"Wariatka", czyli miłość. Kamil Abt prezentuje swój szósty album

01 marca 2024 Newsy

"Wariatka" jest efektem spotkań scenicznych jej twórców. Inspiracją dla muzyków były wiersze poetki o uczuciach i ciągłej potrzebie kochania. Czegoż bardziej może pragnąć zagubiony w codzienności i trosce człowiek? Czegoż bardziej niż aprobaty potrzebuje zakochany i artysta. Od 7 marca płyta będzie dostępna w streamingu.

Życie, zwłaszcza życie na emigracji, zakorzenione jest nie tyle w miejscu czy kulturze, ile w potrzebie spełnienia się i miłości. Miłość (co dobrze wiemy) – podobnie jak muzyka i wiersz – nie zna granic, stereotypów i podziałów. Czekamy na nią, wołamy, przeklinamy i wybaczamy. Marzymy, zapominamy się, odchodzimy i wracamy, bo przecież miłość jest jak wędrówka, raz czuła i zabawna, jak najcudniejszy śpiew, raz podła i burzliwa, jak przygoda, zły sen lub nieznany los.

Zarówno tekstowo jak i muzycznie, prezentowane na płycie piosenki cechuje impulsywność żywo odzwierciedlająca natury i wrażliwość twórców. Słowa pędzą i stają, łaszą się i krzyczą, muzyka czasami przekornie je zamyka lub porzuca, wybrzmiewając własną siłą i barwą, a czasem romantycznie je komplementując daje upust nastrojowości i melodyjności, toteż prezentowane piosenki są podobne miłości: jak burza. ogień i iskrzący śnieg. jak ty. ja. i wieczne słońce. Bez nich nie żyje nikt.

Czytaj wywiad: Kamil Abt: Nie lubię się powtarzać

Kamil Abt - Wariatka

Wszystkie piosenki – pierwotnie wykonywane na żywo na imprezach artystycznych i recitalach poetycko-muzycznych – są owocem gotowości i otwartości ich twórców na wspólną zabawę, a dzięki aranżacji Kamila Abta i muzycznej wyobraźni wykonawców, otrzymały nową, nieskrępowaną kanonami interpretację instrumentalno-wokalną.

Płyta "Wariatka" to swego rodzaju pomost międzykontynentalny, który przyrzucił Kamil Abt (gitarzysta, mieszkający i w Australii i w Polsce), a na którym znaleźli się Teresa Podemska – Abt (autorka tekstów piosenek), Ewa Paradowska i Jerzy Syrek (kompozytorzy) z Australii oraz Krzysztof Galas (kompozytor), Andrzej Michalak (gitara basowa), Piotr Szwec (saksofon), Katarzyna Mirowska (wokal), Przemek Michalak (perkusja) z Polski.

Połączyła ich chęć artystycznej interakcji, subtelny dynamizm i temperamentność charakterów i niedosyt romantycznych tęsknot i snów, co niewątpliwie otwiera serce i zmysły odbiorcy i przekłada się na finezyjną transcendencję gatunków i miłosne reminiscencje.

Muzycy:

Kamil Abt - gitara
Katarzyna Mirowska - wokal
Piotr Szwec - saksofon
Andrzej Michalak - gitara basowa
Przemek Michalak - perkusja

***

Kamil Abt – frontman, gitarzysta, aranżer i kompozytor. Ukończył prestiżową, australijską akademię muzyczną Elder Conservatorium of Music. Swoją karierę rozpoczął w momencie dołączenia do Fifth House – kwintentu hardbopowego Steve’a Mooneya. W Australii założył i prowadził takie grupy jak Jazzyowski, Special K oraz Mosholu Parkway, a długa lista wyjątkowych osób z którym współpracował, zawiera takie nazwiska jak choćby Adam Page, Ross i John Wilson oraz Daniel J.

Podczas swojego pobytu w Kraju Kwitnącej Wiśni grał w zespole japońskiej legendy saksofonu Hiroshiego Yaginumy, a także był członkiem kwartetu Atsushiego Matsunaga. Bedąc niezmiennie złaknionym kolejnych wyzwań i realizacji postawionych celów, prowadził również własny kwartet zawiązany w Tokio.

Na przestrzeni lat wypełniał swoją muzyką wyjątkowe, europejskie sale we Francji i Hiszpanii. Jest ojcem inicjatyw "Polskie piosenki przedwojenne i my współcześni" oraz "Chopin w barwach jazzu", z którego powstała płyta pod tym samym tytułem. Albumów ma na swoim koncie sześć.

Od 07 marca płyta będzie dostępna w streamingu.
Więcej na www.kamilabt.com/albumy/wariatka

POZOSTAŁE NEWSY MUZYCZNE
Fender świętuje 70-lecie Stratocastera
Fender świętuje 70-lecie Stratocastera

Fender świętuje 70. rocznicę powstania gitary Stratocaster, niezrównanego i kultowego arcydzieła z wizjonerskiego portfolio założyciela firmy, Leo Fendera. Tym, co wyróżnia Stratocastera, jest nie tylko jego niezwykły rodowód, ale także zdolność wykraczania poza gatunek, poziom umiejętności i wszelkie parametry kwalifikacyjne. Uwielbiany przez entuzjastów muzyki Stratocaster zajmuje szczególne miejsce w sercach kolekcjonerów, doświadczonych profesjonalistów i oddanych fanów.

Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta marzec 2024

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2022

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio marzec 2024

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu