Melody Gardot nagrywa piosenkę z muzykami z całego świata

22 czerwca 2020 Premiery

Melody Gardot zaprosiła muzyków z całego świata do udziału w zdalnym wykonaniu – w miejsce klasycznej orkiestry – jej nowego singla zatytułowanego "From Paris With Love". Singiel jest również wyrazem wsparcia dla pracowników służby zdrowia i innych muzyków.

Spośród setek zgłoszeń wybrano kilkanaście. Niezwykli muzycy pochodzą m.in. ze ze Stanów Zjednoczonych, Armenii, Korei Południowej, Japonii, Australii, Brazylii, Norwegii i Polski. Nigdy wcześniej się nie spotkali, dla wielu z nich były to pierwsze nagranie po długiej przerwie spowodowanej pandemią COVID-19 .

W ten sposób Melody Gardot chciała także okazać wsparcie kolegom muzykom, którzy zostali w trudnej sytuacji. Wszyscy muzycy biorący udział w finalnym nagraniu zostali wynagrodzeni zgodnie ze standardami stawek dla muzyków w UK.

"Ten projekt jest fantastycznym dowodem tego, jak bardzo uniwersalny jest język muzyki i jak bardzo wzrosła nasza globalna samoświadomość. Widząc wszystko, co dzieje się na świecie, nie możemy ignorować naszej potrzeby miłości i chęci bycia razem. Jestem taka szczęśliwa, widząc tak duży odzew ludzi ze wszystkich zakątków świata, chcących zrobić wspólnie coś unikatowego. To symboliczny gest pokazujący, jak możemy dawać nadzieje i tworzyć nową przyszłość" - powiedziała Melody Gardot.

Czytaj recenzję płyty Melody Gardot "Live In Europe"

Za ostatecznym dobór muzyków odpowiedzialny był utytułowany team zdobywców statuetek Grammy: producent Larry Klein (Joni Mitchell, Herbie Hancock), dyrygent, aranżer i kompozytor, Vince Mendoza (Bjork, Robbie Williams, Elvis Costello) oraz legendarni inżynierowie dźwięku Al Schmitt i Steve Genwick (Frank Sinatra, Joao Gilberto, Bob Dylan, Paul McCartney).

Wideo towarzyszące utworowi "From Paris with Love" pokazuje wybranych muzyków nagrywających w ich własnych domach oraz video portrety osób, które odpowiedziały na wezwanie Melody i przysłały swoje video pocztówki z przesłaniem "with love" z przeróżnych zakątków świata.

DECCA I MELODY GARDOT PRZEKAZUJĄ ZYSKI Z NAGRANIA WPŁACAJĄC MINIMUM £0.50 NA RZECZ INICJATYWY CHARYTATYWNEJ PROTÉGÉ TON SOIGNANT ZA KAŻDE ŚCIĄGNIĘCIE NAGRANIA W SERWISACH CYFROWYCH W UK I 0.20P ZA KAŻDE ŚCIĄGNIECIE POZA UK (LUB ZA KAŻDE 150 ODSŁUCHAŃ).

W nagranu utworu wnzięli muzycy z nastpujących krajów: Armenia, Australia, Austria, Belgia, Brazylia, Kanada, Chorwacja, Anglia, Francja, Niemcy, Japonia, Holandia, Polska, Rumunia, Korea Południowa i USA.

Czytaj również nasze Recenzje płyt z kategorii JAZZ

Źródło: Universal Music Polska

Audio
E-WYDANIE AUDIO
W PREZENCIE!
Zapisz się na subskrypcję naszego newslettera, a otrzymasz gratis e-wydanie
NEWSLETTER ZAPISZ SIĘ
Close icon
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta wrzesień 2021

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2021

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio październik 2021

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu