycznych. Projekt został uruchomiany 10 lipca 2015 roku. Od tego dnia na całym świecie nagrania pojawiają się w sprzedaży w tym samym momencie – w piątki o godzinie 00:01 czasu lokalnego. Dotyczy to zarówno internetowych serwisów muzycznych, jak i tradycyjnych sklepów.

ZPAV, działając na rzecz rozwoju rynku muzycznego, rozpoczął cykle spotkań "Piątki z nową muzyką", na których prezentowane są premierowo lub przedpremierowo materiały z nowych na polskim rynku albumów muzycznych. Spotkania te skierowane są do mediów, a także przedstawicieli branży muzycznej. Studio U22, włączając się w tę inicjatywę, chce budować miejsce otwarte na każdy rodzaj muzyki, gdzie promuje się nowości, miejsce przyjazne zarówno wielkim gwiazdom jak i początkującym artystom.

Black Record Store
Pozostałe newsy muzyczne Zobacz wszystkie
Zobacz także
Audio - kwiecień 2018

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

W numerze kwietniowym mamy szczególną kompozycja testów - trzy z nich dotyczą mniej-więcej tego samego, relatywnie przystępnego zakresu cenowego, ok. 3000 zł, i jednocześnie "konkurencyjnych" kategorii sprzętu - słuchawek, głośników bezprzewodowych i klasycznych ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

Newsletter
zapisz się i zyskaj
Zamów newsletter, a co tydzień otrzymasz porcję
wyselekcjonowanych wiadomości ze świata
audio-video i muzyki.
Teraz przy zapisaniu się na
newsletter otrzymasz bieżące
e-wydanie magazynu AUDIO
Okładka Audio