Damian Ukeje śpiewa Baczyńskiego. Oto pierwszy singiel z projektu "Poeci+"

01 czerwca 2021 Newsy

Damian Ukeje, który w 2016 roku wygrał pierwszą edycję The Voice Of Poland, debiutuje w nowym projekcie - Poeci+, który powstał w wyniku twórczego wykorzystania okresu pandemii. Tym razem wokalista wziął na warsztat wiersze Krzysztofa Kamila Baczyńskiego.

Damian Ukeje jest jednym z pomysłodawców projektu i autorem muzyki. Pierwszym utworem, jaki zaprezentował, jest "Bez imienia", który został zarejestrowany w większym składzie instrumentalnym.

Pomysł na projekt zrodził się podczas gdy Damian przygotowywał materiał na specjalny koncert organizowany przez wytwórnię yMusic. Wtedy to sięgnął po twórczość K.K. Baczyńskiego i po przeczytani utworu "Bez imienia" uznał, że jest to tekst, do którego chce napisać muzykę.

Zawsze miałem słabość do mrocznych tekstów, nasyconych mocnymi wyrazistymi metaforami. Taki właśnie jest wiersz "Bez imienia". Poezję Baczyńskiego bardzo cenię. Jego pióro jest mi bliskie a fraza oraz styl są niezwykle wdzięczne i inspirujące do pisania kompozycji.

"Czytając Chwilę" komponowałem w czasie rzeczywistym. To było dziwne doświadczenie, gdyż zazwyczaj kompozycja idzie w parze z pisaniem tekstów. W tym wypadku tekst już był. W aranżacjach pomógł mi zdolny kolega Miłosz Oleniecki, dzięki któremu praca nad warstwą muzyczną była łatwiejsza i przyjemniejsza - powiedział Damian Ukeje.

Damin Ukeje ma na koncie dwie płyty. Pierwsza z nich zajęła 3. miejsce w plebiscycie Antyradia na Płytę Roku 2013 i zapewniła wokaliście nominację do Fryderyków 2014 w kategorii Debiut Roku. Kolejna płyta - "Uzo" - zadebiutowała dwa lata później. Tytuł pochodzi z języka nigeryjskiego, a dokładnie z dialektu Igbo, i oznacza "Drogę".

Źródło: Smile PR

Audio
E-WYDANIE AUDIO
W PREZENCIE!
Zapisz się na subskrypcję naszego newslettera, a otrzymasz gratis e-wydanie
NEWSLETTER ZAPISZ SIĘ
Close icon
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta maj 2021

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2021

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio maj 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio maj 2021

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu