Dziś premiera płyty "Małomiasteczkowy" Dawida Podsiadło

Premiery

Obsypany nagrodami Dawid Podsiadło postanowił dokonać pewnej wolty i zrezygnował ze współpracy z producentem jego dotychczasowych płyt. Efekt? "Małomiasteczkowy". Krążek, z którego singiel o tym samym tytule stał się hitem lata, i który to dziś debiutuje.

Dodano: 19 październik 2018

Za sukcesem najnowszej płyty stoi Bartosz Dziedzic, odpowiadający za albumy "Granda" Moniki Brodki i "Składam się z ciągłych powtórzeń" Artura Rojka. Wraz z Dawidem postanowili spróbować nowych rozwiązań i zerwać z dotychczasowym, poprockowym charakterem jego muzyki.

- Na początku naszej współpracy Bartek powiedział, że chciałby zrobić przebojową płytę. Twierdził, że bardziej zaskakujące będzie, jeśli zrobię kilka przyjemnych, chwytliwych piosenek, niż gdybym próbował sił w muzyce alternatywnej. Ja też uznałem zrobienie dobrej popowej płyty za dużo większe wyzwanie i chciałem się z nim zmierzyć – mówi wokalista.

Wydany u progu wakacji singel "Małomiasteczkowy" był dowodem na to, że poszukiwania Dawida i Bartka idą w dobrą stronę. Dynamiczny, taneczny numer nie mówił jednak wszystkiego o nowym materiale. Całość płyty, której dał tytuł, nie jest bowiem aż tak intensywna, choć dominują na niej wyraziste rytmy i brzmienia syntezatorów, często dość zaskakujące. Partie wokalne są zróżnicowane, ale pełne swobody, słychać, że ich wykonawca bawi się muzyką. Drugim singlem, zapowiadającym płytę był utwór "Nie ma fal" - wypełniony po brzegi wibrującymi syntezatorami, przeplatającymi się nawzajem instrumentami perkusyjnymi oraz mocnym i poruszającym wokalem Dawida.

Dawid Podsiadło po raz pierwszy zaśpiewał całą płytę po polsku: - Obiecałem to sobie jakiś czas temu i choć miałem chwile zwątpienia, udało mi się je przezwyciężyć Dziś mogę powiedzieć, że jestem z tych tekstów naprawdę zadowolony – przyznaje.

Na "Małomiasteczkowym" Dawid Podsiadło porusza niełatwe tematy – od problemów z komunikacją związku, przez ciemne strony sławy po poszukiwanie w sobie siły i odwagi – ale podaje je w błyskotliwej formie i z właściwym sobie specyficznym humorem. Przez pierwsze dwa tygodnie sprzedaży PŁYTA będzie dostępna wyłącznie w sieci empik.

Wygraj Złoty Bilet Allegro na koncert Dawida Podsiadło

Dawid, wspólnie ze Stowarzyszeniem "mali bracia Ubogich" i platformą Allegro Charytatywni, ponownie organizuje akcję licytowania specjalnych wejściówek na swoje koncerty z możliwością wyjątkowego osobistego z nim spotkania. Przypomnijmy, że akcja "ZŁOTY BILET" zapoczątkowana przez Dawida w 2016, w ramach trasy "Andante Cantabile" zaowocowała zebraniem kilkudziesięciu tysięcy złotych na działalność Stowarzyszenia.

Dziś z inicjatywy artysty ponownie rusza licytacja specjalnych biletów umożliwiających wejście na wyprzedane już koncerty na "Małomiasteczkowej Trasie". Przede wszystkim jednak złote bilety są przepustką na bezpośrednie spotkanie z Dawidem przed koncertem i możliwość zajrzenia w kulisy. Na każdy z koncertów będzie można wylicytować jedynie 10 złotych biletów a licytacje będą rozstrzygane zawsze w terminie trzech dni przed wydarzeniem.

Całkowity dochód z licytacji Złotych Biletów na Allegro Charytatywni ponownie zostanie przeznaczony na działalność Stowarzyszenia "mali bracia Ubogich", które przeciwdziała marginalizacji osób starszych, łamie stereotypy na temat starości i alarmuje społeczeństwo o trudnej sytuacji seniorów w Polsce.

Źródło: Sony Music Poland

Audio - lipiec - sierpień 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

W tym numerze znajdziecie regularny test porównawczy (pięć wzmacniaczy za ok. 9000 zł), hi-endowe kolumny, gramofon, ale polecam przede wszystkim indywidualne testy pięciu urządzeń nowej generacji - soundbarów, głośników bezprzewodowych, systemów "all-in-one". ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj