Per Gessle z Roxette solo w Warszawie

Koncerty

Autor piosenek duetu Roxette, Per Gessle, wyrusza w trasę po Europie, na której zaprezentuje utwory swojego zespołu. Muzyk postawił na występy solowe tuż po tym, jak z powodów zdrowotnych, jego partnerka Marie Fredriksson wycofała się z trasy koncertowej.

Dodano: 17 maj 2018

Marie zrezygnowała z występów wiosną 2016 roku, krótko przed premierą dziesiątego studyjnego albumu Roxette pt. "Good Karma". W obliczu tej sytuacji Per Gessle postanowił skoncentrować się na pisaniu materiału na projekt solowy, który został zrealizowany w Nashville jeszcze w tym samym roku. Nagrania wykonali długoletni szwedzcy partnerzy muzyczni Christoffer Lundqvist, Clarence Ofwerman, Anders Herrlin i Helena Josefsson oraz kilku amerykańskich instrumentalistów sesyjnych. Rozpocząwszy współpracę z nowymi muzykami Gessle latem 2017 roku wyruszył w trasę po Szwecji, promując tym samym pierwszy z dwóch minialbumów nagranych w Nashville ("En vacker natt").

Uwielbiam grać z tym zespołem, a potem pomyślałem, co by było, gdybyśmy mogli zrobić coś podobnego do muzyki Roxette. Ponieważ Marie nie jest w stanie występować, wszystkie te piosenki po prostu zbierałyby kurz - mówi Per. Marie oczywiście jest niezastąpiona - dodaje. Ale ona przesyła wszystkim swoje błogosławieństwa i oboje uważamy, że może to być świetny sposób, aby zachować świeżość tych piosenek, grając je z nieco innym akcentem przed tymi wszystkimi wspaniałymi ludźmi, którzy śledzą nas od wielu lat.

Per Gessle podkreśla, że zespół jest w stanie zachować wszystkie aspekty muzyki Roxette - od popowych riffów po wielkie ballady, które wciąż są na wysokich rotacjach w radiach na całym świecie. Gessle obiecuje także, że na koncertach nie zabraknie kilku muzycznych niespodzianek.

Europejska trasa "Per Gessle's Roxette" rozpocznie się 11 października w Hamburgu, w Niemczech. W tym czasie na sklepowe półki trafi nowe wydawnictwo, Marie Fredriksson, zawierające materiały z sesji w Nashville (w tym duet z brytyjskim mistrzem popowym Nickiem Lowe ).

Źródło: Live Nation

Koncerty

październik

21

niedziela

Gdzie: Klub Stodoła, ul. Batorego 10

Godz.: 18:00 (wejście)

Bilety: w cenie od 179 zł do kupienia na www.stodola.pl i www.livenation.pl

Audio - styczeń 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Testem pięciu kolumn w cenie 3400 zł (za parę) rozpoczynamy trzyodcinkowy cykl - za miesiąc pięć konstrukcji nieco droższych (3600-3900 zł), ale wciąż wolnostojących, a za dwa miesiące - pięć podstawkowych, w tym samym zakresie ceny. Warto zebrać komplet informacji, ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj