"John Williams in Vienna" - koncertowa płyta już sierpniu

08 maja 2020 Premiery

"To było jedno z najlepszych wykonań tego marszu, jakie kiedykolwiek słyszałem" - tak John Wiliams opisał swoje wrażenia po usłyszeniu "Marszu Imprerialnego" z "Gwiezdnych Wojen", który Filharmonicy Wiedeńcy odegrali pod jego batutą. Teraz Deutsche Grammophon zaprezentuje płytę zawierającą między innymi to wspaniałe nagranie.

John Williams dodał tym samym występ w charakterze dyrygenta Filharmoników Wiedeńskich do swojej nieprawdopodobnie długiej listy osiągnięć. 18 i 19 stycznia 2020 roku zawitał bowiem do Wiednia i wziął udział w dwóch koncertach w sali koncertowej Musikverein. Były to zarazem pierwsze występy kompozytora w Europie kontynentalnej.

Koncerty zostały wyprodukowane przez Deutsche Grammophon we współpracy z Wiener Philharmoniker oraz ServusTV i sfilmowane przez firmę Bernhard Fleischer Moving Images (BFMI).

Przez dwa wieczory John Williams dzielił scenę ze tylko ze światowej sławy orkiestrą, lecz także wybitną skrzypaczką Anne-Sophie Mutter, wykonując kultowe tematy z "Gwizednych Wojen", "Harry`ego Pottera", "Indiany Jonesa" czy "Parku Jurajskiego".

Ścieżki dźwiękowe autorstwa legendarnego amerykańskiego kompozytora należą do jednych z najbardziej lubianych produkcji muzyki filmowej wszech czasów. Zdobyły niezliczone prestiżowe nagrody, w tym pięć Oscarów, pięć nagród Emmy, cztery Złote Globy i dwadzieścia pięć nagród Grammy.

Jak powiedział artysta dziękując publiczności za to huczne powitanie oklaskami na stojąco, zaproszenie do współpracy z orkiestrą Wiener Philharmoniker było dal niego "jednym z największych zaszczytów w życiu".

Album "John Williams in Vienna", firmowany legendarnym żółtym logo, ukaże się 14 sierpnia tego roku i będzie dostępny na nośnikach fizycznych oraz w formacie cyfrowym, w tym na Bluray, CD, LP i eVideo, zarówno w zapisie stereo, jak i Dolby Atmos.

Źródło: Universal Music Polska

Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta październik 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista lipiec - sierpień 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio październik 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio październik 2020

Audio

Polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu